Kaip žingsnis po žingsnio piešti mišką pieštuku. Dailės pamokos „Pasakų miško pakraštyje“ santrauka, žingsnis po žingsnio piešimas Kaip etapais piešti mišką pieštuku

Tatjana Bolšakova

GCD santrauka vidurinėje grupėje „Žiemos miško kraštas“ (brėžinys)

Tikslas: Kūrybinės vaizduotės ugdymas vidutinio amžiaus vaikams.

Užduotys:

1. Ugdyti pažintinį vaikų susidomėjimą, jautrumą žiemos peizažo grožio suvokimui.

2. Padėkite pajusti žiemos peizažo grožį per muziką, tapybą, poeziją.

3. Išmokyti vaikus savarankiškai sugalvoti piešinio kompoziciją.

4. Praturtinkite vaikų žodyną vaizdine žodynu.

5. Išmokite piešti žiemos mišką poke metodu.

6. Ugdyti vaikus tikslumo dirbant su dažais, gebėjimo atvesti darbą iki galo.

Medžiagos:

Reprodukcijos su žiemos peizažais; albumo lapai mėlyni arba mėlyni; Guašas (žalia, juoda, tamsiai ruda, balta); Kieti ir minkšti šepečiai; Stiklinė vandens; Servetėlės ​​(popierinės, šlapios); muzika: Šopeno „Valsas“, Vivaldi „Žiema“

Įranga: kompiuteris, projektorius, ekranas.

Preliminarus darbas:

Žiemos gamtos stebėjimas vaikštant, skaityti ir mokytis eilėraščių apie žiemą, žiūrėti paveikslų reprodukcijas, iliustracijas apie žiemą, klausytis muzikos žiemos tema.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi puslankiu.

globėjas skaito ištrauką iš I. Surikovo poemos „Žiema“:

Baltas sniegas, purus ore sukasi

Ir tyliai krenta ant žemės, atsigula.

O rytą laukas pasidarė baltas nuo sniego,

Kaip šydas visas jį aprengė.

Tamsus miškas, kuris prisidengė nuostabia kepure

Ir užmigo po juo kietai, kietai...

Dievo dienos trumpos, saulė mažai šviečia,

Štai ateina šalnos – ir atėjo žiema.

Klausimai vaikams:

Koks metų laikas aprašytas I. Surikovo eilėraštyje?

Kokia skrybėlė dengė tamsų mišką? Kas yra ši keista skrybėlė? (Sniegas)

Ką dar galima galingai palyginti su puriu sniegu ant medžių šakų? (Su kailiniu, lovatiese)

Pedagogas: Vaikinai, siūlau jums trumpai išvykti į žiemos mišką. Norėti? (vaikų atsakymai) Bet kaip patekti į žiemos mišką? (vaikų atsakymai) Eisime slidinėti! (vaikai „uždeda“ slides - pratimas „Slidininkai“) Štai mes! (mokytoja rodo vaikams pristatymą „Žiemos miškas pilnas pasakų ir stebuklų“) Atėjo laikas mums baigti pasivaikščiojimą ir grįžti (pratimas „Slidininkai“). Štai mes sugrįžome! (vaikai „nusiima“ slides ir susėda ant puslankio).

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patiko žiemos miškas? (vaikų atsakymai) Vaikinai, kokius medžius lengva atpažinti žiemą? (Vaikų atsakymai: eglutė, pušis, ant žalių spyglių).

Mokytojas siūlo piešti žiemos mišką, pasakoja apie piešimo būdus ir būdus

Vaikai pagal Šopeno „Valso“ muziką. Tada pradedu dirbti su dažais. Pirmiausia minkštu šepetėliu nudažomi medžių kamienai ir šakos, o po to – „kištuku“. žaliai visi medžiai.

Fizinis lavinimas: Vaikai palieka stalus.

Kaip sniegas ant kalvos, sniegas (kelkis ant kojų pirštų, rankos aukštyn)

Ir po kalnu sniegas, sniegas. (pritūpęs)

O ant eglutės sniegas, sniegas, (kelkis, rankos į šonus)

O po medžiu sniegas, sniegas. (apsivyniojame rankomis)

O po sniegu meška miega (siūbuota iš vienos pusės į kitą, rankos sulenktos per alkūnes, priešais krūtinę, delnais nuo tavęs)

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo (pirštu prie lūpų, šnabždėk)

Didaktinis žaidimas:"Pasakyk žodį".

Mūsų sargas visai nepatenkintas

Juk tai buvo naktį .... (sniegas)

Šviesią, saulėtą dieną

Šviečia, žėri visi .... (sniegas)

Skraidančios, besisukančios snaigės,

Kaip balta... (pūkas)

Čia yra snaigių karuselė,

Taigi kieme .... (pūga)

Pedagogas: dabar su minkštu šepetėliu piešime kūgius ant eglučių, o baltu sniegą ant medžių ir žemės, sniegą ant eglučių ir sniegą. Muzika Vivaldi „Žiema“.

Pamokos pabaigoje mokytoja surengia vaikų darbelių parodą. Vaikai pasirenka darbą, kuris jiems patinka (bet ne savo, jie pasakoja, kas tiksliai patiko.

Pedagogas: Vaikinai, jūs esate puikūs, turite nuostabius žiemos peizažus.

Miškas tankus, atsisveikink!

Jūs augate žmonių džiaugsmui!

Mes su tavimi draugausime

Geras miškas, galingas miškas,

Pilna pasakų ir stebuklų.

Susijusios publikacijos:

Žaidimas skirtas vaikams ankstyvas amžius, su tikslu. Pasiūlykite vaikams pratimų: stipriai pūskite ant snaigės, silpnai pūskite ant snaigės.

Išsamios pamokos vidurinei grupei „Piešimas pagal dizainą“ santrauka. Mėgstamiausio žaislo piešimas » Abstraktus kompleksinė pamoka vidurinei grupei „Mėgstamiausio žaislo piešimas“ (piešimas pagal dizainą) Tikslai: supažindinti vaikus su vardais.

GCD santrauka apie kalbos raidą „Žiemos miško gyventojai“ vyresnio amžiaus vaikams Programinės įrangos turinys. 1. Išmokite atskirti laukinių gyvūnų pėdsakus. 2. Toliau supažindinti vaikus su laukinių gyvūnų gyvenimu. 3. Išmokykite vaikus kurti.

GCD santrauka vidurinėje grupėje „Laiškas iš miško“„Laiškas iš miško“ Tikslas: įtvirtinti gebėjimą kurti noveles naudojant mnemoninius takelius. Užduotys: lavinti gebėjimą padaryti mažą.

Parengiamosios grupės „Žiemos miško pasakos“ atviros išsamios pamokos konspektas Programos užduotys: Prisiminti žiemos ženklus, žiemos mėnesių pavadinimus, supažindinti vaikus su poetų S. Jesenino, N. A. Nekrasovo eilėraščiais, p.

Siužetinės kūno kultūros pamokos vidurinėje grupėje „Žiemos miško pasaka“ santrauka Siužetinės kūno kultūros pamokos santrauka vidurinė grupė ikimokyklinio amžiaus „Pasakojimas apie žiemos mišką“ Pankina N. M. MBDOU.

savivaldybės institucija papildomas išsilavinimas

„Volgogrado Dzeržinskio rajono vaikų kūrybos centras“

400048, Volgogrado pr-kt im. Sovietų Sąjungos maršalas G.K. Žukovas, 153 m.

tel . 78-61-93, 78-61-76 el. [apsaugotas el. paštas]

Planas – pamokos santrauka žingsnis po žingsnio piešinys "Pasakų miško pakraštyje" 7-8 metų vaikams.

Data: 2018-04-21

Jurasova Irina Aleksandrovna Volgogrado miesto Dzeržinskio rajono MUDO CDT papildomo ugdymo mokytoja, pirmoji kvalifikacinė kategorija.

Mokinių amžius: 7-8 metų amžiaus

Tikslas:

Išmokyti vaikus piešti maksimaliai išnaudojant paprastų grafinių medžiagų, tokių kaip tušinukas ar pieštukas, išraiškingas galimybes.

Užduotys:

Supažindinti su horizonto linijos samprata;

Supažindinti su piešimo „Dudlingas“ technika;

Lavinti akį;

vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius rankos;

Lavinti erdvinį mąstymą ir vaizduotę;

Ugdyti vaikų susidomėjimą vaizduojamaisiais menais.

Mokymo metodai: paaiškinimas, pokalbis, klausimai, demonstravimas-darbas prie modelio, apibendrinimas.

Medžiaga ir įranga: pagal studentų skaičių; A4 formato popierius, rašikliai ar pieštukai.

Regėjimo diapazonas: piešinys, kurį ant lentos nupiešė mokytojas.

„Pasakų miško pakraštyje“

Pamokos eiga

Sveiki!

Ar nori, kad papasakočiau tau istoriją?

Mes norime

O leiskite man papasakoti pasaką ir tuo pačiu pabandysime ją nupiešti?

(Paprasti atsakymai)

Mes negalėsime….

Mes negalėsime...

Tada leisk man pasakyti ir tuo pačiu piešti ant lentos, o tu pieši su manimi ant savo lapų.

Pabandykime.

2. Pagrindinė dalis.

Įsivaizduokite – įprasta saulėta diena. Danguje nėra debesų, skaisčiai šviečia saulė. Viršutiniame kairiajame lapo kampe nupiešiame apskritimo forma susuktą spiralę, pridedame spindulius, paverčiame dekoratyvine saule.

Tankaus miško pakraštyje......

kraštas miškas - kraštasmiškas iki 100 m pločio, pereinamoji juosta (ekotonas) tarpmiškas iš visų jį sudarančių miško augmenijos pakopų ir gretimos augmenijos tipo (pievos, pelkės ir kt.). Pasak Dal, taip pat ulesok, ules, ulesye ...

Nubrėžiame kraštą (nubrėžiame horizonto liniją ir kairėje pusėje pavaizduojame dvi eglutes ir tris krūmus)

Kas buvo tikrame miške, pakelk ranką.

Taigi .... Tankaus miško pakraštyje stovėjo namas, (Namą apdailiname iš paprastų geometrinių formų, kvadrato ir trikampio, detalizuojame).

Gyveno šiame name Draugiška šeima. Šeimininkė gamino vakarienę, todėl iš kamino veržėsi dūmai (naudodamiesi paprastu pieštuku nupiešime kaminą ant namo geometrinė figūra, stačiakampis, detalizuoti, pridėti dūmų).

vaikinai, dūmai iš kamino visada eina skirtingai - tai priklauso nuo oro sąlygų, tokių kaip oro slėgis ir drėgmė, taip pat vėjas. Pas mus saulėtas oras ir šiaurės – pučia vėsus vakarų vėjas. Pieškime jį tokiomis susuktomis spiralinėmis linijomis.

Fizik. Minutė „Vėjas pūtė mums į veidus, medis siūbavo...“

Staiga papūtė stiprus vėjas, prie beržo prie namo drebėjo lapai, nuo už namo augusios obels nukrito obuoliai, mišku bėgo sunkūs debesys.

(debesius piešiame naudodami arkos elementą (∩).

Ateina lietus.

Vaikinai, lietų galima brėžti įvairiai, gali būti įstrižai, o tada brėži linijas su nuolydžiu, gali pilti „kaip iš kibiro“, o tada brėži linijas iš viršaus į apačią, gali būti maža. ir kt.

Šeimininkė džiaugėsi, kad palaistys savo mėgstamą gėlyną, o sode augs braškės.

Piešiame sodą; gėlynas, gėlynas su braškėmis, krapais ir daržovių lysvė.

Lietus gerai palaistė visas lysves, o jam pasibaigus virš miško ir virš namo pasirodė vaivorykštė.

Piešdami vaivorykštę naudojame piešimo techniką ir kiekvieną vaivorykštės elementą sukuriame tam tikrą raštą.

Kieme buvo balos.

(Pudras braižome lygia, lenkta, uždara linija).

Šeimininkė išleido antis pasivaikščioti. Ir ji pasakė: „Bet grybų lietus jau praėjo, ir grybų kvapas. Pasakų miško pakraštyje užaugo grybai.

Vaikinai, pieškime grybus.

pirmiausia valgomi, kuriuos žinote?

O grybai, kurių žmonės neturėtų valgyti?

Tokie kaip baltgrybiai, voveraičiai, medaus grybai, baravykai, baravykai.

Šiuos grybus gali valgyti žmonės, jie nėra nuodingi.

O nuodingi grybai – blyškioji ir musmirė.

O dabar vaikinai piešia tavo istoriją, o pamokos pabaigoje pažiūrėsime į tavo darbus ir kiekvienas galės papasakoti savo istoriją.

Užbaikite jų piešinius.

gali pridėti; žolė, tvora, gyvūnai, paukščių pulkas danguje, žmonės, būdelė su šunimi ir kt.

3. Apibendrinant.

Darbo aptarimas su studentais.

Darbų paroda ant lentos.

Matau, kad šiandien visi puikiai padirbėjo, visi gavo įdomių pasakų, gerai padaryta! Ir viskas šiai dienai, pamoka baigta, viso gero, kol vėl susitiksime!

Darbo vietos valymas.

Viso gero!

Miško pakraštyje vaizdinga siena supa žaliąsias giraites ir laukinę taigą. Tai geriausia vieta pasivaikščiojimams užmiestyje ir iškyloms - čia, skaidrioje erdvėje tarp krūmynų ir laukų, tarp įvairių krūmų ir medžių auga grybai ir uogos, daug saulės ir pavėsio, dėl šios priežasties gyvūnai ir paukščiai tai mėgsta. Kuo skiriasi kraštas nuo pilnaverčio miško, verta sužinoti daugiau.

Fringe - kas tai?

Pats žodis kilęs iš pirminės reikšmės „drabužio kraštelio apipjaustymas kažkuo puriu“. Taip ir yra, miško pakraštys yra jo purus kraštas. Žodynuose yra aiškus šio vaizdingo miško objekto apibrėžimas – siaura, ne daugiau kaip 100 metrų pločio juosta palei miško ribą, kuri savo augmenija skiriasi nuo miško. Šviesos ir dalinio pavėsio gausa leidžia visapusiškai vystytis tiems augalams, kuriems kurtiesiems dažnai trūksta saulės šviesos. Augmenijoje vyrauja šviesamėgiai krūmai ir žemaūgiai medžiai. Vaistažolių ir gėlių įvairovę palaiko kaimyninių gamtinių bendrijų atstovai. Kartais pakraščiai palei mišką yra dirbtinai apželdinami, siekiant apsaugoti mišką nuo ardančio atvirų erdvių veikimo. Bitėms yra erdvės, tokiomis sąlygomis gerai auga įvairūs medingieji augalai. Tarp gausybės įvairiausių sodinukų puikiai sugyvena įvairūs gyvūnų pasaulio atstovai.

Ekosistemos riba

Miško kraštas yra pereinamoji linija tarp dviejų užbaigtų ekosistemų. Tiesą sakant, tai yra atskira geobotaninė bendruomenė, kuri perėmė pagrindinius kaimyninių ekologinių sistemų biologinius ypatumus ir sujungė jas savo struktūroje. Augalija sklandžiai pereina iš vienos zonos į kitą. Labai keičiasi ne tik flora, bet ir fauna. Vyraujant žemesnėms miško augalijos pakopoms, yra natūrali prieglauda visų rūšių paukščiams ir graužikams. Daugelis paukščių nori gyventi natūralių vietovių pakraštyje, o ne miško tankmėje, kur yra daug plėšrūnų ir nepakanka saulės šviesos. Pereinamoji žemų krūmų juosta taip pat yra apsauga nuo smarkaus vėjo, kuris gali nuversti medžius. Vėjo gūsiai lūžta ant per mažo dydžio želdinių, kurių jis negali ištraukti dėl mažo vėjo. Ši apsauginė perėjimo juosta yra sudėtinga glaudžiai tarpusavyje susijusių gamtos elementų sistema.

Miško pakraštys kūryboje

Miškas yra neatsiejama žmogaus dvasinio pasaulio dalis. Rusų literatūroje ir mene yra daug poetinių eilučių ir paveikslų, vaizduojančių miško pakraštį. Jos paminėjimų aptinkama rusų tautosakoje – dainose, pasakose, patarlėse. Miško įvaizdžio žavesys gausiai pateikiamas literatūros kūryboje. Miško kraštas didžiųjų menininkų peizažuose dažnai veikia kaip harmonijos idealas.

Miškai – tai vieta, kur susilieja didžiulių krūmynų grožis ir atviros pievos bei laukai. Turi savo ypatingą gyvūnų pasaulį, kurio atstovai nesunkiai randa prieglobstį skaidriame pomiškyje. Sukurta pereinamoji juosta puikiai apsaugo patį mišką.

Kas 4 sekundes pasaulyje iškertamas standartinei futbolo aikštelei prilygstantis miško plotas. Tai yra statistika. Sparčiausias miškų naikinimo tempas Pietryčių Azijoje. Kinai dauginasi, bet jie neturi kur gyventi. Ir ką daryti? Mums reikia piešimo popieriaus! aš noriu tau pasakyti kaip piešti mišką pieštuku. Mūsų faunos tai neatkurs, bet pabandyti verta.

Faktai apie mišką:

  • Aokiharos miškas arba Savižudybių miškas. Keista vieta pelnytai gavo savo pavadinimą. Jis pats toks storas, kad šviesa praktiškai ten neprasiskverbia, o kompasai nustoja veikti. Kažkodėl būtent ši vieta Japonijoje tapo mėgstama norinčiųjų nusižudyti (matyt, kai kam neužtenka drąsos daryti hara-kiri).
  • Kaliningrado srityje yra miškas, kurį vietiniai vadino Šokiu, arba girtu. Ne, alkoholikai ir narkomanai ten nesirenka. Faktas yra tas, kad 1 kvadratiniame kilometre auga pušys, kurios dėl neaiškios priežasties keistai išsuko savo kamienus. Kai kurie net apsivijo mazgais. Atrodė, lyg juos kankintų pilvo skausmas.
  • Visuotinai pripažįstama, kad atogrąžų miškai yra pilni įvairių garsų ir triukšmo. Nuvilsiu – dieną džiunglėse tyliau už miegantį vaiką. Visų gyvūnų gyvenimas ten prasideda naktį, ir net tada jie elgiasi labai atsargiai ir tyliai.

Pabandykime piešti.

Kaip žingsnis po žingsnio piešti mišką pieštuku

Pirmas žingsnis. Pradėkime nuo paprasto: nubrėžkite horizonto liniją ir nubrėžkite kelią dviem vertikaliomis linijomis.

Antras žingsnis. Išrasto tako šonuose piešiame didelius ir mažus medžių kamienus.

Trečias žingsnis. Nubrėžkime kamienus aukščiau, pieštuku nubrėžkime jų apačią. Taip pat kamienų papėdėje pridėsime šiek tiek žolės.

Sha ketvirta. Galiausiai šakomis nubrėžkite viršūnes, pridėkite šešėlių.

Penktas žingsnis.