Organizuota edukacinė veikla pažintiniam vystymuisi (femp) antroje jaunesniojoje grupėje. Antrosios jaunesniosios grupės famp pamokos santrauka tema: „kiek... tiek, vienodai Didaktinė vaizdinė medžiaga

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

"Osinskio darželis Nr. 3"

Atvira pamoka apie FEMP 2 jaunesnioji grupė

Tema: « Daug, vienodai, kiek - kiek "

auklėtoja:

Petrovas. P.A.

Vapsva 2018 m

Tikslas:

Užduotys:

  • plėsti vaikų žodyną.

Organizacijos forma: grupė

Demonstracinė medžiaga:

Dalomoji medžiaga:

Pamokos planas:

aš.Laiko organizavimas

netikėtumo akimirka

II. Pagrindinė dalis.

1. Dviejų grupių objektų palyginimas: daug, vienodai, tiek – kiek.

2. Kūno kultūros minutė "Sėdi baltas kiškis".

3. Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

4. Didaktinis žaidimas „Surask savo namus“.

II.Atspindys

1.Iš viso

2. Dovana nuo zuikio.

Pamokos eiga:

aš.Laiko organizavimas.

Jie sėdi puslankiu. Vaikinai, pas mus atvyko svečiai, pasisveikinkime su jais, parodykime, kokie mes geri.

2. Staigmenos akimirka

Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus? Zuikis atėjo pas mus. Bet kodėl jis liūdnas? Išsiaiškinkime, kodėl jis toks liūdnas?

Kl.: Zuikis sako, kad šiandien pas jį ateis svečiai. Ir jis nežino kiek Ar reikia svečiams ant stalo padėti lėkštes ir puodelius?

B: Vaikinai, bet mes galime nudžiuginti savo zuikį. Padėkime zuikiui padengti stalą.

II.Pagrindinė dalis.

1. Dviejų objektų grupių palyginimas (daug, vienodai, tiek - kiek)

Klausimas: Pradėkime ruošti patiekalus svečiams. Vaikinai, kiek mes turime lėkščių ir puodelių?

Mokytojas atkreipia dėmesį į ant padėklo stovinčias lėkštes ir puodelius.

D: daug

Klausimas: Vaikinai, pirmiausia padėkime lėkštes ant stalo. (Vaikai paeiliui ateina prie stalo ir dėlioja lėkštes)

Kiek lėkščių įdėjome? (Lot)

Dabar padėkime po puodelį ant kiekvienos lėkštės. (Vaikai paeiliui ateina prie stalo ir deda puodelius į lėkštes)

Kiek puodelių? (Daugelis) O kaip su lėkščių ir puodelių skaičiumi? (Lygiai.) Ar kiekvienoje lėkštėje yra po puodelį? (Vaikų atsakymai.) Ar lėkščių ir puodelių yra vienodai? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, dar kartą pažiūrėkite į stalą. Ant stalo yra tiek puodelių, kiek lėkščių.

K: Kiek lėkščių ir kiek puodelių turime?

D: Yra tiek lėkščių, kiek yra puodelių.

K: Vadinasi, jie lygūs?

D: Taip?

Klausimas: Vaikinai, zuikis labai linksmas, jis dėkoja už pagalbą ir kviečia į žaidimą.

2. Kūno kultūra „Baltasis zuikis sėdi“

(Žaidimas padeda kurti gera nuotaika, skatina koordinuotų judesių vystymąsi).

3. Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

Kiškutis kažką atnešė. ( geometrines figūras)

Vaikinai, kokia tai figūra? (Kvadratas). Kokios spalvos yra kvadratas? Ką turi kvadratas? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kas yra ši figūra? (Trikampis). Kokios spalvos yra trikampis? Ką turi trikampis? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kuo kvadratas ir trikampis yra panašūs? (Yra šonai ir kampai). Kuo šie skaičiai skiriasi?

Mokytojas uždeda aikštėje trikampį. Atkreipia dėmesį į tai, kurie kvadrato ir trikampio kampai turi poras („draugus“), o kurie kvadrato kampai neturi „draugų“. (rodo).

Panašius klausimus mokytojas užduoda ir apie figūrų puses.

Apibendrinimas: Kvadratas turi daugiau kraštinių ir kampų.

4. Didaktinis žaidimas „Surask savo namus“.

Ant stalo yra trikampis, apskritimas ir kvadratas. Vaikai paima vieną geometrinę figūrą, pavadina jas ir pradeda judėti pagal muziką. Melodijos pabaigoje jie turi rasti savo namus: tie, kurie turi kvadratą rankose, bėga į aikštę, tie, kurie turi trikampį, bėga į trikampį, tie, kurie turi apskritimą, bėga į apskritimą. Kai vaikai užima savo vietas, mokytojas paprašo pagrįsti savo pasirinkimą.

III.Atspindys

1. Santrauka

Ką veikėme šiandienos matematikos pamokoje? (Padėjome zuikiui padengti stalą, teisingai padėjome ant stalo puodelius ir lėkštes, lyginome puodelių ir lėkščių skaičių, buvo lygūs, daug, žaidėme su zuikučiu, lyginome trikampį su kvadratu ir pan.) Kiškutis patiko mūsų pamoka! Šiandien visi padarėte gerą darbą, buvote puikūs kolegos.

2. Bunny viešbutis.

Kiškutis paruošė tau dovaną.

Mokytojas parodo lėkštę saldumynų.

Klausimas: Pažiūrėkite į krepšelį, kiek ten saldainių?

D: daug

B: Teisingai! Pažiūrėkime, kiek jų yra. Paimk vieną saldainį. Kiek saldainių turime?

D: Tiek, kiek vaikinų (vaikų).

B: Teisingai, vaikinai. Padėkokime ir atsisveikinkime su zuikučiu.

D: Ačiū, iki!

B: Atėjo laikas Zuikui susitikti su savo svečiais.

Introspekcija

Vaikų amžius: 3-4 metai. Yra 13 vaikų: 6 mergaitės ir 7 berniukai. Parengiamasis darbas nebuvo atliktas, nes pamoka pagal išankstinis planavimas kur buvo atsižvelgta į vaikų galimybes ir savybes. Naudojama medžiaga atitinka programą ir vaikų amžių.

Tema: Daug, vienodai, tiek – kiek

Tikslas:

  • išmokti lyginti dvi lygias objektų grupes taikymo būdu, lyginimo rezultatus nurodyti žodžiais daug, vienodai, kiek – kiek;
  • toliau formuoti elementarius matematinius vaikų vaizdus;
  • toliau pristatykite trikampį, išmokite pavadinti ir palyginti jį su kvadratu.

Užduotys:

  • suformuoti galimybę lyginti objektus pagal kiekį, skaidant po vieną.
  • paaiškinti žodžių vartojimą kalboje: kiek - kiek, vienodai, daug.
  • įtvirtinti gebėjimą suprasti kreipiamąją kalbą ir atsakyti į suaugusiojo klausimus.
  • plėsti vaikų žodyną.
  • ugdyti vaikų loginį mąstymą, stebėjimą, gebėjimą lyginti, lyginti.
  • ugdyti smalsumą, pažintinį susidomėjimą.
  • ugdyti draugiškus vaikų santykius, įprotį dirbti kartu.

Organizacijos forma: grupė

Integracija edukacinės sritys: FTsKM, FEMP, Kūno kultūra, kalbos raida.

Demonstracinė medžiaga: dėžutė, žaislas, stalai, lėkštės, puodeliai, saldainių lėkštė, apskritimas (skersmuo 10 cm), kvadratas (kraštinės ilgis 10 cm), trikampis (kraštinės ilgis 10 cm)

Dalomoji medžiaga: apskritimai, kvadratai, trikampiai (po vieną kiekvienam vaikui).

Pamokos eiga:

aš.Laiko organizavimas

1. Dėmesio patraukimas, nusiteikimas bendrai veiklai.

Naudoti metodai: įvadinis pokalbis

2.Siurprizų akimirka

Naudojami metodai: vaizdinis – demonstravimas (zuikis), žodinis – pokalbis, priemonės – žaislas.

II. Pagrindinė dalis.

5. Dviejų grupių objektų palyginimas: po daug, vienodai, tiek – kiek.

Naudojami metodai: žodinis – pokalbis, klausimai, patikslinimai, padrąsinimas;

Praktiška – vienodai išdėliokite lėkštes, puodelius. Priemonės – indai.

6. Kūno kultūros minutė "Sėdi baltas kiškis".

Motorinė veiklos forma, kurianti gerą nuotaiką.

7. Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

Metodas: žodinis - pokalbis, priėmimas - klausimai, apibendrinimas (kvadratas turi daugiau pusių ir kampų); stebėjimas, priėmimas - demonstravimas,

8. Didaktinis žaidimas „Surask savo namus“.

Metodai: stebėjimas, žodinis - pokalbis, žaidimas - didaktinis žaidimas (žaidimo veiksmų atlikimas).

III.Atspindys

1.Rezultatas.

Verbalinis metodas – klausimai, apibendrinantis pokalbis.

2. Dovana nuo zuikio.

Žaidimo būdas: priėmimas – staigus daiktų pasirodymas. Akcija (saldainiai).

Vaikų užsiėmimų klasėje tipai:

Bendravimas su suaugusiuoju (komunikabilus);

Fizinė veikla;

Žaidimo veikla

Per visą laikotarpį struktūra buvo laikomos klasės, buvo sklandūs perėjimai tarp etapų.

Atmosfera įjungta pamoka: visi vaikai buvo sužavėti, vyravo teigiamos emocijos, vaikai domėjosi netikėtumo momentu, įsitraukimu į veiklą, motorine veikla.

Medžiaga buvo pateikta vaikams prieinama kalba, užmegztas kontaktas ir jis buvo palaikomas visos pamokos metu.

Tikslai ir uždaviniai pasiekti.

Alfija Nurieva

globėjas: Nurieva Alfiya Agnafovna.

Tikslas: - pagerinti gebėjimą palyginti du lygius ir nelygius objektų grupės, naudokite posakį vienodai, tiek, kiek, daugiau, mažesnis;

Įtvirtinti gebėjimą lyginti objektus pagal aukštį, atitinkamais žodžiais nurodyti palyginimo rezultatus.

Užduotys:

Išmokyti atstatyti lygybę sudėjus ar atimant;

Sutvirtinti sąvokas « tiek, kiek» , « vienodai» , « daugiau» , « mažesnis»

Norėdami įtvirtinti galimybę palyginti objektus pagal savybes, naudokite sąvokas "vienas", "daug";

Lavinti psichines operacijas, lyginti ir klasifikuoti, lavinti dėmesį, atmintį, kalbą, loginį mąstymą, vaizduotę.

Medžiaga pamokai:

Demo: magnetinė lenta, matematikos kortelė, skaičiuojamas medžiaga, ramunėlių žiedai (po 3, varpeliai (po 2), kartoniniai rutuliukai-4 vnt. (3 raudoni, 1 mėlyni, 3 krepšeliai) (prie kiekvienos pritvirtinta geometrinė figūrėlė - apskritimas, trikampis, kvadratas, žaislai) (pagal vaikų skaičių)

Dozavimas: ramunės, melsvos varpeliai (suskaičiuojami medžiaga kiekvienam vaikui po 3 ramunes ir 2 varpelius, matematinės kortelės su dviem juostelėmis pagal vaikų skaičių.

Kurso eiga.

I Įvadas į žaidimo situaciją.

Vaikai susirenka aplink mokytoją.

Mokytojas pasakoja:

Gyveno tame pačiame miške:

Vilkiu pūkuotą paltą

Gyvenu tankiame miške.

Miške ant seno ąžuolo

kramtau riešutus.

(Voverė)

Kartą sutikau Belchenoką...

ilga ausis,

Pūkų kamuolys

Protingai šokinėja

Mėgsta morkas. (zuikis)

Zuikis ir klausia mažoji voveraitė:

Kiškis: -Vovere, ar žinai koks dabar sezonas?

mažoji voveraitė: Žinau, bet pamiršau sezono pavadinimą.

globėjas: Vaikinai, pasakykime voveraitei, padėkime jam prisiminti sezono pavadinimą.

Vaikai: Pavasaris!

mažoji voveraitė: Prisiminiau! Ačiū vaikinai. Tu toks puikus!

Kiškis: „Štai ateina ilgai lauktas pavasario šventė mama- Kovo 8? Ką padovanosi mamai?

Voveraitė pagalvojo – tai tiesa. Duosiu grybų, riešutų, bet mes juos valgėme visą žiemą.

globėjas: -Ką turėtų daryti mažoji voveraitė?

Kiškis: Vaikinai, aš sugalvojau, aš turiu gėlių krepšelyje, bet nežinau, kokios jos gėlės, kiek jų, kokios daugiau, kuris mažesnis ir kaip juos atskirti vienodai.

globėjas: Vaikinai, ar galime padėti kiškiui ir voverei?

Vaikai: Taip.

globėjas: -Baltos gėlės yra ramunės, o mėlynos - varpeliai. tegul kartoti kartu spalvų pavadinimus.

globėjas: Vaikinai, kiek gėlių yra krepšelyje?

Vaikai: - Daug!

globėjas: Kokios spalvos gėlės krepšelyje?

Vaikai: balta, mėlyna. (kartoti gėlių pavadinimai - ramunės, varpeliai)

II Žaidimo veikla.

ŽAIDIMAS „Išskleiskite gėles į kišenes“

Pakvieskite vaikus atsisėsti lenteles. Kiekvienas vaikas turi dvi juosteles su kišenėmis, skaičiuojamąją medžiaga - gėlės(ramunėlės 3 vnt., varpeliai 2 vnt.)

globėjas: -Kiškis davė jam varpelius ir ramunes.

Kiek gėlių kiškis padovanojo voveraitei?

Vaikai: - Daug.

globėjas: -Vaikinai, Voverė prašo jo padėti, pasimokyk iš jo, varpeliai tiek daug- Kiek ramunėlių?

Kaip mes galime žinoti?

Vaikai: - Pirmiausia ant kortelės reikia įdėti varpelius, o paskui ramunes ir palyginti.

globėjas: -Kaip sklesime?

Vaikai: -Ant dryžių.

globėjas: - Teisingai, tu tiek daug tiek pat varpelių ir ramunėlių, kiek turi Belchonok, pirmiausia uždėkime visus varpelius ant viršutinės juostelės (po 2). Dirbame nuo raudonos juostos iš kairės į dešinę.

Dabar padėkite po kiekvienu varpeliu - ramunėlę. Juo ištepame apatinę juostelę, ramunes dedame po varpeliais

globėjas: -Lygiai taip pat Ar Belchonok turi mėlynių ir ramunėlių?

Vaikai: - Ne.

globėjas: -Ką daugiau?

Vaikai: - Ramunė daugiau.

globėjas: - Kodėl manai, kad ramunės daugiau?

Vaikai: -Viena ramunėlė be varpelio.

globėjas: -Kaip padaryti, kad ramunės ir mėlynės taptų vienodai?

Vaikai: -1 kryptis: Reikia pridėti dar vieną skambutį.

globėjas: -Bet Kiškis neturi daugiau varpelių.

2 kryptis: Jums reikia pašalinti vieną ramunėlę.

Vaikai iš savo kortelių išima vieną ramunėlę. Visus veiksmus mokytojas kopijuoja magnetinėje lentoje.

Voveraitė dėkoja vaikinams ir kviečia pažaisti.

ŽAIDIMAS „Surask papildomą“

Kiškis: -Vaikinai, bet aš turiu oro balionai, bet aš juos paslėpiau už aukšto medžio.

globėjas: -Kur mes galime rasti šį medį?

Kiškis: -Ir medis auga kambaryje, kur miega vaikinai.

globėjas: -Kur yra šis kambarys, vaikinai?

Vaikai: - Miegamasis.

globėjas: -Patikrinkime.

mažoji voveraitė: -Kokie jūs geri bičiuliai, kaip greitai radote šį medį!

globėjas: -Žiūrėk, čia auga du medžiai. Kuris aukštas? (Pastatome du medžius vienas šalia kito ir nustatome, kuris medis yra aukštesnis). O štai kamuoliukai.

Vaikai ateina prie magnetinės lentos, ant kurios pritvirtiname "oro balionai"(3 geltonos ir viena raudona tos pačios formos ir dydžio)

Kurio kamuoliuko trūksta? (raudona)

Kodėl taip nusprendėte?

Vaikai: -Nes visi kiti geltoni.

globėjas: - Pasakyk man, kiek raudonų kamuoliukų?

Vaikai: - Vienas.

globėjas: -O geltonieji?

Vaikai: - Daug.

globėjas: -O žalieji?

Vaikai: -Niekas.

globėjas: -Šauniai padirbėta!

ŽAIDIMAS "Išvalyti"

globėjas: -O, vaikinai, pas mus tokia netvarka grupė. Voveraitė sako, kad mes nemokame rinkti žaislų jų vietose. Ar parodysime, kokie esame geri bičiuliai ir kaip galime palikti tvarką?

Vaikai: - Taip.

Vaikai stovi puslankiu šalia mokytojo. Ant ant stalo yra 3 krepšeliai, su pritvirtintomis geometrinėmis figūromis. (Trikampis, apskritimas, kvadratas)

Mokytoja kiekvienam vaikui pasiūlo paimti po vieną žaislą nuo grindų.

Mūsų krepšeliai neįprasti, pasakykite man, kas prie jų pritvirtinta?

Vaikai: - Geometrinės figūros (apskritimas, kvadratas, trikampis – tugerek, shakmak, echpochmak)

globėjas: -Ir dabar dėmesingai pažiūrėkite į savo žaislą, pagalvokite, kokią geometrinę formą atrodo jūsų žaislas ir įdėkite jį į tinkamą krepšį.

Vaikai šią užduotį atlieka patys. Tada kartu patikriname užduoties teisingumą.

globėjas: -Vaikinai, ar jums patiko padėti Voverei ir Kiškiui ir žaisti su jais?

Vaikai: -Atsakymai.

globėjas: -Ką tu daugiau ar tau patiko viska daryti?

Vaikai: -Atsakymai.

globėjas K: Kokia buvo sunkiausia užduotis?

Vaikai: -Atsakymai.

globėjas K: Kokia yra lengviausia užduotis?

Vaikai: -Atsakymai.

Voveraitė ir kiškis vaikinams dėkoja, pagiria ir atsisveikina.

Tema: Daug, lygu, tiek daug – kiek

Pedagogas: Maksimova Nadežda Gennadievna

Tikslas:

    išmokti lyginti dvi lygias objektų grupes taikymo būdu, lyginimo rezultatus nurodyti žodžiais daug, vienodai, kiek – kiek;

    toliau pristatykite trikampį, išmokite pavadinti ir palyginti jį su kvadratu.

Užduotys:

    suformuoti galimybę lyginti objektus pagal kiekį, skaidant po vieną.

    paaiškinti žodžių vartojimą kalboje: kiek - kiek, vienodai, daug.

    įtvirtinti gebėjimą suprasti kreipiamąją kalbą ir atsakyti į suaugusiojo klausimus.

    ugdyti vaikų loginį mąstymą, stebėjimą, gebėjimą lyginti, lyginti.

    ugdyti smalsumą, pažintinį susidomėjimą, draugiškus vaikų santykius.

Medžiaga: stalas, lėkštės, puodeliai, keptuvė,veltinis morkas, zuikis, pelėda, raidė, apskritimas, kvadratas, trikampis, masažo takelis, lankelis, virėjo kepurės, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Vaikai patenka į grupępasveikinti su atvykusiais svečiais.

2. Staigmenos akimirka.
Pedagogas: Vaikinai, kokius garsus girdime? (muzikinis akompanimentas) (Pelėda)

Pedagogas: Pelėda atnešė mums laišką nuo zuikio!Zuikis rašo, kad šiandien pas jį ateis svečiai, ir prašo, kad padėtume, reikia padėti ant stalo lėkštes ir puodelius svečiams ir paruošti salotas. Vaikinai, padėti zuikiui? (Taip)

Pagrindinė dalis.

1. Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

Pedagogas: Tada, vaikinai, laikas ruoštis keliui! Einam pas zuikį garvežiu? (Taip)

Garvežys zvimbė

Ir vairavo vagonus

Čau-čū-čū, čū-čū-čū,

Aš eisiu toli!

Pedagogas: (Skamba daina) Vaikinai, gaukite bilietus į garvežį. Norėdami patekti į vagonus, turite pavadinti savo bilieto geometrinę figūrą ir rasti vagoną su ta pačia geometrine figūra.

Vaikai: (Vaikinai pakaitomis vadina geometrinę figūrą ir sėdi ant kėdės su tuo pačiu pavadinimu)

Pedagogas: Vaikinai, kokia tai figūra? (Kvadratas). Kokios spalvos yra kvadratas? Ką turi kvadratas? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kas yra ši figūra? (Trikampis). Kokios spalvos yra trikampis? Ką turi trikampis? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kuo kvadratas ir trikampis yra panašūs? (Yra šonai ir kampai). Kuo šie skaičiai skiriasi?

Mokytojas primeta ant kvadrato, trikampio. Jis atkreipia dėmesį į tai, kurie kvadrato ir trikampio kampai turi poras („draugus“), o kurie kvadrato kampai neturi „draugų“. (rodo).

Panašius klausimus mokytojas užduoda ir apie figūrų puses.

Apibendrinimas: kvadratas turi daugiau kraštinių ir kampų (skirtingų).

Norėdami patekti į zuikį, turite pereiti upę.(Vaikai vaikšto tiltu per upę)

Pedagogas: Prieš mus auga stori krūmai.

Vaikinai čia nesiseka

Čia reikia šliaužti.

(Šliaužti per lanką)

Oi! Brook čia sustingo

Peršok, drauge!

(Vaikai atlieka užduotį).

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, kieno čia namas?

ilgos ausys,
Greitos letenos.
Pilka, bet ne pelė
Kas tai? ... (zuikis)

Pedagogas: Ir čia yra zuikis, kažkas nejuokingo. Vaikinai, šoksim su jumis ir pralinksminkime zuikį? (Taip)

Kūno kultūra: „zuikis“.(muzikinis akompanimentas)

Sėdi mažas baltas zuikis

Ir linguoja ausimis.

Taip ir taip

Jis judina ausis.

Kiškučiui sėdėti šalta,

Reikia sušildyti letenas.

Taip ir taip

Reikia sušildyti letenas.

Kiškučiui stovėti šalta,

Būtinaszuikio šuolis,

Taip ir taip

Būtinaszuikio šuolis.

2. Dviejų objektų grupių palyginimas (daug, vienodai, tiek - kiek)

Pedagogas: O dabar vaikinai kimba į darbą! Kas bus mūsų virėjas? (Atsakymai) Tegul vaikinai užsideda kepures, prieina prie stalo ir pradedasutvarkyti patiekalus svečiams.

Pedagogas: Vaikinai, kiek ar turime lėkštes ir puodelius? (Daug). Vaikinai, pirmiausia padėkime lėkštes stalo . (išdėstydami po vieną lėkštę) Kiek lėkščių įdėjome? (Daug) O dabar padėkite po puodelį ant kiekvienos lėkštės. (Vaikai išdėlioja puodelius lėkštėse, „Viena lėkštė – vienas puodelis“) Kiek puodelių? (Daugelis) O kaip su lėkščių ir puodelių skaičiumi? (Lygiai.) Ar kiekvienoje lėkštėje yra po puodelį? (Vaikų atsakymai.) Ar lėkščių ir puodelių yra vienodai? (vaikų atsakymai)

Mokytojas: Kiek ar turime lėkščių ir kiek puodelių? (lėkštėstiek, kiek puodelių.) Taigi jie yra lygūs? (Taip?)

Mokytojas: Vaikinai, kas tai? (puodą), žiūrėk, kiek kopūstų ir morkų zuikis turi keptuvėje? (daug)Vaikinai, kepkime su jumis kopūstų salotas. ( taip)

Kūno kultūra: „Kopūstas“.

Susmulkiname kopūstą, susmulkiname,

Mes trys morkos, trys

Sūdome kopūstus, druską,

Triname kopūstus, triname.

Pedagogas: Puikūs vaikinai ! Koks nuostabus tu pavalgei ! Bunny bus labai laimingas!

Atėjo laikas zuikiui susitikti su savo svečiais. Ir mums laikas grįžti į grupę, atsisveikinkime su zuikučiu.(Viso gero!) Vaikinai, sėskime į garvežį ir eikime į sodą.

Atspindys

1.Rezultatas. Ką mes šiandien veikėme klasėje? Kokių kliūčių turėjome kelyje? (Atsakymai) Bunny patiko mūsų pamoka! Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote, buvote maži virėjai! Buny, labai džiaugiamės, kad atėjome ir padėjome jam!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Arsko darželis Nr. 11 bendrojo raidos tipo“

Arskis savivaldybės rajonas Tatarstano Respublika

Daug, vienodai

tiek, kiek

(Organizuotas švietėjiška veikla pagal FEMP antroje jaunių grupėje)

Pedagogas:

Sitdikova Mileusha Askhadullovna

Tema: Daug, vienodai, tiek – kiek

Tikslas:

išmokti lyginti dvi lygias objektų grupes taikymo būdu, lyginimo rezultatus nurodyti žodžiais daug, vienodai, kiek – kiek;

toliau formuoti elementarius matematinius vaikų vaizdus;

toliau pristatykite trikampį, išmokite pavadinti ir palyginti jį su kvadratu.

Užduotys:

suformuoti galimybę lyginti objektus pagal kiekį, skaidant po vieną.

paaiškinti žodžių vartojimą kalboje: kiek - kiek, vienodai, daug.

įtvirtinti gebėjimą suprasti kreipiamąją kalbą ir atsakyti į suaugusiojo klausimus.

plėsti vaikų žodyną.

ugdyti vaikų loginį mąstymą, stebėjimą, gebėjimą lyginti, lyginti.

ugdyti smalsumą, pažintinį susidomėjimą.

ugdyti draugiškus vaikų santykius, įprotį dirbti kartu.

Organizacijos forma: grupė

Švietimo sričių integracija: FTsKM, FEMP, kūno kultūra, kalbos raida.

Demonstracinė medžiaga: stalas, lėkštės, puodeliai, saldainių lėkštė, apskritimas (skersmuo 10 cm), kvadratas (kraštinės ilgis 10 cm), trikampis (kraštinės ilgis 10 cm)

Dalomoji medžiaga: kortelės už didaktinis žaidimas„Vienas – daug“, apskritimai, kvadratai, trikampiai (po vieną kiekvienam vaikui).

Pamokos planas:

Laiko organizavimas

« Labas rytas visiems pabudusiems!

netikėtumo akimirka

II. Pagrindinė dalis.

Dviejų objektų grupių palyginimas: po daug, vienodai, kiek – kiek.

Fizkultminutka. Apvalus šokių žaidimas „Zuikis vaikščiojo“.

Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

Didaktinis žaidimas „Surask savo namus“.

Didaktinis žaidimas „Daugelis – vienas“.

Atspindys

Bunny viešbutis.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Jie sėdi puslankiu.

Pratimas "Labas rytas visiems!"

2. Staigmenos akimirka

Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus? Zuikis atėjo pas mus. Bet kodėl jis liūdnas? Išsiaiškinkime, kodėl jis toks liūdnas?

Kl.: Zuikis sako, kad šiandien pas jį ateis svečiai. Ir jis nežino kiek Ar reikia svečiams ant stalo padėti lėkštes ir puodelius?

B: Vaikinai, bet mes galime nudžiuginti savo zuikį. Padėkime zuikiui padengti stalą.

Pagrindinė dalis.

Dviejų objektų grupių palyginimas (daug, vienodai, tiek - kiek)

Klausimas: Pradėkime ruošti patiekalus svečiams. Vaikinai, kiek mes turime lėkščių ir puodelių?

Mokytojas atkreipia dėmesį į ant padėklo stovinčias lėkštes ir puodelius.

Klausimas: Vaikinai, pirmiausia padėkime lėkštes ant stalo. (Vaikai paeiliui prieina prie stalo ir dėlioja lėkštes, savo veiksmus palydi žodžiais „Kita lėkštė“)

Kiek lėkščių įdėjome? (Lot)

Dabar padėkime po puodelį ant kiekvienos lėkštės. (Vaikai paeiliui prieina prie stalo ir deda puodelius į lėkštes, savo veiksmus palydi žodžiais „Viena lėkštė – vienas puodelis“)

Kiek puodelių? (Daugelis) O kaip su lėkščių ir puodelių skaičiumi? (Lygiai.) Ar kiekvienoje lėkštėje yra po puodelį? (Vaikų atsakymai.) Ar lėkščių ir puodelių yra vienodai? (vaikų atsakymai)

Vaikinai vėl žiūri į stalą. Ant stalo yra tiek puodelių, kiek lėkščių.

K: Kiek lėkščių ir kiek puodelių turime?

D: Yra tiek lėkščių, kiek yra puodelių.

K: Vadinasi, jie lygūs?

Fizkultminutka. Apvalus šokių žaidimas „Bunny vaikščiojo“

(Žaidimas padeda sukurti gerą nuotaiką, skatina gerai koordinuotų judesių vystymąsi).

Klausimas: Vaikinai, zuikis labai linksmas, jis dėkoja už pagalbą ir kviečia į žaidimą.

Vaikai laikosi už rankų, formuoja ratą, vaikšto ratu.

Auklėtojas. Kokie geri mūsų vaikinai! Bunny patiko žaisti su tavimi. Jam buvo labai smagu.

Darbas su geometrinėmis figūromis. Trikampio palyginimas su kvadratu.

Vaikinai, kokia tai figūra? (Kvadratas). Kokios spalvos yra kvadratas? Ką turi kvadratas? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kas yra ši figūra? (Trikampis). Kokios spalvos yra trikampis? Ką turi trikampis? (šonuose, kampuose). Kiek pusių (kampų)? (Lot).

Kuo kvadratas ir trikampis yra panašūs? (Yra šonai ir kampai). Kuo šie skaičiai skiriasi?

Mokytojas uždeda aikštėje trikampį. Atkreipia dėmesį į tai, kurie kvadrato ir trikampio kampai turi poras („draugus“), o kurie kvadrato kampai neturi „draugų“. (rodo).

Panašius klausimus mokytojas užduoda ir apie figūrų puses.

Apibendrinimas: Kvadratas turi daugiau kraštinių ir kampų.

Didaktinis žaidimas„Surask savo namus“.

Ant kilimo guli trikampis ir kvadratas. Vaikai paima vieną geometrinę figūrą nuo stalo, pavadina jas ir pradeda judėti pagal muziką. Melodijos pabaigoje jie turi rasti savo namus: tie, kurie turi kvadratą rankose, bėga į aikštę, tie, kurie turi trikampį, bėga į trikampį. Kai vaikai užima savo vietas, mokytojas paprašo pagrįsti savo pasirinkimą.

Didaktinis žaidimas „Daugelis – vienas“.

Vaikai turi dvi korteles su geometrinėmis figūromis. Mokytojas sako: „Daug“, vaikinai parodo kortelę, ant kurios nupiešti trys langeliai, ir atsako: „daug“. Tada jis sako „Vienas“. Vaikai rodo korteles su vienu trikampiu.

Vaikinai, pažaiskime su geometrinėmis figūromis. Kiek kvadratų turime? (Trys) Kiek mes turime trikampių? (Vienas) Atidžiai klausykite: mes susėssime tiek kartų, kiek turėsime aikštę. Atsistokime ant kojų pirštų tiek kartų, kiek turime trikampių. (Gerai padaryta vaikinai)

Atspindys

1. Santrauka

Ką veikėme šiandienos matematikos pamokoje? (Padėjome zuikiui padengti stalą, teisingai padėjome ant stalo puodelius ir lėkštes, lyginome puodelių ir lėkščių skaičių, buvo vienodos, daug, žaidėme su zuikučiu, lyginome trikampį su kvadratu ir pan.) Kitą pamoką toliau lyginsime dvi vienodas grupes objektus, skirsime ir įvardinsime mums pažįstamas geometrines figūras (apskritimas, kvadratas, trikampis). Bunny patiko mūsų pamoka! Šiandien visi padarėte gerą darbą, buvote puikūs kolegos.

Bunny viešbutis.

Kiškutis paruošė tau dovaną.

Mokytojas parodo lėkštę saldumynų.

Klausimas: Pažiūrėkite į krepšelį, kiek ten saldainių?

B: Teisingai! Pažiūrėkime, kiek jų yra. Paimk vieną saldainį. Kiek saldainių turime?

D: Tiek, kiek vaikinų (vaikų).

B: Teisingai, vaikinai. Padėkokime ir atsisveikinkime su zuikučiu.

D: Ačiū, iki!

B: Atėjo laikas Zuikui susitikti su savo svečiais.

Dabartinis puslapis: 1 (iš viso knygoje yra 6 puslapiai) [galima skaityti ištrauką: 2 puslapiai]

Šriftas:

100% +

Irina Pomoraeva, Vera Pozina

Pradinukų formavimo pamokos matematinius vaizdus darželio antroje jaunesniojoje grupėje

Pamokų planai

3 leidimas, pataisytas ir padidintas

Biblioteka „Švietimo ir mokymo programos darželis» generalinei redakcijai vadovauja M.A. Vasiljeva, V.V. Gerbovoy, T.S. Komarova


Pomoraeva Irina AleksandrovnaMaskvos profesinio mokymo edukacinio metodinio centro metodininkas, 15-osios Pedagoginės kolegijos matematinio tobulinimo metodų mokytojas, Rusijos nusipelnęs mokytojas.

Pozina Vera Arnoldovnametodininkė, 4-osios Pedagoginės kolegijos matematinio tobulinimo metodų dėstytoja, puiki visuomenės švietimo studentė.

Pratarmė

Šis vadovas skirtas pedagogams, dirbantiems pagal M.A. redaguojamą „Švietimo ir mokymo programą darželyje“. Vasiljeva, V.V. Gerbovoy, T.S. Komarova, organizuoti matematikos užsiėmimus antroje jaunesniųjų grupėje.

Vadove aptariamas 3–4 metų vaikų elementarių matematinių sąvokų ugdymo darbo organizavimas, atsižvelgiant į jų formavimosi ir vystymosi modelius. pažintinė veikla ir amžiaus parinktis.

Knygoje pateikiamas apytikslis matematikos pamokų planavimas metams. Siūloma užsiėmimų sistema apima žaidimo užduočių ir pratimų rinkinį, vaizdinius ir praktinius elementarių matematinių vaizdų formavimo darbo metodus ir metodikas; padeda vaikams įsisavinti pažinimo metodus ir būdus, įgytas žinias ir įgūdžius pritaikyti savarankiškoje veikloje. Tai sukuria prielaidas formuotis taisyklingai pasaulėžiūrai, o tai savo ruožtu leidžia bendrai mokymosi raidos orientacijai, ryšiui su psichine, kalbos raida ir Įvairios rūšys veikla.

Užsiėmimų siužetas ir specialiai parinktos užduotys prisideda prie tobulėjimo psichiniai procesai(dėmesys, atmintis, mąstymas), motyvuoti vaiko veiklą ir nukreipti jo protinę veiklą ieškant užduočių sprendimo būdų. Užsiėmimų vedimo metodas nereiškia tiesioginio mokymo, o apima bendruomeniškumo, bendradarbiavimo situacijų kūrimą, o tai padidina vaiko aktyvumą suprasti ir suprasti. savirealizacija matematikos užduotys. Žinios, kurias vaikai įgijo klasėje, turėtų būti įtvirtintos Kasdienybė. Šiuo tikslu dirbant su vaikais, tiek ikimokyklinis, o namuose galite naudoti „Ugdymo ir lavinimo darželyje programos“ „Matematika vaikams“ (M .: Mozaika-Sintez) darbo knygelę.

Vadove yra papildoma medžiaga, sudaryta pagal šiuolaikinių psichologų ir mokytojų rekomendacijas, leidžianti išplėsti darbo su ketvirtų gyvenimo metų vaikais turinį ir padidinti jų susidomėjimą matematinio turinio užduotimis.

Apytikslis metų programos medžiagos paskirstymas

Atsižvelgiant į vaikų adaptacijos laikotarpį, elementarių matematinių reprezentacijų formavimo užsiėmimai antroje jaunesniojoje grupėje vyksta nuo rugsėjo antrosios pusės kartą per savaitę (32–34 pamokos per metus).

I ketvirtis

rugsėjis

1-oji pamoka

2 pamoka

didelis mažas.

1-oji pamoka

vienas, daug, nedaug.

2 pamoka

daug, vienas, nei vieno.

3 pamoka

vienas, daug, nė vieno.

4 pamoka

Pagerinkite galimybę sudaryti atskirų objektų grupę ir pasirinkti vieną objektą iš grupės, žymėti agregatus žodžiais vienas, daug, nė vieno.

didelis mažas.

1-oji pamoka

Išmokite palyginti du objektus pagal ilgį ir palyginimo rezultatą nurodyti žodžiais

Tobulinti galimybę iš atskirų objektų sudaryti objektų grupę ir pasirinkti vieną objektą iš grupės; etikečių agregatai su žodžiais vienas, daug, nė vieno.

2 pamoka

Išmokite rasti vieną ir daug objektų specialiai sukurtoje aplinkoje, atsakykite į klausimą „kiek?“ naudodami žodžius vienas, daug.

Toliau išmokite palyginti du objektus pagal ilgį naudojant sutapimo ir taikymo metodus, pažymėkite palyginimo rezultatus žodžiais ilgas - trumpas, ilgesnis - trumpesnis.

3 pamoka

Toliau mokyti surasti vieną ir daug objektų specialiai sukurtoje aplinkoje, žymėti agregatus žodžiais vienas, daug.

Supažindinkite su kvadratu, išmokite atskirti apskritimą nuo kvadrato.

4 pamoka

Norėdami sustiprinti gebėjimą rasti vieną ir daug objektų specialiai sukurtoje aplinkoje, pažymėkite agregatus žodžiais vienas, daug.

Toliau mokykitės atskirti ir pavadinti apskritimą ir kvadratą.

II ketvirtis

1-oji pamoka

Tobulinti gebėjimą lyginti du objektus pagal ilgį, palyginimo rezultatus nurodyti žodžiais ilgas – trumpas, ilgesnis – trumpesnis, vienodo ilgio.

Pratimas gebėjimui rasti vieną ir daug objektų aplinkoje.

2 pamoka

Toliau gerinti gebėjimą rasti vieną ir daug objektų aplinkoje.

Pagerinti galimybę palyginti du objektus pagal ilgį uždėjimo ir taikymo metodais; palyginimo rezultatus nurodykite žodžiais ilgas - trumpas, ilgesnis - trumpesnis.

3 pamoka

Išmokti lyginti dvi lygias objektų grupes perdangos būdu, suprasti žodžių reikšmę daug, vienodai.

Pratimai orientuodamiesi ant savo kūno, atskirkite dešinę ir kairę rankas.

4 pamoka

Toliau mokytis lyginti dvi lygias objektų grupes perdangos būdu, aktyvinti posakius kalboje

Pagerinkite galimybę palyginti du objektus pagal ilgį, naudodami perdangos metodus ir programas bei žodžius ilgas - trumpas, ilgesnis - trumpesnis.

1-oji pamoka

Išmokti palyginti du pločio kontrastingus objektus, naudojant perdangos ir taikymo būdus, lyginimo rezultatus nurodyti žodžiais platus - siauras, platesnis - siauresnis.

Toliau mokykitės lyginti dvi lygias objektų grupes perdangos būdu, palyginimo rezultatus nurodykite žodžiais daug, vienodai, tiek – kiek.

2 pamoka

Toliau mokykitės lyginti du objektus pločio naudojant persidengimo ir taikymo metodus, nustatykite palyginimo rezultatus žodžiais platus - siauras, platesnis - siauresnis.

Tobulinti dviejų lygių objektų grupių palyginimo perdangos būdu įgūdžius; gebėjimas palyginimo rezultatus išreikšti žodžiais daug, vienodai, tiek – kiek.

Įtvirtinti gebėjimą atskirti ir pavadinti apskritimą ir kvadratą.

3 pamoka

Pristatykite trikampį: išmokite atskirti ir pavadinti figūrą.

Pagerinti galimybę lyginti dvi lygias objektų grupes perdangos būdu, lyginimo rezultatus nurodyti žodžiais daug, vienodai, tiek – kiek.

Stiprinti dviejų objektų lyginimo pločio įgūdžius, išmokti vartoti žodžius platus – siauras, platesnis – siauresnis, vienodo pločio.

4 pamoka

Išmokite lyginti dvi lygias objektų grupes, naudodami taikymo metodą, pažymėkite palyginimo rezultatus žodžiais daug, vienodai, tiek – kiek.

Toliau pristatykite trikampį, išmokite pavadinti ir palyginti jį su kvadratu.

1-oji pamoka

Toliau išmokite lyginti dvi lygias objektų grupes naudodami taikymo metodą, pažymėkite palyginimo rezultatus žodžiais daug, vienodai, tiek – kiek.

Pagerinti gebėjimą atskirti ir įvardyti pažįstamas geometrines figūras (apskritimas, kvadratas, trikampis).

Pratimas, kaip nuo savęs nustatyti erdvines kryptis ir jas pažymėti žodžiais viršuje - apačioje.

2 pamoka

Supažindinti su dviejų objektų aukščio palyginimo metodais, išmokti suprasti žodžius

Pratimas nustatant erdvines kryptis iš savęs.

Tobulinti dviejų lygiaverčių objektų grupių palyginimo taikymo metodu įgūdžius ir vartoti žodžius daug, vienodai, tiek – kiek.

3 pamoka

Toliau mokykitės lyginti du objektus aukštyje naudojant perdangos ir taikymo metodus, nurodykite palyginimo rezultatus žodžiais aukštas - žemas, aukštesnis - žemesnis.

Toliau tobulinkite dviejų lygių objektų grupių palyginimo superpozicijos ir taikymo būdu įgūdžius, palyginimo rezultatus pažymėkite žodžiais vienodai, kiek.

4 pamoka

Išmokite lyginti dvi nelygias objektų grupes perdangos būdu, palyginimo rezultatus pažymėti žodžiais daugiau - mažiau, tiek pat - kiek.

Pagerinti gebėjimą palyginti du kontrastingus objektus pažįstamais būdais, nurodyti palyginimo rezultatus žodžiais aukštas - žemas, aukštesnis - žemesnis.

III ketvirtis

1-oji pamoka

Toliau išmokite palyginti dvi nelygias objektų grupes superpozicijos ir taikymo būdu, palyginimo rezultatus pažymėkite žodžiais daugiau - mažiau, kiek - kiek, vienodai.

Tobulinti gebėjimą atskirti ir pavadinti apskritimą, kvadratą, trikampį.

2 pamoka

Tobulinti gebėjimą lyginti dvi lygias ir nelygias objektų grupes, naudoti posakius vienodai,

Pataisykite būdus, kaip palyginti du objektus pagal ilgį ir aukštį, palyginimo rezultatus nurodykite atitinkamais žodžiais.

3 pamoka

Pratimas lyginant dvi objektų grupes naudojant superpoziciją ir taikymą bei vartoti žodžius tiek - kiek, daugiau - mažiau.

diena naktis.

4 pamoka

Pataisykite būdus, kaip palyginti du objektus pagal ilgį ir plotį, palyginimo rezultatus pažymėkite atitinkamais žodžiais.

Suformuoti gebėjimą pagal ausį atskirti garsų skaičių (daug ir vienas).

Geometrinių figūrų skyrimo ir įvardijimo pratimas: apskritimas, kvadratas, trikampis.

1-oji pamoka

Išmokite atkurti tam tikrą skaičių objektų ir garsų pagal modelį (neskaičiuojant ir neįvardijant skaičiaus).

Pagerinti gebėjimą atskirti ir įvardyti pažįstamas geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį.

2 pamoka

Įtvirtinti galimybę pagal modelį (neskaičiuojant ir neįvardijant skaičiaus) atkurti tam tikrą objektų ir garsų skaičių.

Pratimas, leidžiantis palyginti du objektus pagal dydį, nurodyti palyginimo rezultatą žodžiais didelis mažas.

Pratimas gebėjimui atskirti erdvines kryptis nuo savęs ir jas pažymėti žodžiais: priekyje - gale, kairėje - dešinėje.

3 pamoka

Išmokite atskirti vieną ir daug judesių ir nurodyti jų skaičių žodžiais vienas, daug.

Pratimas gebėjimui atskirti erdvines kryptis savęs atžvilgiu ir jas pažymėti žodžiais priekyje - gale, viršuje - apačioje, kairėje - dešinėje.

Pagerinkite galimybę sudaryti objektų grupę iš atskirų objektų ir pasirinkti vieną objektą iš grupės.

4 pamoka

Pratimas gebėjimui atkurti tam tikrą judesių skaičių ir vadinti juos žodžiais daug ir vienas.

Norėdami sustiprinti gebėjimą atskirti ir įvardyti dienos dalis: ryto vakaras.

1-oji pamoka

Norėdami sustiprinti galimybę palyginti dvi lygias ir nelygias objektų grupes superpozicijos ir taikymo būdu, naudokite posakius tiek - kiek, daugiau - mažiau.

Pratimas lyginant du objektus pagal dydį, palyginimo rezultatus nurodykite žodžiais didelis mažas.

Išmokite nustatyti objektų erdvinį išdėstymą naudodami prielinksnius ant, po, viduje ir tt

2 pamoka

Tobulinti gebėjimą skirti ir įvardyti geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį, rutulį, kubą.

3-4 pamokos

Laisvas darbo planavimas, atsižvelgiant į programos medžiagos įsisavinimą ir konkrečios amžiaus grupės ypatumus.

Pamokų planai

rugsėjis

1-oji pamoka

Programos turinys

Įtvirtinti gebėjimą atskirti ir pavadinti rutulį (rutulį) ir kubą (kubą), neatsižvelgiant į figūrų spalvą ir dydį.

Demonstracinė medžiaga. Dideli ir maži raudoni rutuliukai, dideli ir maži žali kubeliai; 2 raudonos ir žalios spalvos dėžutės; žaislai: meška, sunkvežimis.

Dalomoji medžiaga. Maži raudoni rutuliukai, maži žali kubeliai.

Gairės

aš skirsiuosi. Mokytojas atveža į grupę sunkvežimį, kurio gale yra meška, kamuoliukai ir kubeliai, ir klausia: „Kas pas mus atvažiavo? (Vaikai žiūri į lokį.) Ką meška atvežė į sunkvežimį?

Mokytojas siūlo vaikams surasti kamuolį (pateikia koncepciją kamuolys): Ką radai? Kokios spalvos rutulys?

Mokytojas prašo parodyti, ką galima padaryti su kamuoliuku. (Važiuoti.)

Vaikai panašias užduotis atlieka su kubu. (Veiksmai su kubu žymimi žodžiu įdėti.)

II dalis.Žaidimo pratimas „Paslėpk kubą (rutulį)“.

Mokytoja pakviečia vieną iš vaikų paimti kamuolį į vieną ranką, o kubą į kitą ir paslėpti vieną iš figūrėlių už nugaros. Likę vaikai turi atspėti, ką vaikas paslėpė ir kas liko jo rankoje.

III dalis. Mokytojas prašo vaikų padėti meškučiui sudėti kamuoliukus ir kubelius į dėžutes: rutulius reikia sudėti į raudoną dėžutę, o kubelius į žalią.

Atlikdama užduotį, mokytoja su vaikais paaiškina: „Ką įdėjote į dėžutę? Kiek kamuoliukų (kubelių)? Ar jie tos pačios spalvos? Kuo dar skiriasi rutuliai ir kubeliai? (Didelis ir mažas.)

Meškiukas padėkoja vaikams už pagalbą ir su jais atsisveikina.

2 pamoka

Programos turinys

Įtvirtinti gebėjimą atskirti kontrastingus objektus pagal dydį, naudojant žodžius didelis mažas.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Didelės ir mažos lėlės, 2 lovos skirtingo dydžio; 3-4 dideli kubeliai.

Dalomoji medžiaga. Maži kubeliai (3-4 vnt. kiekvienam vaikui).

Gairės

aš skirsiuosi. Pas vaikus ateina dvi lėlės. Vaikinai kartu su mokytoja juos apžiūri, išsiaiškina, kad viena lėlė didelė, o kita maža, duoda vardus.

Tada mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į lovas: „Lovos vienodo dydžio? Parodyk man didelę lovą. O dabar mažasis. Kur lova didelei lėlei, o kur mažajai? Paguldykite lėles miegoti. Padainuokime jiems lopšinę „Pavargę žaislai miega“.

II dalis.Žaidimo pratimas „Statykime bokštus“.

Mokytojas ant stalo padeda didelius ir mažus kubus, kviečia vaikus palyginti juos pagal dydį, o tada stato bokštelius. Mokytoja ant kilimo stato bokštą iš didelių kubelių, o vaikai – iš mažų kubelių. Darbo pabaigoje visi kartu apžiūri pastatus, parodo didelį (mažą) bokštelį.

1-oji pamoka

Programos turinys

Stiprinti gebėjimą atskirti daiktų skaičių naudojant žodžius vienas, daug, nedaug.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Lėlė.

Dalomoji medžiaga. Lizdinės lėlės (dviem daugiau nei vaikai).

Gairės

globėjas. Matrioškos atvyko aplankyti lėlės Katios, kartu šoksime aplink ją. Pažiūrėkite, kiek lizdų lėlių atėjo aplankyti? (Daug.) Paimkite vieną lizdinę lėlę ir šokite aplink Katios lėlę.

Vaikai sutvarko lizdines lėles.

globėjas. Kiek lėlių? Kiek lizdų lėlių yra apvaliame šokyje? Visos matrioškos pateko į apvalų šokį? Kiek lizdų lėlių nešoka? (Nedaug.)

Pabaigoje vaikai pagal muziką šoka aplink lėles ir matrioškas.

2 pamoka

Programos turinys

Supažindinti su objektų grupės sudarymu iš atskirų objektų ir vieno objekto parinkimu iš jos; išmokti suprasti žodžius daug, vienas, nei vieno.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Petražolės, krepšelis.

Dalomoji medžiaga. Tos pačios spalvos ir dydžio kamuoliukai (po vieną kiekvienam vaikui).

Gairės

aš skirsiuosi. Petražolė atneša vaikams krepšį kamuoliukų.

globėjas. Ką atnešė Petruška? Kokios spalvos yra kamuoliukai? Kiek kamuoliukų atnešė Petruška?

Petražolės numeta kamuoliukus ant grindų. Jo prašymu vaikai paima po vieną kamuoliuką.

globėjas(paeiliui atsigręžia į vaikus). Kiek kamuoliukų paėmėte? Kiek kamuoliukų yra krepšyje? (Sąvoka pristatoma Niekas.) Ką daryti, kad Petruškos krepšyje būtų daug kamuolių?

Vaikai įdėjo kamuoliukus į krepšį.

globėjas. Kiek kamuoliukų įdėjote? Kiek kamuoliukų yra krepšyje? Kiek kamuoliukų turi rankose?

II dalis. Mobilusis žaidimas „Mano linksmas, skambus kamuolys“.

Mokytojas skaito S.Ya eilėraštį. Marshak:


Mano linksmas, skambus kamuolys,
Kur tu šokai,
Geltona, raudona, mėlyna,
Nepersekiokite tavęs.

Paplojau tau ranka
Jūs šokinėjote ir garsiai trypėte
Tu penkiolika kartų iš eilės
Šoko į kampą ir atgal.

Ir tada tu nuriedėjai
Ir niekada negrįžo
Įsuko į sodą
Nubėgo iki vartų.

Čia jis riedėjo po vartais,
Nubėgo į posūkį
Atsitrenkė į ratą
Iššoko, iššoko, viskas.

Vaikai šokinėja eilėraščio ritmu. Eilėraščio pabaigoje jie pabėga.

Žaidimas kartojamas keletą kartų.

3 pamoka

Programos turinys

Toliau formuoti gebėjimą iš atskirų objektų sudaryti objektų grupę ir iš jos pasirinkti vieną objektą, išmokti atsakyti į klausimą "kiek?" ir apibrėžkite agregatus žodžiais vienas, daug, nė vieno.

Susipažinkite su ratu išmokti nagrinėti jo formą lytėjimo-motorikos būdu.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Lėlė, krepšelis, apskritimas, kartoninis traukinys be ratų, padėklas, servetėlė, vandens dubuo.

Dalomoji medžiaga. Vienodo dydžio ir spalvos apskritimai, antys.

Gairės

Žaidimo situacija „Mašos lėlės dovanos“.

aš skirsiuosi. Iš Mašos lėlės krepšelio mokytojas išima ratą ir sako vaikams: „Tai yra apskritimas (apsuka ranką)“. Tada jis patikslina daikto pavadinimą: "Kas tai?" Jis pakviečia kelis vaikus sukioti ratą ranka.

II dalis. Mokytoja kviečia vaikus paimti vieną ratą iš Mašos krepšelio ir klausia: „Kokia figūros forma? Kokios spalvos jie?" Vaikai, mokytojo prašymu, rankomis apvedžioja apskritimo kontūrą ir išsiaiškina, kad apskritimą galima ridenti.

Mokytoja parodo vaikams traukinį: „Ar galiu važiuoti šiuo traukiniu? (Ne.) Kodėl? (Be ratų.) Mokytojas prašo vaikų paruošti traukinį kelionei. Vaikinai pritvirtina prie traukinio ratus (apskritimus) ir „eina“ į parką pašerti ančių pagal muziką.

III dalis. Mokytoja paima nuo padėklo servetėlę ir klausia: „Kas tai? (Antys.) Kiek ančių? (Daug.)

Vaikai paima vieną žaislą, o mokytoja išsiaiškina: „Kiek ančių kiekvienas paėmėte? Kiek ančių liko ant padėklo?

Mokytoja kviečia vaikus pažaisti su antimis. Skambant „ančių“ muzikai bėga, peškite grūdus.

Mokytojas padeda ant stalo dubenį su vandeniu ir paprašo vaikų įsitikinti, kad dubenyje yra daug ančių. Vaikai įleidžia savo antis į dubenį. Mokytojas išsiaiškina: „Kiek ančių kiekvienas įleidote? (Vienas.) Kiek ančių yra baseine? (Daug.) Kiek ančių liko tavo rankose? (Nė vienas.)"

Lėlė Maša atsisveikina su vaikinais. Vaikai eina namo.

4 pamoka

Programos turinys

Pagerinkite galimybę sudaryti objektų grupę iš atskirų objektų ir pasirinkti vieną objektą iš grupės, žymėti agregatus žodžiais vienas, daug, nė vieno.

Toliau mokykitės atskirti ir pavadinti apskritimą, apžiūrėkite jį lytėjimo-motorika ir palyginkite apskritimus pagal dydį: didelis mažas.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Mašina, krepšys, dideli ir maži tos pačios spalvos apskritimai.

Dalomoji medžiaga. Daržovės (pagal vaikų skaičių), molis (plastilinas), lipdymo lentos, servetėlės.

Gairės

aš skirsiuosi.Žaidimo situacija „Mes skiname daržovių derlių“.

Ant grindų – daržo imitacija. Mokytoja kviečia vaikus pažiūrėti, kas auga sode. Vaikai išvardija daržoves. Mokytojas apibendrina jų atsakymus („tai daržovės“), tada išsiaiškina: „Kiek daržovių užaugo sode?

Mokytoja pasiūlo surinkti daržoves automobilyje (įveža mašiną). Vaikai ima po vieną daržovę, o mokytoja patikslina: „Kokią daržovę paėmėte? Kiek daržovių išgėrei?

Vaikai pakaitomis deda daržoves į mašiną ir komentuoja: „Įdėjau vieną morką (burokėlius, bulves...).“ Vaikų veiksmus mokytoja palydi žodžiais: „Automobilyje yra daugiau daržovių“. Kai vaikinai užpildo automobilį, mokytojas sužino: „Kiek daržovių yra automobilyje?

II dalis.Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Automobilyje su daržovėmis vaikai randa nuostabų krepšį. Iš jo išima apskritimą, pasako figūros pavadinimą ir kokios spalvos ji.

Mokytojas pritvirtina apskritimą prie flanelografo ir pakviečia vieną iš vaikų ranka apvesti figūrą.

Panašūs veiksmai atliekami su kitu ratu.

Tada vaikai sužino, kuo figūros panašios ir kuo skiriasi.

III dalis.Žaidimo pratimas „Kepkite blynus“.

Vaikai lipdo didelius ir mažus blynus iš molio (plastilino). Tada mokytojas siūlo dėti didelius blynus ant didelio apskritimo, mažus – ant mažo.