Taškų piešimas. Atvira pataisos pamoka tema „Skaičiavimo įgūdžių ugdymas. Sujunkite taškus iš eilės ir nupieškite paveikslėlį „Sujunkite taškais vaikams

Korekcinės pamokos santrauka

„Skaičiavimo įgūdžių ugdymas.

Sujungiame taškus eilės tvarka ir piešiame paveikslėlius.

Tikslas: Matematinių žinių formavimas.
Užduotys:

- Išmokyti vaikus sudaryti ir spręsti nesudėtingus aritmetinius uždavinius naudojant skaitinį pavyzdį. - Pratinkite vaikus kiekybiniu ir eiliniu skaičiavimu per 20.
- Sutvirtinti idėjas apie geometrines figūras.

Ugdykite loginį mąstymą.
Pamokos medžiaga. medaliai „Sumanus ir protingas“ (kiekvienam vaikui).
Demonstracija: skaičių, ženklų rinkinys, Dunno (paveikslėlis), žodis „ačiū“ (atskiros raidės)
Dozavimas: „Matematikos rinkinys“, skaičiavimo lazdelės, spausdintos užduotys „Matematinis diktantas“, „Sujunk taškus paveikslėlyje“ (kiekvienam vaikui)
Pamokos eiga:

. - Vaikinai, šiandien turime svečią, tai juokinga (padėjau Dunno nuotrauką lentoje.)
-Malvina davė Dunno namų darbų, bet jis nežino, kaip su jais elgtis. Taigi jis atėjo pas mus pagalbos. Ar esate pasiruošęs jam padėti? (Taip)
- Tada atsisėskite prie stalų. Nepamirškite, kad stalo nugarėlė turi būti tiesi. Na, ar tu pasiruošęs? (Taip)
Ir už kiekvieną atliktą užduotį Dunno duos jums laišką, kad galėtume iš jų sudėti žodį.
1 užduotis „Galvok ir atsakyk“ (užduotis žodžiu)
Kokį skaičių reikia pridėti prie 8, kad gautumėte 10?
Koks skaičius yra mažesnis nei 5 kartus 1?
Įvardinkite skaičiaus 8 kaimynus; 4; 6
Koks skaičius ateina po skaičiaus 5; vienas; 7
Koks skaičius yra prieš 8; 6; 4
Kiek mėnesių per metus?
Koks dabar sezonas?
Kiek pavasario mėnesių? Pavadinkite juos.
Kiek dienų per savaitę?
Kokia savaitės diena šiandien?
Kas buvo vakar?
Kiek poilsio dienų? Pavadinkite juos.
Kokia savaitės diena bus rytoj?
Mokytojas . Šauniai padirbėta! Atliko pirmąją užduotį. Ir už tai Dunno jums duoda raidę „C“! (Paskelbiu lentoje).

2 užduotis "Matematinis diktantas"
- Atsitraukite 1 langelį kairėje ir 4 viršuje, padėkite tašką ir pradėkite piešti.
1 aukštyn, 2 - į dešinę, 1 - aukštyn, 1 - į šoną, 1 - žemyn, 2 - į dešinę, 1 - žemyn, 1 - į dešinę, 1 - aukštyn, 2 - į dešinę dešinė pusė, 1 aukštyn, 1 pusė, 1 žemyn, 2 dešinėn, 1 žemyn, 1 dešinėn, 1 aukštyn, 2 dešinėn, 1 aukštyn, 1 pusė, 1 žemyn, 2 į dešinėje pusėje, 1 žemyn, 1 colio į dešinę pusę, tada turite atspindėti modelį veidrodiniame vaizde. (Vaikai atlieka užduotį)

Mokytojas. gerai. Ir mes padėjome Dunno susidoroti su šia užduotimi. Gauname raidę "P".


3 užduotis
"Išspręsti problemą" Mokytojas. Tačiau prieš spręsdami problemą prisiminkime, iš kokių dalių susideda problema?. (Būklė. Klausimas. Sprendimas. Atsakymas)
- Šauniai padirbėta! Kas gali atlikti užduotį? (Mokytojas perspėja, kad skaičius neturėtų būti didesnis nei dešimt.)
Jei vaikams sunku atlikti užduotis, mokytojas lentoje pateikia pavyzdį: 6-1 =?
Mokytojas: „Sukurkite problemą, kurioje bus tokie skaičiai“.
Vaikai kuria užduotis. Pavyzdžiui: „Parduotuvėje buvo 6 lėlės. Atėjo pirkėjas ir nupirko 1 lėlę. Kiek lėlių liko parduotuvėje? (Vaikai išsprendžia ir „užsirašo“ sprendimą: 6-1=5).
Mokytojas išklauso vaikų užduotis, atkreipia dėmesį į tai, kad jie teisingai kelia užduoties klausimą.
Siūlau dar vieną pavyzdį, pagal kurį vaikai sugalvoja užduotis. Pavyzdžiui: 8+1 = ?
Mokytojas. Šauniai padirbėta! Nežinau, duoda mums dar vieną raidę „A“,

o dabar palikime stalus ir truputi pažaisime, o tuo pačiu pailsėkim.
Fizminutka — Nagi, nepatingėk!
Rankas aukštyn ir rankas žemyn.
Nagi, nepatingėk!
Bangos daro tai aiškiau, aštriau,
Treniruok geresnius pečius.
Kūnas dešinėje, kūnas kairėje
Turime ištiesti nugarą.
Darysime posūkius
Ir padėk savo rankomis.
Stoviu ant vienos kojos
O kitą sulenksiu
O dabar pakaitomis
pakelsiu kelius.
Pailsėjęs, atsigaivinęs
Ir jie vėl atsisėdo.
4 užduotis.
Pažiūrėkite į paveikslėlį, padėkite skaičiavimo pagaliukus ant stalo, kaip parodyta paveikslėlyje.
Ką mes gavome? (Namas)
Suskaičiuok, kiek kvadratų turi? (vienas)
Dabar perkelkite 2 pagaliukus, kad gautumėte vėliavėlę. (Vaikai dėlioja vėliavėlę, jei yra sunkumų, duodu užuominą)

Mokytojas. Puikiai padaryta! Štai dar viena užduotis! Ir mes turime dar vieną raidę "C"! (Raidė padėjau ant lentos)

5 užduotis "Palyginti skaičius ir įdėti ženklus"
5…6 10…9 5…9
6…6 2…8 10…3 (stalo darbas)
Mokytojas. Šauniai padirbėta! Matai, Dunno, kokie protingi mūsų vaikai, ne veltui kreipėtės į mus pagalbos. O kitas laiškas – dovana „aš“.


6 užduotis
"Sujunkite taškus paveikslėlyje"

Auklėtojas. Taškus reikia sujungti skaičiais nuo 1 iki 10. Ką gavote? (valtis)
Šauniai padirbėta! Užtarnavome dar vieną raidę „B“.

7 užduotis „Kur kur figūra“ Mokytojas . Geometrinės figūros dedamos ant lentos, reikia pasakyti, kuri figūra yra kur.(orientacija plokštumoje) (viršutiniame dešiniajame kampe trikampis, viršutiniame kairiajame kvadratas, apatiniame dešiniajame apskritimas, in apatiniame kairiajame kampe yra stačiakampis, užduotis keičiasi 2-3 kartus) . (Vaikai sako, kur yra ta ar kita geometrinė figūra)
-Šauniai padirbėta! Dunno duoda mums dar vieną raidę „O“.


Taigi mes padėjome Dunno atlikti visas užduotis. Paskaitykime, kokį žodį gavome? (Vaikai skaito „AČIŪ“)
Mokytojas. Šis Dunno dėkoja mums, kad padėjote atlikti namų darbus. Taip pat dėkoju. Jūs, vaikinai, šiandien padarėte tikrai gerą darbą. Ir už tai Dunno jums dovanoja šiuos ženklelius.

Piešimas taškais vaikams su linijomis, formomis ir gyvūnais. Pieškite taškais, kad lavintumėte rašymo įgūdžius.

Gražus pabraukimas ir sėkmingas mokymasis rašyti priklauso nuo teisingo pieštuko turėjimo, sumanaus spaudimo ir gebėjimo brėžti įvairių formų linijas. Pradėkite mokydamiesi punktyrinių linijų ir formų, o tada paprašykite vaiko punktyruoti gyvūnus ir juos nuspalvinti.

Pieškite taškais, palaipsniui ugdydami įgūdžius

Linijų piešimas pieštuku ar rašikliu yra puiki praktika, padedanti išmokyti ranką rašyti, lavinti smulkius raumenis ir išmokyti kūdikį ką nors tvirtai laikyti.

Taškinė linija tarnauja kaip orientyras ir padeda vaikui, nes bet kuriuo metu galite sulėtinti piešimo greitį, padidinti arba sumažinti pieštuko spaudimą, nesugadindami nuotraukos ir neprarasdami susidomėjimo.

Kai tik vaikas išmoksta brėžti linijas, tiesias linijas ir visokias bangas, eikite prie figūrų, o tada prie gyvūnų. Kreivės punktyrinės linijos lavina piešimo įgūdžius pakankamai, kad būtų galima pradėti mokytis rašyti raides ir skaičius.

Siūlydami vaikui atspausdintą medžiagą su paveikslėliu, ant kurio norite ką nors nupiešti taškas po taško, pirmiausia paprašykite vaiko dešinės rankos (arba kairiosios, jei vaikas kairiarankis) rodomuoju pirštu nubrėžti linijas. Tada paprašykite jo piešti pirštu ne ant lapo, o tarsi ore virš paveikslo. Kartokite pratimą keletą kartų, o tada užduotį atlikite pieštuku.

Kai vaikas išmoks piešti taškais pieštuku, pasiūlykite jam rašiklį ar žymeklį.

Atkreipkite dėmesį į piešimą ant gyvūnų smaigalių, nenuimdami rankos nuo popieriaus.

Kaip kitaip lavinti smulkiąją motoriką, be piešimo taškais?

Jei dėl kokių nors priežasčių jūsų vaikas nedomina taškinės medžiagos, galite smagiai lavinti smulkiąją motoriką kitais būdais.

  1. Suverkite didelius karoliukus ant virvelių arba rūšiuokite per karoliukus;
  2. Priklijuokite prie sienos didelį popieriaus lapą ar senus tapetus ir paprašykite vaiko ant lapo nupiešti savo paveikslėlius. Piešimas ant vertikalaus paviršiaus reikalauja daugiau pastangų ir rašikliai greičiau treniruojasi;
  3. Kai tik jūsų vaikas jau yra pakankamai stiprus, kad galėtų laikyti mažus daiktus rankose ir jų nepaleidžia, jei šiek tiek patraukite, pradėkite jį mokyti užsirišti batų raištelius ar pinti kaseles iš bet kokių juostelių ar virvelių;
  4. Jei skaitote laikraščius ar žurnalus, duokite vaikui žymeklį ir paprašykite jį apibraukti visas antraštes;
  5. Gerą nykščio ir rodomojo piršto sukibimą lengviausia išugdyti pupeles ar net žirnius iš vieno dubenėlio į kitą perkeliant tik dviem pirštais, o ne visu delnu.
  6. Apšerkšniję langai ar aprasoję vonios veidrodžiai – puiki vieta išmokti piešti rodomuoju pirštu.

Jei norite, kiekvieną iš būdų lavinti vaiko smulkiąją motoriką galite panaudoti kasdieniame gyvenime – tai padės jam ateityje greičiau išmokti rašyti.

Didelę reikšmę vaikui įgyjant rašymo įgūdžių turi taškiniai potėpiai. Norint teisingai piešti, reikia ir įgūdžių. Galite dirbti su kūdikiu ir apskritimo paveikslėlius nuo 2,5-3 metų.

Kaip tu gali praktikuotis?

Galite praktikuoti piešimą pagal kontūrą, pagrįstą taškais, tiek namuose, tiek darželyje. Šią paprastą pamoką gali kontroliuoti ne tik pedagogai, bet ir tėvai. Pakanka pasodinti vaiką prie stalo, duoti užduotį apvesti paveikslėlį, parodyti, kaip tai daroma, ir suteikti vaikui visišką laisvę. Leiskite jam fantazuoti, rodyti kūrybinę iniciatyvą. Įsitikinkite, kad kūdikis teisingai laiko pieštuką ar rašiklį. Neteisingas pastatymas iš pradžių gali sugadinti rašyseną ateityje.

Pavyzdžiui, galite paprašyti kūdikio apvesti kontūrą, kad sukurtumėte mėgstamą animacinio filmo personažą, personažą, lėlę. Insultai turi būti įdomūs ir atitikti vaiko amžių. Pavyzdžiui, 6–7 metų amžiaus jaunikliai ir kačiukai tampa mažiau patrauklūs. Išryškėja mėgstamų animacinių filmų personažų piešiniai, kuriuos galima apibraukti taškais, o vėliau nuspalvinti. Prisiminkite: vaikai labai mėgsta piešti, o suaugusiųjų užduotis yra paskatinti susidomėjimą šia veikla.

Čia rasite paprastų ir labai įdomių užduočių vaikams, kuriose reikės susieti skaičius. Tokie žaidimai lavina matematinius gebėjimus, lavina jo atidumą, atmintį ir protą, lavina smulkiąją pirštų motoriką. Sujunkite pagal skaičius - spalvinimo žaidimai, tinkantys ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams, mokytis skaičių vaikams, o svarbiausia - tiems, kurie mokosi skaičiuoti, būtent eilinio skaičiavimo.

Užduotys

Pratimai „Prisijunkite pagal skaičius“ tinka tiek pamokoms namuose, tiek užsiėmimams ankstyvojo ugdymo mokyklose, darželiuose, mokyklų pradinėse klasėse.

Visas užduotis galima atsisiųsti nemokamai. Spustelėkite toliau esančias nuotraukas, kad atsisiųstumėte ir atsispausdintumėte užduotis „prisijungti skaičiais“. Iš viso čia galite atsisiųsti vienuolika matematikos spalvinimo puslapių „Prisijungti pagal skaičius“. Matematinis dažymas su mielu katinu - čia reikia sujungti taškus nuo 1 iki 18, o tada jau galima nuspalvinti.

Sudėtingesnis matematinis dažymas - čia reikia sujungti skaičius nuo 1 iki 26 ir gausite židinį.