Головні герої, як я зустрічав новий рік. Віктор Голявкін - Як я зустрічав новий рік: Казка. Які прислів'я підходять до оповідання Голявкіна «Як я зустрічав Новий рік»

Розділи: Корекційна педагогіка

Клас: 3

Мета уроку:розкрити зміст оповідання Віктора Володимировича Голявкіна “Як я зустрічав Новий рік”.

Освітні:

  • удосконалювати техніку рольового читання;
  • уточнити та розширити уявлення учнів про ознаки зими;
  • активізувати словник учнів.

Корекційно-розвиваючі:

  • коригувати та розвивати зв'язне мовлення;
  • коригувати розумову діяльність на основі вправ у встановленні причинно-наслідкових зв'язків;
  • розвивати зорове та слухове сприйняття, логічне мислення, пам'ять.

Виховна:

  • виховувати мотивацію до навчальної діяльності.
  • виховувати повагу до традицій свого народу, сімейних традицій.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Продзвенів зараз дзвінок, починаємо наш урок.

Говоримо лише те, що потрібне, навіть якщо це складно. Адже можна намагатися?

- Створимо гарний настрій. Усміхніться гостям, один одному. Сідайте.

2. Артикуляційна гімнастика.

а) Чистомовка (упр. в звуковимові)

на на на,
в лісі бігає лисиця,
щу – щу – щу,
я в снігу тебе шукаю.

б) Інтонаційна вправа. "У мене гарний настрій".

Прочитайте з різною інтонацією речення. Вчитель показує картинку із зображенням сумного, злісного, радісного обличчя.
З яким настроєм ми працюватимемо на уроці?

3. Актуалізація опорних знань

Гра "Мікрофон"

Дозвольте взяти у вас інтерв'ю?

Яка зараз пора року? Перерахуйте зимові місяці.

Який зараз місяць?

Чим вам подобається зима?

Назвіть зимові свята?

Як змінилася погода з настанням зими?

б) Виразне читання вірша “Прийшла зима з морозами” О. Висотської.

Чиє читання вам сподобалося найбільше?

Яку оцінку можна поставити читання?

4. Гра "Бавовни"

Плесніть у долоні, якщо почуєте зимове слово.

Листопад, гроза, снігопад, дощ, хуртовина, мороз, цвітіння яблунь, приліт птахів, відлига, сніговик, бурулька, ожеледь, грудень, поземка.

Назву якого зимового місяця ви почули серед цих слів?

Яке свято відзначатимуть у кожному будинку у грудні? (Новий рік)

Справді, до нас наближається Новий рік, якого ми з нетерпінням чекаємо, до якого готуємось і неодмінно святкуватимемо.

Скажіть, а коли настає новий рік? (Вночі)

У домашньому вірші були такі слова: “І галасливий Новий рік”.

Скажіть, якими словами ще можна замінити слово "Гумний"?

Як у вашій сім'ї зустрічають Новий рік? (Оповідання учнів)

Як Новий рік святкують у школі?

5. Знайдіть зайве зображення

На дошці вивішені картинки. (Сім'я за столом, літній луг, ялинка, катання з гірки, купання в річці.)

Заберіть малюнки, які не відносяться до святкування Нового року.

Дізнайся героя казки за підказкою.

З ким Мороз грає в хованки,
У білій шубці, у білій шапці?
Знають усі його доньку,
І звуть її.... (Снігуронька)

Хто сніжинками грає,
Як букет білих троянд?
Хто завірюхою керує?
Добрий Дідусь.... (Мороз)

6. Фізмінутка

А сьогодні у зими – новосілля,
Ми з тобою запрошені на веселощі
Будинок збудуємо з кучугури
Ось такої висоти.
Білий килимок біля порога
Ось такої ширини.
Подивися стелі крижані
Високі-вищі – мереживні!
Ми сходами крокуємо.
Вище за ноги, топ-топ.
Двері кімнат відчиняємо,
Справа – хлоп, ліворуч – хлоп.
Привіт, зимо!

7. Підготовка до нового матеріалу.

А сьогодні ми познайомимося із розповіддю В. Голявкіна “Як я зустрічав Новий рік”.

а) Словникова робота.

У розповіді зустрічаються важкі слова, давайте спочатку їх зберемо, потім прочитаємо та пояснимо їх значення.

На дошці безладно розташовані частини цих слів, надруковані на папері різного кольору. Учням необхідно зібрати із частин цілі слова.

Моментально – за дуже короткий проміжок часу.

Дванадцять – на цей час починається відлік Нового року.

Уявляв - розумів, усвідомлював.

8. Новий матеріал.

а) Первинне читання тексту вчителем.

Я зараз прочитаю вам розповідь, а ви уважно стежите за підручником і потім, намагаєтеся пояснити, кого хотів побачити хлопчик новорічної ночі?

Читання тексту.

Кого хотів побачити хлопчик новорічної ночі?

Що він вирішив зробити для цього?

Чи вийшло у нього вистежити Новий рік?

9. Робота за підручником.

а) Читання із завданням.

Чи сподобалося вам розповідь? Чим?

Доведи за підручником, що старший брат спав, коли годинник бив дванадцять.

Знайдіть та прочитайте, що розбудило Котьку.

Чим закінчилася розмова братів?

Скажіть, скільки героїв у оповіданні? (Два) А якщо героїв 2 і більше ми можемо прочитати розповідь за ролями. А щоб читання вийшло цікавим, як треба його прочитати? (емоційно з виразом)

10. Виразне читання діалогу дітьми

Сторінка 92.

Як би ви вчинили на їхньому місці?

Чи потрібна допомога хлопчикам, щоб вирішити їхню суперечку?

Хто може допомогти їм?

Вдома ви прочитаєте розповідь ще раз і вигадаете добре завершення розповіді.

11. Підсумок уроку

Гра "Мікрофон".

Продовжіть фразу: Сьогодні на уроці я…

Виведення вчителя.Мені сподобалася ваша робота і тому сьогодні за урок усі отримали позитивні позначки.

Давайте нарядимо ялинку в класі, щоб і у нас стало святково та красиво.

Діти разом із учителем вбирають штучну ялинку.

Як я зустрічав Новий рік

Новий рік о дванадцятій годині приходив, а я в цей час завжди спав. Пройшло стільки Нових років! А я жодного не бачив. І мама і тітка Віра зустрічали його, а я спав. Я завжди засинав перед Новим роком. А прокидався вранці, і мама мені дарувала подарунки і говорила: "Ну ось, Новий рік!" Але я знав, що він був уночі. А зараз його нема.
Я питав маму:
– Ти його зустріла?
Мама мені казала:
- Зустріла.
І ти його бачила?
Мама сміялася:
- Звісно, ​​бачила!
- І тато бачив, і тітка Віра? Так мені прикро було!
Я уявляв Новий рік у великій шапці-вушанці і у валянках. Як на новорічній листівці. О дванадцятій годині він стукає у двері. І його усі зустрічають. Всі обіймаються з ним, ляскають по плечу Новий рік і кажуть: Нарешті приїхав! А він усміхається і каже: Ох і холод на вулиці! Він витягає з мішка подарунки, все дарує, кому що треба, і каже: Я поспішаю. На мене чекають в інших квартирах». Усі проводжають його до кута, потім повертаються та йдуть спати. Отак уявляв я собі Новий рік.
Як намагався я не заснути у Новий рік! І щоразу засинав будь-де. А прокидався завжди у ліжку. І поряд були подарунки.
Мій брат раніше за мене зустрів Новий рік. Незважаючи на те що він молодший за мене. Він ось що зробив. Щоб не заснути, він заліз під стіл. Спочатку він там, звичайно, заснув, а коли всі сіли за стіл, стало гамірно. І він миттєво прокинувся. І ви знаєте, що він мені сказав? Він мені сказав:
- Його не було.
- Як так не було? – сказав я.
- Дуже просто.
А ти не спав там під столом? – спитав я.
- Ось ще! – каже Вовна. - Бій годинника був, це вірно. А Нового року не було. Щойно всі почали кричати «З Новим роком!», я виліз.
– Кого ж тоді ви зустрічали?
– Новий рік, – каже Вовка.
- Як же ви його зустрічали? Хіба так у житті буває? Якщо ти, наприклад, мене зустрічаєш, то бачиш, що ти мене зустрічаєш. А як же ти мене зустрічаєш, якщо ти мене не зустрічаєш?
– Сам побачиш, – каже Вовка. - На наступний рік побачиш. Жодного там Нового року не буде. Бій годинника буде. А Нового року не буде.
- Мабуть, ти спав під столом, - кажу, - і крізь сон чув годинник. А Нового року не бачив.
- Значить, спав, - говорю, - раз не бачив.
– Ти сам спав, – каже Вовка.
- Я спав, - кажу, - але ти теж спав. Тільки я спав у ліжку, а ти – під столом. Краще б ти вже спав у ліжку.
– Я не спав, – каже Вовка.
- Чому ж тоді ти його не бачив?
– Його не було, – каже Вовка.
- Ти просто спав, - говорД - ось і все!
На цьому наша суперечка закінчилася. Він образився і пішов. І хоча він мене образив, все одно я думав, що він там спав і не бачив Нового року з подарунками.
Ось так я собі уявляв Новий рік, коли був ще зовсім маленький.

Огірки

Ми з Вовкою сидимо на колодах, розмовляємо та огірки їмо. Такі чудові, свіжі огірки. Ми щороку з ним сидимо колод і їмо огірки,
- Ех, - кажу, - якось нудно влітку. Суцільні нанікули та огірки!
- Мені канікули подобаються, - каже Вовка, - але не дуже.
Не дуже й мені подобаються, а от щоб дуже, так зовсім не подобаються.
- Суцільне неробство. На те й літо!
- Суцільне літо, ось саме!
Ось так ми сидимо з Вовкою на колодах і розмовляємо. І їмо свіжі огірки.
І раптом бачимо сусідку Машу. Вона щось у землі копається. Незрозуміло навіщо.
Я їй кричу:
- Що ти там робиш?
Вона говорить
Огірки поливаю.
Вовка вийняв з кишені огірки і каже:
– Ось. Нехай теж зростають на здоров'я!
І я вийняв два огірки з кишені. І сказав те саме, щоб вони на здоров'ї росли.
- Ех, ви, - каже Маша, - тільки їсти можете!
- В чому справа? – каже Вовка.
- Це раптом чому, - кажу, - тільки їсти можемо?
- Відразу видно, - каже Маша.
Я дивлюся на Вовка, а Вовка дивиться на мене», і ні я, ні він, звичайно, не бачимо, щоб у нас щось було видно.
- Закопай свої капці, - сміється Маша, - може, нові виростуть до осені.

Про хлопчика із заводною іграшкою

Одному хлопцеві тато купив вантажівку. Це була, звичайно, не справжня вантажівка, а іграшкова, яка заводилася ключиком і потім їздила, як справжня.
І ось цей хлопчик вийшов у двір зі своєю заводною іграшкою, став заводити свою вантажівку та дивитися, як він їздить.
Усі хлопці, які були у дворі, обступили хлопчика та з цікавістю розглядали вантажівку. А деякі навіть стали просити, щоб він дав їм раз завести вантажівку ключиком.
Але хлопець сказав:
- Ідіть усе звідси. Це моя вантажівка. І я не тільки не дам нікому завести його ключиком, а навіть не хочу, щоб ви дивилися, як він їздить.
У цей час у двір вийшов хлопчик із велосипедом, і він усім по черзі дозволяв покататися на своєму велосипеді.
І всі забули про хлопчика із заводною вантажівкою. А він дивився, як хлопці катаються велосипедом, і йому теж дуже захотілося покататися.
Йому дуже хотілося сказати:
- Хлопці! Ось, будь ласка, заводіть скільки завгодно мою вантажівку, а я покатаюся на велосипеді.
Але йому було соромно. І він нічого не сказав.

Ковзани купили недаремно

Я не вмів на ковзанах кататися. І вони лежали на горищі. І, мабуть, іржавіли.
Я дуже хотів навчитися кататись. У нас у дворі уміють кататися. Навіть маленький Шурік уміє. Мені було соромно вийти з ковзанами. Усі сміятимуться. Хай краще ковзани іржавіють!
Якось тато сказав мені:
- Ковзани я тобі купив даремно!
І це було справедливо. Я взяв ковзани, надів їх і вийшов надвір. Ковзанка була повна. Хтось сміявся.
"Починається!" – подумав я.
Але нічого не розпочиналося. Мене поки що не помічали. Я вийшов на кригу і впав на спину.
"Зараз почнеться", - подумав я.
Насилу підвівся. Мені важко було стояти на льоду. Я не рухався з місця. Але найдивовижніше було те, що ніхто, абсолютно ніхто не сміявся, не показував на мене пальцем, а навпаки, Маша Мішкіна підбігла до мене і сказала:
- Дай руку!
І хоча я впав ще двічі, а все одно був задоволений. І я сказав Маші Мішкіної:
- Дякую, Маша! Ти навчила мене кататися.
А вона сказала:
- Ой, що ти, що ти, я тебе тільки тримала за руку.

Пароплав та кінь

Коли я ходив у дитячий садокя любив малювати пароплави. Я всім хвалився: ось які чудові пароплави я можу малювати!
І ось одного разу я запитав одного хлопчика, чи може він намалювати такий чудовий пароплав, - я одразу намалював великий пароплав з трубами, як годиться. Потім я намалював море синім олівцем, а червоним олівцем - прапор на щоглі, і вийшло зовсім добре - пливе морем пароплав, а на щоглі у нього майорить червоний прапор.
Хлопчику сподобався мій корабель, але він мені сказав:
- Я можу коня намалювати.
І він намалював коня.
Цей кінь був так добре намальований, що я здивувався іноді не хвалився більше своїми пароплавами, бо такого коня я не зумів би намалювати ніколи.

Як Петя був у зоопарку

Маленький Петя був у зоопарку. Але він там нічого не бачив. Тому, що там було багато людей. І всі біля клітин юрмилися. А Петю ніхто не взяв на руки.
Інші діти кажуть:
- Я бачив ведмедів!
– Я вовків бачив!
- Я лисицю бачив!
- Я жирафа бачив!
А Петя каже:
- Я бачив, як машина задом їхала, і ескімо на паличці...


Коли я ходив до школи, до першого класу, я любив малювати пароплави. Я всім вихвалявся: ось які чудові пароплави я можу малювати!

І ось одного разу я запитав одного хлопчика, чи може він намалювати такий самий чудовий пароплав. Я тут же намалював великий пароплав з трубами, як годиться. Потім я підмалював море синім олівцем, а червоним олівцем - прапор на щоглі, і вийшло зовсім добре: пливе морем пароплав, а на щоглі у нього майорить червоний прапор.

Хлопчику сподобався мій корабель, але він мені сказав:

Я можу коня намалювати.

І він намалював коня.

Цей кінь був так добре намальований, що я більше не хвалився своїми пароплавами, бо такого коня я не зумів би намалювати ніколи!

Абсолютно вірно!

Ти знову снідаєш на уроці?

Валя швидко сховала сніданок у парту.

Що буде, - сказав учитель, - якщо всі снідатимуть на уроці?

Клас зашумів. Бо кожен хотів сказати, що тоді буде.

Коля сказав:

Буде дуже кумедно!

Мишко сказав:

Жування буде!

Маша сказала:

Усі ситі будуть!

А що не буде? - спитав учитель.

Клас мовчав. Чого не буде – ніхто не знав.

Вчитель хотів уже сам відповісти, як раптом хтось крикнув:

Уроку не буде!

Абсолютно вірно! - сказав учитель.

Як я зустрічав Новий рік

Новий рік о дванадцятій годині приходив, а я в цей час завжди вже спав. Пройшло стільки Нових років! А я жодного не бачив. І мама і тітка Віра зустрічали його, а я спав. Я завжди засинав перед Новим роком. А прокидався вранці, і мама мені дарувала подарунки і говорила: "Ну ось, Новий рік!" Але я знав, що він уночі був. А зараз його нема.

Я питав маму:

Ти зустріла його?

«Мама мені казала:

Зустріла.

І ти його бачила?

Мама сміялася.

Звісно, ​​бачила!

І тато бачив, і тітка Віра?

Так мені прикро було!

Я уявляв Новий рік у великій шапці-вушанці і у валянках. Як на новорічній листівці. О дванадцятій годині він стукає у двері. І його усі зустрічають. Всі обіймаються з ним, ляскають по плечу Новий рік і кажуть: «Нарешті приїхав!» Він витягає з мішка подарунки, все дарує, кому що треба, і каже: Я поспішаю. На мене чекають в інших квартирах». Усі проводжають його до кута, потім повертаються та йдуть спати. Отак уявляв я собі Новий рік.

Як намагався я не заснути у Новий рік! І щоразу засинав будь-де. А прокидався завжди у ліжку. І поряд були подарунки.

Мій брат раніше за мене зустрів Новий рік. Незважаючи на те, що він молодший за мене. Він ось що зробив. Щоб не заснути, він заліз під стіл. Спочатку він там, звичайно, заснув, а коли всі сіли за стіл, стало гамірно. І він миттєво прокинувся. І ви знаєте, що він мені сказав? Він мені сказав:

Його не було.

Як так не було? – сказав я.

Дуже просто.

А ти не спав там під столом? – спитав я.

Ось ще! -каже Котька. -Бій годинника був, це вірно. А Нового року не було. Як тільки всі стали кричати: "З Новим роком!" – я виліз.

Кого тоді ви зустрічали?

Новий рік, – каже Котька.

Як же ви його зустрічали? Хіба так у житті буває? Якщо ти, наприклад, мене зустрічаєш, то бачиш, що ти мене зустрічаєш. А як же ти мене зустрічаєш, якщо ти мене не зустрічаєш?

Сам побачиш, – каже Котька. - На наступний рік побачиш. Жодного там Нового року не буде. Бій годинника буде. А Нового року не буде.

Мабуть, ти спав під столом, – кажу, – і крізь сон чув бій годинника. А Нового року не бачив.

Значить, спав, – кажу, – раз не бачив.

Ти сам спав, -каже Котька.

Я спав, - кажу, - але ти теж спав. Тільки я спав у ліжку, а ти – під столом. Краще б ти вже спав у ліжку.

Я не спав, – каже Котька.

Чому ж тоді його не бачив?

Його не було, – каже Котька.

Ти просто спав, - говорю, - ось і все!

На цьому наша суперечка закінчилася. Він образився і пішов. І хоча він на мене образився, все одно я думав, що він там спав і не бачив Нового року з подарунками.

Ось так я собі уявляв Новий рік, коли був ще зовсім маленький.

Андрюша та Славік друзі.

Вони все роблять разом. Коли Андрій упав з веранди, Славик теж хотів упасти з веранди, щоб довести, що він справжній друг.

Новий рік о дванадцятій годині приходив, а я в цей час завжди вже спав. Пройшло стільки Нових років! А я жодного не бачив. І мама і тітка Віра зустрічали його, а я спав. Я завжди засинав перед Новим роком. А прокидався вранці, і мама мені дарувала подарунки і говорила: "Ну ось, Новий рік!" Але я знав, що він був уночі. А зараз його нема.

Я питав маму:

- Ти його зустріла?

Мама мені казала:

- Зустріла.

- І ти його бачила?

Мама сміялася.

— Звісно, ​​бачила!

— І тато бачив, і тітка Віра?

Так мені прикро було!

Я уявляв Новий рік у великій шапці-вушанці і у валянках. Як на новорічній листівці. О дванадцятій годині він стукає у двері. І його усі зустрічають. Всі обіймаються з ним, ляскають по плечу Новий рік і кажуть: Нарешті приїхав! Він витягає з мішка подарунки, все дарує, кому що треба, і каже: Я поспішаю. На мене чекають в інших квартирах». Усі проводжають його до кута, потім повертаються та йдуть спати. Отак уявляв я собі Новий рік.

Як намагався я не заснути у Новий рік! І щоразу засинав будь-де. А прокидався завжди у ліжку. І поряд були подарунки.

Мій брат раніше за мене зустрів Новий рік. Незважаючи на те, що він молодший за мене. Він ось що зробив. Щоб не заснути, він заліз під стіл. Спочатку він там, звичайно, заснув, а коли всі сіли за стіл, стало гамірно. І він миттєво прокинувся. І ви знаєте, що він мені сказав? Він мені сказав:

- Його не було.

- Як так не було?! - сказав я.

- Дуже просто.

— А ти не спав там під столом? - спитав я.

- Ось ще! — каже Котько. — Бій годинника був, це вірно. А Нового року не було. Як тільки всі стали кричати: "З Новим роком!" - Я виліз.

- Кого ж тоді ви зустрічали?

— Новий рік, — каже Котька.

— Як же ви його зустрічали? Хіба так у житті буває? Якщо ти, наприклад, мене зустрічаєш, то бачиш, що ти мене зустрічаєш. А як же ти мене зустрічаєш, якщо ти мене не зустрічаєш?

— Сам побачиш, — каже Котька. — Наступного року побачиш. Жодного там Нового року не буде. Бій годинника буде. А Нового року не буде.

— Мабуть, ти спав під столом,— кажу,— і крізь сон чув годинник. А Нового року не бачив.

— Значить, спав, — говорю, — раз не бачив.

— Ти сам спав, — каже Котька.

— Я спав,— кажу,— але ти теж спав. Тільки я спав у ліжку, а ти під столом. Краще б ти вже спав у ліжку.

— Я не спав, — каже Котька.

— Чому ж ти його не бачив?

— Його не було, — каже Котька.

— Ти просто спав, — говорю, — от і все!

На цьому наша суперечка закінчилася.

Він образився і пішов. І хоча він на мене образився, все одно я думав, що він там спав і не бачив Нового року з подарунками.

Ось так я собі уявляв Новий рік, коли був ще зовсім маленький.

Позакласне читання у початковій школі. Розповідь для молодших школярів. Розповідь про школу.

Віктор Голявкін. Як я зустрічав Новий рік

Новий рік о дванадцятій годині приходив, а я в цей час завжди вже спав. Пройшло стільки Нових років! А я жодного не бачив. І мама і тітка Віра зустрічали його, а я спав. Я завжди засинав перед Новим роком. А прокидався вранці, і мама мені дарувала подарунки і говорила: "Ну ось, Новий рік!" Але я знав, що він був уночі. А зараз його нема.

Я питав маму:

- Ти його зустріла?

Мама мені казала:

- Зустріла.

- І ти його бачила?

Мама сміялася.

— Звісно, ​​бачила!

— І тато бачив, і тітка Віра?

Так мені прикро було!

Я уявляв Новий рік у великій шапці-вушанці і у валянках. Як на новорічній листівці. О дванадцятій годині він стукає у двері. І його усі зустрічають. Всі обіймаються з ним, ляскають по плечу Новий рік і кажуть: Нарешті приїхав! Він витягає з мішка подарунки, все дарує, кому що треба, і каже: Я поспішаю. На мене чекають в інших квартирах». Усі проводжають його до кута, потім повертаються та йдуть спати. Отак уявляв я собі Новий рік.

Як намагався я не заснути у Новий рік! І щоразу засинав будь-де. А прокидався завжди у ліжку. І поряд були подарунки.

Мій брат раніше за мене зустрів Новий рік. Незважаючи на те, що він молодший за мене. Він ось що зробив. Щоб не заснути, він заліз під стіл. Спочатку він там, звичайно, заснув, а коли всі сіли за стіл, стало гамірно. І він миттєво прокинувся. І ви знаєте, що він мені сказав? Він мені сказав:

- Його не було.

- Як так не було?! - сказав я.

- Дуже просто.

— А ти не спав там під столом? - спитав я.

- Ось ще! — каже Котько. — Бій годинника був, це вірно. А Нового року не було. Як тільки всі стали кричати: "З Новим роком!" - Я виліз.

- Кого ж тоді ви зустрічали?

— Новий рік, — каже Котька.

— Як же ви його зустрічали? Хіба так у житті буває? Якщо ти, наприклад, мене зустрічаєш, то бачиш, що ти мене зустрічаєш. А як же ти мене зустрічаєш, якщо ти мене не зустрічаєш?

— Сам побачиш, — каже Котька. — Наступного року побачиш. Жодного там Нового року не буде. Бій годинника буде. А Нового року не буде.

— Мабуть, ти спав під столом,— кажу,— і крізь сон чув годинник. А Нового року не бачив.

— Значить, спав, — говорю, — раз не бачив.

— Ти сам спав, — каже Котька.

— Я спав,— кажу,— але ти теж спав. Тільки я спав у ліжку, а ти під столом. Краще б ти вже спав у ліжку.

— Я не спав, — каже Котька.

— Чому ж ти його не бачив?

— Його не було, — каже Котька.

— Ти просто спав, — говорю, — от і все!

На цьому наша суперечка закінчилася. Він образився і пішов. І хоча він на мене образився, все одно я думав, що він там спав і не бачив Нового року з подарунками.

Ось так я собі уявляв Новий рік, коли був ще зовсім маленький.