Elementarių matematinių sąvokų formavimas vyresnio amžiaus ikimokyklinukams. Pamokos „Skaičiai – kaimynai“ santrauka. Didaktinis žaidimas „Matematikos laikrodis Didaktinis žaidimas kaimynai

GCD apie FEMP santrauka

Ugdymo sritys:

.

Tikslas: Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinės veiklos ugdymas formuojant elementarias matematines sąvokas.

  1. Išmokite skaičiuoti per 10.
  2. < «,» > «,» = «
  3. Pristatykite Naujas žaidimas„Parduotuvė“ (Gyeneso blokeliai)
  4. Sudarykite sakinius naudodami kelis apibrėžimus.
  5. Lavinkite gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiais. sudaryti teiginius su sąjungomis "ir", "arba", dalele "ne".
  6. Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją pirštų motoriką, judesių koordinaciją, atkaklumą.
  7. Tobulėti vizualinis suvokimas ir erdvinė vaikų vaizduotė dirbant su diagramomis. Stiprinti gebėjimą naršyti lapo plokštumoje.

Medžiaga pamokai:

Vokai su užduotimis, grupės planas, padėklas su traškučiais, kamuoliukas, kaladėlės Gyenesh, kortelės kaladėlėms, smulkūs žaisliukai.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ką jūs mėgstate veikti darželis? (žaisti, treniruotis)

Šiandien žaisime ir treniruosimės su jumis.

Siūlau jums pirmąjį žaidimą.

Prieš jus yra mūsų grupės planas, ant jo skirtingose ​​vietose yra įvairiaspalviai trikampiai, jie nurodo vietą, kur paslėpta užduotis. Pasirinkite bet kurį dėkle esantį trikampį (pasuktą spalvota puse žemyn) ir sužinokite, kur galite ieškoti užduoties.

Žaidimas „Surask užduotį“

Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje.

Šauniai padirbėta. O dabar šiek tiek pasportuokime. Atsisėskite prie savo stalų. Užduotis jums aiški. galite atlikti.

Norėdami įtvirtinti žinias apie kiekybinį skaičių ryšį tarp 10, „užsirašykite“ naudodami ženklus „< «,» > «,» = «

Pratimas gebėjimui spręsti nesudėtingus sudėjimo ir atimties aritmetinius uždavinius.

gerai. Dabar siūlau pažaisti.

Pagerinti klausos suvokimą, mokėti įvardyti skaičiaus kaimynus.

Praktikuokite skaičių didinimą ir mažinimą 1 ir 2.

Šauniai padirbėta. Šiek tiek apšilome, o dabar siūlau grįžti prie stalų, jūsų laukia kita užduotis. Bet pirmiausia padarykime

pirštų gimnastika.

Vizito į nykštį

(rankos sugniaužtos į kumščius, abi nykščiai pakeltas)

Atėjo tiesiai į namus

(du delnai uždaryti kampu kaip stogas)

Rodyklė ir vidurys

Bevardis ir paskutinis.

(vadinamieji pirštai yra sujungti su nykščiu)

Ir mažojo pirštelio kūdikis

Jis pats užlipo ant slenksčio.

(rankos kumštyje, abu mažieji piršteliai pakelti į viršų)

Pirštai kartu yra draugai.

(ritmiškai suspaudžiame-atspaudžiame pirštus)

Jie negali gyventi vienas be kito.

(rankos susijungia į spyną)

Lavinkite rankų ir akių koordinaciją bei smulkiąją motoriką. Pagerinti atmintį, dėmesį, gebėjimą koordinuoti judesius ir kalbą.

Grafinis diktantas.

Erdvinės vaizduotės ugdymas, smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai, judesių koordinacija, atkaklumas.

Šauniai padirbėta. O dabar staigmena. Kviečiu į parduotuvę, kurioje galite nusipirkti tai, kas jums patinka. O kaip jie atsiskaito parduotuvėje už pirkinius? (pinigai). Mūsų parduotuvėje vietoj pinigų galite atsiskaityti monetomis-blokais. O kainų etiketės – kortelės su nuosavybės simboliais. Galite pasirinkti pirkti.

Žaidimas » Parduotuvė «

Ugdykite gebėjimą identifikuoti ir abstrahuoti savybes, argumentuoti, argumentuoti savo pasirinkimą.

Vaikai „perka“ žaislus, paaiškindami „monetų bloko“ pasirinkimą.

Mokytojas apibendrina pamoką, teigiamai vertina vaikų sėkmę.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD apie FEMP santrauka

su vaikais parengiamoji grupė №10

Ugdymo sritys:

Sveikata, bendravimas, socializacija, žinios.

Technologijos: Sveikatos tausojimas, TRIZ.

Tikslas: Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinės veiklos ugdymas formuojant elementarias matematines sąvokas.

Užduotys:

  1. Išmokite skaičiuoti per 10.
  2. Pristatykite naują žaidimą „Parduotuvė“ (Gyenesh blokai)
  3. Sudarykite sakinius naudodami kelis apibrėžimus.
  4. Lavinkite gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiais. sudaryti teiginius su sąjungomis "ir", "arba", dalele "ne".
  5. Lavinti erdvinę vaizduotę, smulkiąją pirštų motoriką, judesių koordinaciją, atkaklumą.
  6. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir erdvinę vaizduotę dirbant su diagramomis. Stiprinti gebėjimą naršyti lapo plokštumoje.

Medžiaga pamokai:

Vokai su užduotimis, grupės planas, padėklas su traškučiais, kamuoliukas, kaladėlės Gyenesh, kortelės kaladėlėms, smulkūs žaisliukai.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ką jums patinka veikti darželyje? (žaisti, treniruotis)

Šiandien žaisime ir treniruosimės su jumis.

Siūlau jums pirmąjį žaidimą.

Prieš jus yra mūsų grupės planas, ant jo skirtingose ​​vietose yra įvairiaspalviai trikampiai, jie nurodo vietą, kur paslėpta užduotis. Pasirinkite bet kurį dėkle esantį trikampį (pasuktą spalvota puse žemyn) ir sužinokite, kur galite ieškoti užduoties.

Žaidimas „Surask užduotį“

Tikslas:

Ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje.

Šauniai padirbėta. O dabar šiek tiek pasportuokime. Atsisėskite prie savo stalų. Užduotis jums aiški. galite atlikti.

Tikslas:

Norėdami įtvirtinti žinias apie kiekybinį skaičių ryšį tarp 10, „užsirašykite“ naudodami ženklus „“,“ = „

Pratimas gebėjimui spręsti nesudėtingus sudėjimo ir atimties aritmetinius uždavinius.

gerai. Dabar siūlau žaisti.

Žaidimas su kamuoliu „Įvardink skaičiaus kaimynus“

Tikslas:

Pagerinti klausos suvokimą, mokėti įvardyti skaičiaus kaimynus.

Žaidimas su kamuoliu „Įvardink skaičių 1 (2) daugiau (mažiau) nei tą, kurį pavadinsiu“

Tikslas:

Praktikuokite skaičių didinimą ir mažinimą 1 ir 2.

Šauniai padirbėta. Šiek tiek apšilome, o dabar siūlau grįžti prie stalų, jūsų laukia kita užduotis. Bet pirmiausia padarykime

pirštų gimnastika.

SVEČIAI

Vizito į nykštį

(rankos sugniaužtos į kumščius, abu nykščiai aukštyn)

Atėjo tiesiai į namus

(du delnai uždaryti kampu kaip stogas)

Rodyklė ir vidurys

Bevardis ir paskutinis.

(vadinamieji pirštai yra sujungti su nykščiu)

Ir mažojo pirštelio kūdikis

Jis pats užlipo ant slenksčio.

(rankos kumštyje, abu mažieji piršteliai pakelti į viršų)

Pirštai kartu yra draugai.

(ritmiškai suspaudžiame-atspaudžiame pirštus)

Jie negali gyventi vienas be kito.

(rankos susijungia į spyną)

Tikslas:

Lavinkite rankų ir akių koordinaciją bei smulkiąją motoriką. Pagerinti atmintį, dėmesį, gebėjimą koordinuoti judesius ir kalbą.

Grafinis diktantas.

Tikslas:

Erdvinės vaizduotės, smulkiosios pirštų motorikos, judesių koordinacijos, atkaklumo ugdymas.

Šauniai padirbėta. O dabar staigmena. Kviečiu į parduotuvę, kurioje galite nusipirkti tai, kas jums patinka. O kaip jie atsiskaito parduotuvėje už pirkinius? (pinigai). Mūsų parduotuvėje vietoj pinigų galite atsiskaityti monetomis-blokais. O kainų etiketės – kortelės su nuosavybės simboliais. Galite pasirinkti pirkti.

Žaidimas » Parduotuvė «

Tikslas:

Ugdykite gebėjimą identifikuoti ir abstrahuoti savybes, argumentuoti, argumentuoti savo pasirinkimą.

Vaikai „perka“ žaislus, paaiškindami „monetų bloko“ pasirinkimą.

Mokytojas apibendrina pamoką, teigiamai vertina vaikų sėkmę.


Skaičiaus kaimynai yra matematinės užduotys, skirtos eilinio skaičiavimo žinioms įtvirtinti. Vykdydamas šias užduotis vaikas turės nustatyti kaimynus pagal duotus skaičius. Norėdami tai padaryti, jis turi mintyse pavaizduoti skaičių seriją nuo 0 iki 10 ir nustatyti, kurie skaičiai yra prieš ir po užduotyje nurodyto skaičiaus.

5. Atsisiųskite korteles „Skaičių kaimynai“

Puslapio apačioje esančiuose prieduose galite atsisiųsti „Skaičių kaimynų“ korteles – 2 formos viename faile. Spalvotu spausdintuvu atsispausdinkite korteles ir gaukite papildomą matematikos mokymo su vaiku žinyną, kuris sustiprintų temą „Skaičių kaimynai“. Atsispausdinę formas, kiekvieną lapą supjaustykite į 4 dalis ir turėsite 8 spalvų korteles su užduotimis savo vaikams. Be to, kad vaikui reikės surašyti skaičių kaimynus apskritimais, jam reikia papildomai spręsti pavyzdžius namuose, kad sustiprintų temą „Skaičiaus sudėtis“.

Kortelės „Skaičių 2, 4, 6, 8 kaimynai“.

Kortelės „Skaičių 3, 5, 7, 9 kaimynai“.

Ketvirtoje užduotyje vaikui reikia padėti gyvūnams: karvei, arkliui, kiaulei, lapei, avytei, vilkui, kačiukui, zuikiui ir į kaimynų namų langus įvesti dešimt skaičių. Kai vaikas atliks aštuonias užduotis, paprašykite jo įvardyti skaičių 1 ir 3, 5 ir 7, 8 ir 10, 6 ir 8, 2 ir 4, 3 ir 5, 4 ir 6, 7 ir 9 bendrą kaimyną.

Skaičius kaimynai – ar žinote eilinį balą?

Pirmoje užduotyje nupieštas kaimas, kuriame daug namų. Bet kiekvienas namas nėra vienas, jis turi savo kaimynus. Skaičiaus kaimynai yra kiekvieno namo, kuris yra centre, kaimynai. Vaikas turi identifikuoti kiekvieną centrinio namo kaimyną, mintyse įsivaizduodamas matematinių skaičių seriją iki 10, o tada įvesti šiuos skaičius dešinėje ir kairėje (ląstelėse su taškais). Po pirmąja namų eile yra numeriai, iš kurių reikia rinktis kaimynus. (Nors jūs negalite žiūrėti į šiuos skaičius, nes tai nėra eilinės sąskaitos skaitinė eilutė).

Jei vaikui sunku atlikti užduotį ir jis vizualiai neįsivaizduoja eilės balo nuo 0 iki 10, padarykite jam užuominų lapą, kuriame užrašykite skaičių tvarka iki 10. Leiskite vaikui žvilgtelėti į ją, kol jis įsimins .

Antroje užduotyje dar kartą patikriname skaičiavimo įgūdžius – čia reikia suskaičiuoti kiekviename paveikslėlyje esančius objektus ir apibraukti atitinkamą skaičių.

Atsisiųskite užduotis paveikslėliuose - Skaičiaus kaimynai - Ar žinote eilės balą? - galite prieduose puslapio apačioje

Raskite skaičių sudėtį ir skaičiaus kaimynus namuose

Pirmoje užduotyje piešiami daugiaaukščiai namai, ant kurių stogo užrašomas skaičius. Vaikas turi nustatyti šio skaičiaus sudėtį, atsižvelgiant į tai, kad kiekviename aukšte jau nurodytas vienas iš skaičių. Belieka pridėti antrą skaičių prie tuščių langelių.

Antroje užduotyje turite nustatyti skaičiaus kaimynus ir įvesti gautus skaičius į tuščius langelius. Atlikę užduotį galite spalvinti paveikslėlius.

Užduotis „Skaičiaus kaimynai“ (spalvotos ir nespalvotos nuotraukos) galite atsisiųsti puslapio apačioje esančiuose prieduose.

Skaičių namai – skaičių nuo 2 iki 9 sudėtis

Šis vadovas padės vaikui įtvirtinti žinias apie skaičių sudėtį nuo 2 iki 9 naudojant aštuonis daugiaaukščius namus, kurių languose vaikas įves trūkstamus skaičius. Namų viršuje užrašyti skaičiai, kurių kompozicija turi būti išdėstyta kiekviename aukšte po du langus. Kai pirmas terminas rodomas 1 langelyje, vaikas turi atsiminti ir pridėti antrąjį kitame langelyje.
Šalia namelių mažylis ras įvairių daiktų, kurių skaičius atitinka ant namelio nurodytą skaičių.

Atsisiųskite užduotį – Namų skaičius – galite puslapio apačioje esančiuose prieduose

Taip pat galite atsisiųsti kitas matematines užduotis paveikslėliuose:

Šiame šaltinyje pateikiami ikimokyklinio amžiaus matematikos užsiėmimai padės paįvairinti veiklą su vaikais mokydami juos pačių pagrindinių matematinių sąvokų.

Čia galite rasti matematikos pavyzdžių (1 klasė), spausdinti spausdintuvu ir naudoti kaip a mokomoji medžiaga matematikos pamokose arba darželiuose pasiruošimo stoti į mokyklą etape.

Matematinės užduotys 1 klasei – tai ryškūs spalvingi paveikslėliai su lavinančiais matematikos pratimais, kuriuose yra įvairių žaidimų užduočių vaikams.

Čia rasite įdomių matematikos uždavinių (1 klasė) paveikslėliuose, kurie išmokys vaikus logiškai mąstyti ir atlikti paprastus matematinius veiksmus.

Čia galite peržiūrėti ir atsisiųsti spalvingas užduoties nuotraukas, kuriose reikia vienodai padalinti įvairius elementus. Tokia veikla paruošia vaikus vienai sunkiausių matematinių išraiškų – dalybai.

Šiuose įdomių užduočių vaikai sužinos, kas yra eilinis skaičiavimas iki 10. O tie, kurie jau susipažinę su šia sąvoka, gali parodyti savo žinias šio pratimo pagalba.

Čia mes paruošėme jums protinį skaičiavimą per 10 matematikos užduočių pavidalu paveikslėliuose. Šios užduotys formuoja vaikų skaičiavimo įgūdžius ir prisideda prie daugiau efektyvus mokymasis paprasti matematiniai veiksmai.

Čia galite atspausdinti skaičių kompoziciją iki 20 skaitinės lentelės pavidalu ir duoti vaikui užpildyti. Tokia veikla puikiai lavina ikimokyklinukų skaičiavimo įgūdžius, taip pat moko spręsti iki 20-ies pavyzdžių.

Čia jūs ir jūsų vaikas galite išmokti geometrinių figūrų ir jų pavadinimų, naudodamiesi smagiomis paveikslėlių užduotimis.

Jelena Dmitrievna Tsukanova

Žaidimo tikslas – suteikti vaikams galimybę žaidimo metu įtvirtinti turimas matematines žinias ir idėjas.

Žaidimo tikslai:

Atminties, vaizduotės, loginio mąstymo ugdymas;

Išplėtimas ir aktyvinimas žodynas vaikai, gebėjimas reikšti savo sprendimus;

Kiekybinio ir eilinio skaičiavimo per 10 įgūdžių stiprinimas;

Gebėjimas sudaryti ir spręsti aritmetinius uždavinius;

Žinių apie geometrines figūras aktualizavimas ir gebėjimas įžvelgti pažįstamas geometrines figūras supančios tikrovės objektuose;

Elementarių idėjų apie laiką formavimas, gebėjimas nustatyti ir įvardyti savaitės dienų seką.

1. žaidimo pratimas: Raskite trūkstamus skaičius.

Tikslas:Įtvirtinti gretimų skaičių santykio supratimą per 10.

Vaikai žiūri į „Matematikos laikrodį“, nustato trūkstamus skaičius ir tuščius langelius pakaitomis užpildo kortelėmis su skaičiais. Tada jie skambina numeriais tiesiogine ir atvirkštine tvarka.

2. Didaktinis žaidimas: "Suraskite numerio kaimynus."

Tikslas:Įtvirtinti galimybę įvardyti ankstesnį, paskesnį ir trūkstamą skaičių, pažymėtą skaičiumi.

Mokytojas padeda korteles su skaičiais 2, 5, 8 ir kviečia vaikus atpažinti šių skaičių kaimynus, surasti atitinkamas korteles ir įkišti jas į tuščius langus. Mokytojas išsiaiškina: „Kokie skaičiai tapo numerio du (penki, aštuoni?) kaimynais? Koks yra ankstesnis (pasekantis) skaičius skaičiui du (penki, aštuoni?“) (Vaikai pagrindžia savo atsakymą.)

3. Žaidimo pratimas: „Atspėk skaičių“.

Tikslas:Įtvirtinti gebėjimą sudaryti skaičių iš dviejų mažesnių ir išskaidyti jį į du mažesnius skaičius per 10. Lavinti loginį mąstymą.

Mokytojas duoda vaikams užduotis: „Įvardykite skaičių, iš kurio susideda šie skaičiai: nustato laikrodžio rodykles į penkis ir du, du ir keturis, penkis ir tris, keturis ir šešis. Pavadinkite skaičius, sudarančius skaičių trys (skaičius pateikia viršuje). Vaikai turėtų rodyti rodyklėmis (viena ir dvi, dvi ir viena). Įvardykite skaičius, iš kurių susideda skaičius penki (septyni, devyni).

4. Žaidimo pratimas: „Padarykime užduotį“.

Tikslas: Išmokyti vaikus rašyti ir spręsti sudėjimo ir atimties aritmetinius uždavinius. Ugdykite dėmesį, atmintį, loginį mąstymą.

Mokytojas pasakoja vaikams apie užduoties sudarymo seką: „Pirmiausia turite sudaryti užduoties sąlygą, tada užduoti užduočiai klausimą. Mokytojas klausia papildymo problemos. Nurodo skaičius, kurie bus užduotyje. Vaikai sudaro užduotį: „Ant medžio buvo 4 voveraitės. Prie jų pribėgo dar 2 voveraitės. Kiek voverių buvo ant medžio? Mokytojas kartu su vaikais nustato užduoties struktūrą. Kokia yra užduoties sąlyga? Koks yra problemos klausimas? Vaikai nustato uždavinio sąlygą „Matematikos laikrodyje“ ir ją išsprendžia.

5. Žaidimo pratimas: „Kaip tai atrodo“.

Tikslas: Toliau ugdykite gebėjimą įžvelgti aplinkiniuose objektuose pažįstamų geometrinių formų formą.

Vaikai žiūri ir įvardija matematikos laikrodžio paveikslėlius. Mokytojas atskleidžia geometrinė figūra ir paprašo vaikų jį pavadinti ir nustatyti, koks objektas panašus į šią figūrą.

6. Žaidimo pratimas: „Visus metus“.

Tikslas:Įtvirtinti gebėjimą nuosekliai įvardyti metų laikus ir mėnesius.

Mokytojas ant paveikslėlių uždeda strėles ir duoda vaikams užduotis:

Įvardink pavasario kaimynus.

Įvardykite trūkstamą mėnesį: gruodis, vasaris.

Įvardink žiemos kaimynus.

Pavadinkite žiemos mėnesius.

Koks mėnuo ateina po sausio.

Išvardykite mėnesius eilės tvarka.

7. Žaidimo pratimas: „Padaryk savaitę“.

Tikslas:Įtvirtinti gebėjimą nuosekliai identifikuoti ir įvardyti savaitės dienas.

Mokytojas išdalina vaikams korteles su skaičiais ir pasiūlo jas padėti laikrodžio langeliuose. Pirmas kortelę deda vaikas, ant kurio kortelės užrašytas skaičius 1 (pirmadienis, antras, kurio kortelėje yra skaičius 2 ir t.t. Tada vaikai vardija savaitės dienas eilės tvarka. Mokytojas suranda išeina: „Kas pirmadienį kaimynai?“ ir tt (vaikai pagrindžia savo atsakymą)

Susijusios publikacijos:

Autoriaus didaktinis žaidimas „Profesijų pasaulis“ Aktualumas ir reikšmė Žaidimas vaikui yra gyvybiškai būtinas. Todėl beveik visur, kur tik yra galimybė: ir namuose, ir darželyje.

Mieli kolegos – Maam žmonės! Geros dienos Jums! Noriu atkreipti jūsų dėmesį į autoriaus didaktinį matematikos žaidimą.

Aktualumas ir reikšmė Šeima yra pirmoji socialinė institucija, kurią vaikas sutinka gyvenime, kurios dalimi jis yra. Šeima.

Stalo žaidimas. Jis naudojamas kaip vaizdinė priemonė, skirta lavinti regimąją atmintį ir dėmesį. Įdomi matematika.

Didaktinis žaidimas „Matematiniai galvosūkiai“ Stalo žaidimas. Jis naudojamas kaip vaizdinė priemonė, skirta regėjimui lavinti.

Didaktinis žaidimas „Kelio laikrodis“. 1. Žaidimo aprašymas. Didaktinis žaidimas „Kelio laikrodis“ yra ciferblatas, ant kurio jis yra.

Jevgenija Sidorenko
Elementarių matematinių sąvokų formavimas vyresnio amžiaus ikimokyklinukams. Pamokos „Skaičiai – kaimynai“ santrauka

Užduotys: formuoti idėją vaikams apie skaičių ryšius skaitinė serija. Ugdykite orientaciją erdvėje, mokykite apibrėžti kas jo kairėje, o kas dešinėje. Pratinkite vaikus tiesioginiu ir atgaliniu skaičiavimu per 8) . Supažindinkite vaikus su savaitės dienų pavadinimais ir seka.

medžiagų, įranga: kortelės su skaičiais nuo 1 iki 8 (padėtas ant stalo, kad būtų nuoroda).

Aš duosiu tau įvairių užduočių, o tu, mano signalu, suploji rankomis, pažadink jas. Pabandykime žaisti: 2 žingsniai į priekį, garsai signalas: suplok rankomis. Sustojo. Suspaudė kumštį dešine rankos: ženkite 2 žingsnius į dešinę, kaire laikykite kumštelį rankos: ženkite 1 žingsnį į kairę. Ir 1 žingsnis atgal.

Sekmes visiems atsargiai klausėsi ir vykdė mano statinius.

Vaikinai, ar žinote, kad visi turi kaimynai ir ar norite sužinoti, kas jūsų kaimynai?

Ženia pažiūrėk, kas tavo kairėje, o kas dešinėje. Tai tavo kaimynai.

Man iš dešinės stovi Dima, iš kairės – Dominika.

Klausinėja kelių vaikų.

Vaikinai, eime įsivaizduokite kad šiandien mūsų grupė yra daugiabutis, o stalai yra butai.

Ir ar norite įsikurti šiame name ir tapti kaimynai!

Vaikai sėdi poromis prie stalų.

Dabar išsiaiškinkime, kas kokiame bute gyvena.

Dominyka kokiame bute gyveni?

Gyvenu pirmame bute. (Kai jis atsiliepia, jis atsistoja ir neatsisėda)

Klausiu visų vaikų, visi atsistoja ir atsako, o ne atsisėda.

Dabar skaičiuokime butus atvirkštine tvarka, nuo didžiausių numeriai.

Visi pasako savo buto numerį ir atsisėda.

Mes turime su jumis kaimynai, bet buto numeris taip pat turi kaimynai yra skaičiai.

Žiūrėkite, vaikinai, ant lentos kabo skaičiai, suskaičiuokime juos kartu su jumis.

Ar norite žaisti žaidimą pavadinimu "Vardas kaimynai» ?

Sasha vardas kaimynų figūros 3?

Dešinėje kaimynas skaičius 3 yra skaičius 4, o kairėje kaimynas skaičius 3 yra skaičius 2.

Gerai padaryta Sasha.

Kas dar nori rasti skaitmenų kaimynai?

Klausiu dar kelių vaikų.

Kokie tu geri bičiuliai su visais susitiko kaimynai.

O kas įmins mįslę?

Paslaptis:

Teisingai, tai savaitės dienos.

Ar žinote, iš kur atsiranda savaitės dienos? Ar nori, kad pasakyčiau?

Istorija:

Kadaise, seniai, kai žmonės dar nebuvo pavadinę savaitės dienų, jiems buvo sunku gyventi ir matyti kaimynai iš kitų kaimų. Pirmiausia jie sugalvojo spalvą kiekvienai savaitės dienai. Pirmoji diena raudona, antra geltona, trečia žalia, ketvirta mėlyna, penkta mėlyna, šešta oranžinė, septintoji violetinė. O senovėje, kuri nebuvo taip jau toli ir kur norėjosi apsilankyti, dienos būdavo nudažytos kitomis spalvomis. Ir todėl jiems buvo sunku susitarti, kurią dieną susitikti. Pavyzdžiui, jie susitarė susitikti raudoną dieną, o kitame kaime raudona diena yra visiškai kitokia. Taigi jie negalėjo tilpti. Ir vieną dieną išmintingas žmogus pasiūlytas duokite žmonėms vardą kiekvienai dienai. Pirma diena yra pirmadienis, ji praeina savaite. Antradienis yra antra diena. Trečiadienis-savaitės vidurys, tai trečia diena. Ketvirtadienis yra ketvirta diena. Penktadienis yra penkta diena. Šeštadienis yra šeštoji diena. Sekmadienis yra paskutinė savaitės diena, septintoji.

Štai ką nuostabi istorija apie savaitės dienas.

Kuris iš jūsų buvo labiausiai dėmesingas ir galės atsakyti į klausimus apie savaitės dienas6

kas yra ketvirtadienis?

Kaip vadinasi penkta diena?

Kaip vadinasi pirmoji diena?

Kokia savaitės diena yra trečiadienis?

Kokia savaitės diena paskutinė?

Kas žino, kokia yra savaitės diena?

Koks mūsų kitas pramoginė veikla?

Atsargiai atsikeliame nuo stalų, stumdome kėdes ir einame į priėmimo kambarį apsiauti batų.