Pradinė darbo veikla 1-oje jaunesniųjų grupėje. Buities darbai pirmoje jaunesniojoje grupėje. Perspektyvus darbo veiklos planas

Praktinės pamokos apie darbo veikla jaunesniam ikimokykliniam amžiui „Maudom lėles“


Tikslas: organizuoti praktinę vaikų darbo veiklą prižiūrint lėles.

Užduotys:
1. Toliau mokyti vaikus dirbti komandoje;
2. Išnaudoti juos gebėjimu pasiūlyti savo pagalbą draugui;
3. Ugdykite atsakomybės už bendrą reikalą jausmą, pasitenkinimą dėl sėkmingo darbų atlikimo;
4. Aktyvinkite vaikų žodyną, kalbėdami naudodami žodžius: muilinė, putos, skalavimas, putos, kempinė.
5. Išmokite nustatyti vandens savybes (šaltas, karštas, šiltas)
6. Išmokite nurodyti veiksmų pobūdį (muilas, muilą nuplauti, šluostyti)
7. Išmokykite vaikus būti maloniais lėlėms.

Organizacijos forma: kolektyvinis darbas.
Darbo tipas: namų ūkis.

Preliminarus darbas:
Vandens žaidimai:"Šalta - karšta", "Plūdė - kriauklės", "Transfusion"
D/žaidimas:„Skalbyklė“, „Pusiplauk rankas“
Žaidimo pratimai:"Švarios rankos"
Žaidimai – linksmi: « Burbulas»
Eilėraščių, eilėraščių skaitymas.


Medžiaga:
Ant stalo yra 2 dubenys, muilinė, muilas, kempinės, rankšluostis, žalias kibiras karšto vandens, geltonas kibiras šalto vandens.
Lėlė Katya, graži dėžutė, burbulas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, lėlė Katya žadėjo šiandien ateiti pas mus, bet kažkodėl vėluoja.... Pasigirsta beldimas į duris. Mokytojas atidaro duris ir įneša didelę lėlę Katją (lėlės nosis, skruostai ir rankenos išteptos juodais dažais).

Pedagogas: O, Katya, kas tau negerai? Kas tau ant nosies, ant skruostų, ant rankų? Kas yra, vaikai? (purvas)

Mokytoja skaito A. Barto eilėraštį „Purvina mergina“, skaitymą palydi dramatizavimu.
Pedagogas: Vaikinai, lėlė labai liūdna, nenori būti purvina, ar galime padėti Katjai? (Padėkime). Aš turiu stebuklingą dėžutę, joje daug naudingų dalykų, aš juos gausiu, o jūs man pasakykit, kokių mums reikia nuplauti lėlytę.
Mokytoja paeiliui iš dėžutės išima muilą, sąsiuvinį, rankšluostį, rašomąją mašinėlę, kempinę, telefoną - vaikai nustato, ko reikia maudynėms. Mokytojas išsiaiškina daiktų paskirtį, paaiškina, kaip juos naudoti.

Pedagogas: O dabar išmaudykime Katją baseine. (Jie prieina prie stalo, kur yra du tušti baseinai ir du kibirai karšto ir šalto vandens). Palieskite, vaikai, koks vanduo žaliame kibire? (Karšta)
Karštas vanduo žaliame kibire. O koks vanduo geltoname kibirėlyje? (Šalta)

Katya nemėgsta maudytis karštame vandenyje ir nemėgsta maudytis šaltame vandenyje. Ji mėgsta maudytis šiltame vandenyje.
Dabar į baseiną pirmiausia pilsime šaltą vandenį, o tada įpilsime karšto vandens. Sumaišiau karštą ir šaltą vandenį. Kokio vandens gavai? (Vaikai įkiša rankas į šiltą vandenį) – Vanduo tapo šiltas.

Mokytojas paima lėlę Katiją, nusirengia, įdeda lėlę į dubenį ir pradeda maudytis. Tuo pačiu savo veiksmus jis palydi paaiškinimais, taria žodžius: muilas, muilinė ir kt.


Mokytojas paima kempinę. Ji sako, kad tai kempinė, mes ja plauname Katios lėlę. Plakdamas lėlės galvą, plakdamas putas ir sakydamas:
Muilas suputos
Ir purvas kažkur eina.
Vodicka, degtinė
Nuplaukite Katyusha veidą,
Kad tavo akys spindėtų
Kad skruostai paraustų
Kad juoktųsi burna,
Norėdami sukąsti dantį.

Pedagogas: Mūsų Katyushka tapo švari, tereikia nuo jos nuplauti visas putas. Ką man reikia daryti? (Lėlę reikia nuplauti švariu, šiltu vandeniu).
Ar prisimeni, koks vanduo yra žaliame kibire? (Karšta).
O kaip su geltonu kibiru? (Šalta).
Pedagogas: Koks bus vanduo, jei karštą vandenį sumaišysiu su šaltu (šiltu).
Į antrą dubenį supilkite šiltą vandenį.
Pedagogas: Šiuo šiltu vandeniu nuplausiu muilo likučius nuo mūsų chrizalų.
Jis pila vandenį ant lėlės, meiliai tardamas:
Šiltas vanduo
Pilame ant savo paukščio.
(Mokytojas išima iš kriauklės lėlę ir nušluosto ją rankšluosčiu)
Nuvalykite Katją rankšluosčiu ir paguldykite ant lovos. (Lėlė paguldyta ant plataus rankšluosčio - „lovoje“)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, likusios lėlės irgi nori būti švarios ir gražios, nuplaukim ir jas? Paimkite po vieną lėlę. (Vaikai, padedami mokytojos, nuplauna savo lėles, nuplauna jas ir padeda švarias lėles šalia Katios)


Pedagogas:Žiūrėkite, vanduo baseine tapo nešvarus ir muiluotas. Jį reikia išpilti. Mokytojas taip pat išima muilą muilinėje, pakabina rankšluostį, kad nudžiūtų.
Tada mokytoja pasiūlo pažiūrėti, kurios lėlės tapo švarios, gražios. Jis pažymi, kad visi daug dirbo, visi dirbo kartu, padėjo vieni kitiems. Tada apdengia lėles rankšluosčiu ir praneša, kad lėlėms reikia pailsėti, pamiegoti, pakviečia vaikus pažaisti su muilo burbulais.

Edukacinės užduotys:

1. Formuoti ir įtvirtinti vaikuose domėjimąsi darbu, norą į jį įsitraukti.

2. Išmokykite vaikus dirbti vienas šalia kito, netrukdydami vieni kitiems.

3. Išlaikyti ir ugdyti domėjimąsi bendraamžių ir suaugusiųjų darbu, bendravimo ir bendros veiklos su jais norą.

4. Ugdyti vaikus darbštumu, paklusnumu, noru išpildyti suaugusiojo reikalavimą.

5. Įskiepyti vaikams įgūdžius atlikti darbo užduotis, padėti jiems išsiugdyti norą šiuos įgūdžius įvaldyti.

Savitarna, buities darbai (2-3 vaikai).

Ant lentynos tvarkingai padėkite statybinę medžiagą.

Išdėstykite žaislus, pasodinkite gražių lėlių.

Išdėstykite kėdes klasėje, nuimkite jas, kai baigsite.

Nuneškite žaislus į aikštelę, o po pasivaikščiojimo padėkite juos surinkti.

Išdėliokite šaukštus ant stalo, išdėliokite servetėlių laikiklius.

Paimkite puodelius, servetėlių laikiklius prie dozavimo stalo.

Nusirengti, apsirengti, padėti draugui nurišti šaliką.

Nuvalykite kelią nuo sniego.

Surinkite šiukšles, lapus tam tikroje vietoje.

Nuvalykite sniegą nuo suoliukų.

Darbas gamtoje:

Laistymas kambariniai augalai.

Laistykite lysvę sode, gėlyną svetainėje.

Lesinti paukščius.

Sėkite stambias sėklas (žirnius, pupas, nasturtes).

Pasodinkite svogūnus.

Nuvalykite dulkes nuo stambialapių augalų lapų.

vidurinė grupė

Edukacinės užduotys:

1. Ugdyti ir skatinti vaikų norą padėti vieni kitiems, ugdyti gebėjimą priimti bendražygių pagalbą.

2. Išmokyti vaikus stebėti darbo kultūros įgūdžius: kažką žinoti ir rasti, ugdyti gebėjimą kartu siekti tikslo, nepereinant prie daugiau. įdomi veikla, žaidimas.

3. Ugdyti vaikams džiaugsmo jausmą iš bendro darbo, bendrų pastangų, siekiant bendro rezultato.Ko reikia darbui, atsargiai naudoti darbo objektus, nunešti juos į savo vietą darbo pabaigoje ir darbo metu. mokytojo prašymas.

4. Stiprinti vaikų norą savo iniciatyva, bendraamžių pavyzdžiu, įsitraukti į darbą.

Buities darbai (3-4 vaikai).

Nuvalykite stalus ir kėdes drėgna šluoste. Išskalbkite lėlės drabužius.

Nuvalykite dulkes nuo palangių drėgnu skudurėliu.

Po gėlių laistymo nuvalykite išsiliejusį vandenį.

Nuplaukite ir nuvalykite statybines medžiagas.

Nuplaukite žaislus grupėje ir svetainėje.

Sutvarkyti persirengimo kambarius.

Iššluoti dalį aikštelės, verandas, takus.

Šluoti sniegą nuo suoliukų, žaidimų aikštelių įrangos.

Surinkite smėlį į kalną smėlio kieme.

Surinkite šiukšles ir neškite jas kibirais į tam tikrą vietą.

Darbas gamtoje:

Surinkite daržoves, vaisius sode ir darže.


Svogūną supjaustykite specialiomis žirklėmis.

Atlaisvinkite žemę gėlių vazonuose.

Surinkti natūrali medžiaga amatams.

Surinkite rūgštynių, didelių sėklų.

Pasirūpinkite paukščiu, vėžliu (pakeiskite jiems vandenį, pamaitinkite, išneškite atliekas į tam tikrą vietą).

Atsineškite maisto iš virtuvės (kopūstų, morkų, žalumynų).

Vyresnioji grupė

Edukacinės užduotys:

1. Skiepyti vaikams stabilų teigiamą požiūrį į darbą, įtvirtinti domėjimąsi kolektyvine veikla su bendraamžiais ir suaugusiaisiais.

2. Skiepyti vaikams bendro tikslo išsikėlimo ir jo rezultatų siekimo įgūdžius.

3. Ugdykite gebėjimą bendrauti su bendraamžiais: aptarkite ir planuokite darbus, įvertinkite pasiektus rezultatus.

4. Į bendras darbas diegti vaikams teisingumo jausmą; teisingai paskirstyti įdomų ir neįdomų darbą, dirbti su vaikais iki galo.

5. Išmokyti vaikus atlikti kai kurias „bendro darbo“ tipo užduotis.

Buitiniai darbai.

Sutvarkyk spintą žaislais ir reikmenimis.

Grupės kambaryje ir miegamajame drėgna šluoste nuvalykite palanges.

Padėkite auklei užkloti švarius skalbinius, uždėkite pagalvių užvalkalus.

Sausu oru sklypą laistyti, smėlėtame kieme smėlis.

Nuvalykite suolus savo vietovėje ir su vaikais.

Laikykitės tvarkos smėlio kieme.

Plauti, išdžiovinti ir pakloti statybines medžiagas.

Sutvarkyti sodą (išvalyti šiukšles ir akmenis).

Tvarkingi žaislai (skalbti, džiovinti, šluostyti).

Nuvalykite teritoriją, takus (nuo sniego, smėlio, šiukšlių).

Išplauti servetėles, skudurus, naudojamas klasėje vaizduojamajam menui.

Skinkite gėles, išdėliokite puokštes, papuoškite kambarį.

Nuvalykite spinteles persirengimo kambaryje (kartu su aukle).

Darbas gamtoje:

Persodinkite kambarinius augalus.

Sėkite gėlių, daržovių sėklas, auginkite sodinukus.

Sodinkite sodinukus, prižiūrėkite juos.

Rinkti maistą žiemai gyvūnams, paukščiams darželyje.

Ravėkite lysves savo vietovėje ir vaikų zonoje.

Surinkite uogas ir vaisius sode.

Lysvių kasimas (antrinis kasimas).

Fizinis darbas:

Kartu su mokytoju pakeiskite vandenį akvariume.

Remonto knygos.

Paruoškite žinynus, medžiagą būsimai pamokai.

Kurkite girliandas, karoliukus, kalėdines dekoracijas.

Remonto vadovai, žaislai vaidmenų žaidimams.

Dalyvaukite kuriant grupę, svetainę šventėms.

Iš natūralių medžiagų gaminti suvenyrus, žaislus, dekoracijas.

Iš spalvotų vėliavėlių pasigaminkite girliandas verandai, smėlio kiemui papuošti.

· Kultūrinių ir higienos įgūdžių ugdymas.

Suformuokite įprotį (pirmiausia prižiūrint suaugusiam, o paskui savarankiškai)

nusiplaukite rankas, kai nešvarios ir prieš valgydami, nusausinkite veidą ir rankas asmeniniais

rankšluostis.

Išmokyti su suaugusiojo pagalba susitvarkyti; mėgautis individualiai

daiktai (nosinaite, servetėlė, rankšluostis, šukos, puodas).

Ugdykite gebėjimą tinkamai laikyti šaukštą valgant.

· Savitarna.

Išmokyti vaikus rengtis ir nusirengti tam tikra tvarka; su nedidele pagalba

suaugusiam nusirengti drabužius, avalynę (priekyje atsegti sagas, užsegimas Velcro); in

tvarkingai sulankstyti nuimtus drabužius tam tikra tvarka. Išmokyk tvarkingumo.

· Socialiai naudingas darbas.

Įtraukite vaikus į paprasčiausią darbo veiklą: kartu su

suaugusieji ir jam vadovaujant sutvarko duonos dėžes (be duonos), servetėlių laikiklius, išdėsto

šaukštai ir kt.

Išmokyti palaikyti tvarką žaidimų kambaryje, pasibaigus žaidimams susitvarkyti

žaidimo medžiaga vietomis.

· Pagarba suaugusiųjų darbui.

Skatinkite vaikų susidomėjimą suaugusiųjų veikla. Atkreipkite dėmesį, kas ir kaip

elgiasi suaugęs žmogus (kaip rūpinasi augalais (vandenimis) ir gyvūnais (maitina); kaip

sargas šluoja kiemą, išveža sniegą; kaip stalius taiso pavėsinę ir pan.), kodėl jis atlieka

tam tikrus veiksmus. Išmokite atpažinti ir įvardyti kai kuriuos darbo veiksmus (asistentas

mokytojas išplauna indus, atneša valgyti, keičia rankšluosčius).

Antroji jaunimo grupė (nuo 3 iki 4 metų)

Tobulinti kultūrinius ir higieninius įgūdžius, formuoti paprasčiausius įgūdžius

elgesys valgant, prausiant.

Išmokykite vaikus rūpintis savimi išvaizda; išmokti naudotis

muilu, švelniai nusiplaukite rankas, veidą, ausis; po plovimo sausai nušluostyti, pakabinti

rankšluostį į vietą, naudokite šukas ir nosinę.

Formuoti elementarius elgesio prie stalo įgūdžius: gebėjimą taisyklingai

naudokite šaukštą ir arbatinį šaukštelį, šakutę, servetėlę; duonos netrupinti, kramtyti

valgykite užsimerkę, nekalbėkite pilna burna.

Savitarna.

Išmokykite vaikus rengtis ir nusirengti savarankiškai

sekos (drabužių apsivilkimas ir nusirengimas, sagų atsegimas ir užsegimas,

sulankstyti, pakabinti drabužius ir pan.). Ugdykite tvarkingumo įgūdžius

pastebėkite drabužių sutrikimą ir pašalinkite jį su nedidele suaugusiųjų pagalba.

· Socialiai naudingas darbas.

Formuoti norą dalyvauti įmanomuose darbuose, gebėjimą įveikti mažą

sunkumų. Skatinkite vaikus savirealizacija elementari tvarka:

paruošti medžiagas užsiėmimams (šepečius, modeliavimo lentas ir kt.), sutvarkyti po žaidimo

žaislai, statybinės medžiagos.

Išmokyti palaikyti tvarką ir švarą patalpoje ir aikštelėje darželis.

Antroje metų pusėje pradėkite formuoti vaikams reikalingus įgūdžius

budi valgykloje (padeda padengti stalą vakarienei: išdėlioti šaukštus, sutvarkyti

duonos krepšeliai (be duonos), lėkštės, puodeliai ir kt.).

· darbas gamtoje.

Pakelkite norą dalyvauti augalų ir gyvūnų priežiūroje kampelyje

gamtoje ir aikštelėje: padedant suaugusiam, šerkite žuvis, paukščius, laistykite patalpoje

augalai, augalai lysvėse, sodinti svogūnus, skinti daržoves, išvalyti takus nuo

sniegas, giedras sniegas nuo suoliukų.

· Pagarba suaugusiųjų darbui.

Formuoti teigiamą požiūrį į suaugusiųjų darbą. Papasakokite vaikams apie

profesijos, kurias supranta (auklėtojas, auklėtojo padėjėjas, muzikos vadovas,

gydytojas, pardavėjas, virėjas, vairuotojas, statybininkas), išplėsti ir praturtinti idėjas apie darbą

veiksmus ir darbo rezultatus.

Ugdykite pagarbą pažįstamų profesijų žmonėms. Skatinkite pagalbą

suaugusiems, ugdyti atidų požiūrį į savo darbo rezultatus.

vidurinė grupė(nuo 4 iki 5 metų)

· Kultūriniai ir higieniniai įgūdžiai.

Toliau ugdykite vaikus tvarkingumo, įpročio stebėti jų išorę

Ugdykite įprotį nusiplauti, prieš valgydami nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu,

nešvarumo laipsnis pasinaudojus tualetu.

Įtvirtinti gebėjimą naudotis šukomis, nosine; kosint ir čiaudint

nusisukite, prisidenkite burną ir nosį nosine.

Tobulinti kruopštaus valgymo įgūdžius: gebėjimą valgyti po truputį,

gerai kramtykite, valgykite tyliai, teisingai naudokite stalo įrankius

(šaukštas, šakutė), servetėlė, pavalgę praskalaukite burną.

· Savitarna.

Pagerinti gebėjimą apsirengti ir nusirengti savarankiškai. Mokykitės atsargiai

sulankstykite ir pakabinkite drabužius, padedamas suaugusiojo, sutvarkykite juos (švarus,

sausas).

Ugdykite norą būti tvarkingam, tvarkingam.

Išmokite gaminti maistą patys darbo vieta ir išvalykite, kai baigsite

piešimas, modeliavimas, aplikavimas (išplauti stiklainius, teptukus, nuvalyti stalą ir pan.)

· Socialiai naudingas darbas.

Ugdyti vaikų teigiamą požiūrį į darbą, norą dirbti.

Formuoti atsakingą požiūrį į pavestą užduotį (gebėjimą ir norą atnešti

verslą iki galo, stengiantis tai padaryti gerai).

Ugdyti gebėjimą atlikti individualias ir kolektyvines užduotis, suprasti

savo darbo rezultatų vertę kitiems; ugdyti gebėjimą derėtis

su mokytojo pagalba apie paskirstymą komandinis darbas, pasirūpinkite laiku

bendros užduoties įvykdymas.

Skatinti iniciatyvą padedant bendražygiams, suaugusiems.

Skatinkite vaikus savarankiškai palaikyti tvarką grupės kambaryje ir toliau

darželio aikštelė: įdėti statybines medžiagas, žaislus į vietą; padėti

mokytojas klijuoti knygas, dėžutes.

Išmokykite vaikus savarankiškai atlikti valgyklos prižiūrėtojų pareigas: atsargiai

sutvarkyti duonos dėžes, puodelius su lėkštėmis, gilias lėkštes, padėti servetėlių laikiklius,

išdėlioti stalo įrankius (šaukštus, šakutes, peilius).

· darbas gamtoje.

Skatinti vaikus rūpintis augalais ir gyvūnais; vandens augalai,

šerkite žuvis, nuplaukite girdyklas, įpilkite į jas vandens, dėkite maisto į lesyklas (kai

auklėtojos dalyvavimas). Pavasario, vasaros ir rudens laikotarpiais įtraukti vaikus į įmanoma

darbas sode ir gėlyne (sėti sėklas, laistyti, nuimti derlių); in žiemos laikotarpis- į

sniego valymas.

Įtraukite vaikus į žalumynų auginimą paukščiams lesinti žiemos laikas; į

lesinti žiemojančius paukščius.

Suformuoti norą padėti pedagogui susitvarkyti tai, kas naudojama

darbo veiklos priemones (valyti, išdžiovinti, nuvežti į tam skirtą vietą).

Oksana Ramus
ilgalaikis planas darbo aktyvumas pirmajame jaunesnioji grupė

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis vaikams ankstyvas amžius № 1

IŠANKSTINIS PLANAVIMAS

darbo veikla

1 jaunesnioji grupė

Parengta: Ramus O. A.

Armavir 2016

Aiškinamasis raštas

Tikras darbo programa parengta remiantis pavyzdine pagrindinio bendrojo ugdymo programa ikimokyklinis ugdymas „Gimimas į mokyklą“.

Šios programos turinys yra skirtas siekti ugdyti vaikų smalsumą, skatinti iniciatyvą ir savarankiškumą savitarnos srityje. Ši programos dalis yra glaudžiausiai integruota su edukacine veikla srityse: « Kognityvinė raida» , „Socialinis-komunikacinis vystymasis“, « kalbos raida» . Tai pasiekiama kaupiant juslinę patirtį ir plečiant vaikų idėjas apie medžiagų ir daiktų pasaulį, sukurtą suaugusiųjų darbas, ir neatsiejamą pažinimo ryšį su vaikų kalbos raida, vaikų įtraukimu į socialinių santykių sistemą suteikiant galimybę žaidime atspindėti suaugusiųjų pasaulį. Vystymas smulkiosios motorikos įgūdžius, savarankiškumas savitarnoje yra palankus vaikų fizinei ir psichinei sveikatai stiprinti, o gebėjimo tinkamai elgtis su daiktais ir medžiagomis formavimas – saugaus elgesio tikslo įgyvendinimui. Turinys planavimas atstovaujama 3 tarpusavyje sujungtomis skyriuose: savitarna, buitinė dirbti, vaikų darbas gamtoje. Už sėkmingą vaikų vystymąsi darbo veikla mokytojai organizuoja bendrą edukacinį suaugusiųjų ir vaikų veikla, kasdien nepriklausomas vaikų veikla, ir šis regionas realizuojamas per režimo momentus

Tikslas: teigiamo požiūrio į darbo ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Užduotys darbo švietimas

1. Ugdyti pagarbą bet kokios profesijos žmonėms.

2. Pabrėžkite jų rezultatų reikšmę darbo.

3. Palaikykite vaikų norą padėti suaugusiems.

4. Įtraukti vaikus į savitarną.

Perspektyvus darbo veiklos planas

RUGSĖJO MĖN

1 savaitė

Žaidimas „Atėjome nusiprausti“

Mes žinome, mes žinome, taip, taip, taip

Kur slepiasi vanduo?

Išeik, degtine,

Atėjome nusiprausti

Išmokyti vaikus tinkamai praustis; ugdyti kultūrinius ir higieninius įgūdžius; Būk atsargus .

Tikslas: Išmokyti vaikus apversti daiktą iš vidaus. Ugdykite tvarkingumą

Namų ūkis dirbti

Pokalbis „Viskas turi savo vietą“

Įtvirtinti vaikų žinias apie žaislų laikymo tvarką. Išmokite tvarkingai ir kompaktiškai sulankstyti pastato dalis į dėžes.

Ugdyti tikslumą, savarankiškumą, pagarbą žaislams ir daiktams, norą dirbti

darbas gamtoje

Įtraukite vaikus į gėlių lovos laistymą

(vadovaujant mokytojui, laistyti augalus).

Supažindinkite vaikus su augalų priežiūros taisyklėmis. Suteikti vaikams mintį, kad augalams reikia vandens ir šviesos, kad juos reikia prižiūrėti, laistyti, purkšti. Išmok atlikti darbinė veikla; ugdyti norą rūpintis augalais, jais rūpintis, rodyti jiems pagarbą. Ugdykite smalsumą ir iniciatyvą. laistytuvai

Namų ūkis dirbti

„Padėkite lėlei Tanyai padengti stalą“. Lavinti elementariai darbo įgūdžius ir gebėjimus; padėti auklei padengti stalus . Pataisykite indų daiktų pavadinimus, indų tvarkymo taisykles . Ugdykite aspiraciją darbo

Savitarna skalbimo procese

Pratimas „Paraitokite rankoves“

Rankos turi būti švariai nuplaunamos

Rankovės neturi būti šlapios

Išmokykite vaikus prieš skalbimą pasiraitoti rankoves; ugdyti tvarkingumą, elgtis ramiai, rodyti tvarkingumą (nesušlapinkite drabužių, neaptaškykite vandens).

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Žaidimo situacijos atkūrimas „Padėkime lokiui pasiruošti pasivaikščioti“. Išmokykite vaikus apversti dalykus iš vidaus. Ugdyti tvarkingumą, gebėjimą pastebėti drabužių netvarką ir ją pašalinti su nedidele suaugusiojo pagalba; nepriklausomybę

Namų ūkis dirbti

Žaidimas „Įdėkite šiukšles į krepšį Paaiškinkite vaikams, kad yra specialus krepšys šiukšlėms; ugdykite įprotį laikyti daiktus švarius ir tvarkingus

Šiukšliadėžė

darbas gamtoje

Kambarinių augalų laistymas

Mokyti vaikus laistyti augalus (po lapais); ugdyti norą prižiūrėti laistytuvų augalus

Namų ūkis dirbti

Kviečiame vaikus padėti mokytojui

(pasiruošimas GCD) Ugdyti gebėjimą tinkamai išdėstyti įrangą ant stalų; Ugdykite atsakomybės modeliavimo tarybas

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Pratimas "Išversk pėdkelnes"

Išmokyti vaikus taisyklingai sukti pėdkelnes; ugdyti tvarkingumą, atidų požiūrį į daiktus.

Žaidimo situacijos atkūrimas

„Pasakyk meškiukui, kodėl tau reikia pasiraitoti rankoves“. Išmokykite vaikus pasiraitoti rankoves. Išmokite elgtis ramiai (nesušlapinkite drabužių, neaptaškykite vandens).

Namų ūkis dirbti

Pratimas „Sutvarkykime kėdes“

Išmokyti vaikus veikti pagal užduotį; ugdyti teigiamą požiūrį į darbo

darbas gamtoje

Augalų purškimas vandeniu

Toliau supažindinti su tinkama augalų priežiūra; ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą

Purkštuvai

Susipažinimas su suaugusiųjų darbas.

Žiūrint sargo darbas(laisto aikštelę, grėbia lapus, šiukšles, išveža karučiu). Ugdykite susidomėjimą suaugusiųjų darbinė veikla.

Ugdykite pagarbą suaugusiųjų darbas, rezultatas yra darbo. Ugdykite pastabumą, smalsumą; noras mėgdžioti suaugusiuosius

Savitarna skalbimo procese.

Didaktinis žaidimas „Nusiplauk lėlę Tanya“ Išmokyti vaikus skalbimo tvarkos; elkis ramiai, atsargiai (nesušlapinkite drabužių, neaptaškykite vandens).

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Išmokykite vaikus apversti dalykus iš vidaus. Ugdyti gebėjimą pastebėti drabužių netvarką ir ją pašalinti su nedidele suaugusiojo pagalba

darbas gamtoje

Svogūnų sodinimas

Išmokykite vaikus įsmeigti lemputes į žemę; ugdyti teigiamą požiūrį į darbo

lemputes,

žemės dėžės

Susipažinimas su suaugusiųjų darbas

Žiūrint auklės(plauna indus, grindis). Ugdykite susidomėjimą suaugusiųjų darbinė veikla. Ugdykite pagarbą suaugusiųjų darbas, jų rezultatai darbo. Ugdykite pastabumą, smalsumą; noras mėgdžioti suaugusiuosius.

(išdėstyti knygas) Sustiprinkite vaikų žinias apie tai, kur yra knygos.

Ugdykite tikslumą, savarankiškumą, norą dirbti. Ugdyti valios pastangas, norą padėti suaugusiems, būti aktyviems, darbštiems, atlikti pavestą užduotį iki galo.

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Pratimas „Viską darome tvarkingai“

Išmokykite vaikus apsirengti ir nusirengti tam tikra tvarka.

Savitarna skalbimo procese

Išmokite naudotis muilu . Išmokite elgtis ramiai, būkite atsargūs (nesušlapinkite drabužių, neaptaškykite vandens).

2 savaites Namų ūkis dirbti

Padėkite auklei padengti stalus (išdėlioti servetėlių laikiklius, duonos dėžes, šaukštus) Pataisykite indų daiktų pavadinimus, indų tvarkymo taisykles (indų negalima numesti, jie lūžta). Ugdykite aspiraciją dirbti su suaugusiais patiria pasitenkinimą iš jungtinio-vietinio darbo.

3 savaitės darbas gamtoje

nuplaukite fikuso lapus

Toliau mokykite vaikus tinkama priežiūra augalams; ugdyti rūpestingą požiūrį į augalus

Servetėlės

4 savaitė Užduotys, susijusios su buities darbais darbo.

Sutvarkyti žaislus. Įtvirtinti vaikų žinias apie žaislų laikymo tvarką. Išmokite tvarkingai ir kompaktiškai sulankstyti pastato dalis į dėžes. Ugdyti tikslumą, savarankiškumą, pagarbą žaislams ir daiktams, norą dirbti

1 savaitė Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Žaidimas „Drabužių namai“

Išmokyti vaikus tinkamai sulankstyti drabužius spintelėje; ugdyti meilę tvarkai

Vykdoma savitarna

skalbimas

Žaidimo situacijos atkūrimas „Nusiplauk rankas su lėle Katya“ Išmokite naudotis muilu (muiluokite rankas, kol susidarys putos, gerai nuplaukite). Išmokite elgtis ramiai (nesušlapinkite drabužių, neaptaškykite vandens).

Lėlė Katya

darbas gamtoje

Lesinami paukščiai Išmokite ruošti maistą paukščiai: Po vakarienės likusius duonos gabalėlius sumalkite rankomis.

dirbti bendram labui, stebėjimas. duona

Paukščių lesyklėlės

Namų ūkis dirbti

Išvalykite kelią nuo sniego (mažas pjūvis). Išmok atlikti mokytojo, auklės užduotis. Formuoti darbo su kastuvais įgūdžius.

Išmokite užbaigti tai, ką pradėjote. Ugdykite susidomėjimą kasdieniu gyvenimu darbo dirbti savarankiškai aktyvus; meilė švarai ir tvarkai.

Susipažinimas su suaugusiųjų darbas

Žiūrint darbo slaugytojos medicinos kabinete (tvarsliava, ištepa tepalu, sveria, matuoja ūgį, lašina lašus į nosį). Ugdykite susidomėjimą suaugusiųjų darbinė veikla. Pateikite konkrečias idėjas suaugusiųjų darbas, visuomenės svarba darbo.

Sustiprinti idėjas apie darbinė veikla darbo suaugusiųjų darbas, jų rezultatai darbo. Ugdykite pastabumą, smalsumą; noras mėgdžioti suaugusiuosius; noras atspindėti gautus įspūdžius ir idėjas apie darbo veikla suaugusieji vaidmenų žaidimuose.

Savitarna skalbimo procese

"Nuvalykite veidą" Mokytis (rankšluostis).

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese

Didaktinis žaidimas "Suvarstymas".

Išmokite naudoti įvairias tvirtinimo detales. Ugdyti tvarkingumą, gebėjimą pastebėti drabužių netvarką ir ją pašalinti su nedidele suaugusiojo pagalba

Namų ūkis dirbti

Išdėstykite kėdes (in grupės kambarys, kambaryje. Išmokite atlikti paskirtas užduotis iki galo dirbti kartu, dirbti greta, bendraukite proceso metu veikla, veikti pagal užduotį. Užmegzkite draugiškus santykius.

Ugdykite atkaklumą, kantrybę, tikslumą. Ugdykite norą padėti

darbas gamtoje

Vadovaujant mokytojai, sodinkite tulpių, narcizų, kardelių svogūnėlius. Išmokite sodinti augalus (kokią svogūnėlių dalį reikia sodinti į žemę).

Įtvirtinti idėjas apie augalų priežiūrą.

Ugdykite domėjimąsi gamta; draugiški santykiai; noras dirbti bendram labui parodyti darbštumą ir kruopštumą.

Susipažinimas su suaugusiųjų darbas

Ekskursija į skalbyklą

lyginimo proceso stebėjimas. Žaidimo situacija „Išlyginkime Katios lėlės baltinius“ Ugdykite susidomėjimą suaugusiųjų darbinė veikla. Pateikite konkrečių idėjų apie suaugusiųjų darbas, visuomenės svarba darbo.

Sustiprinti idėjas apie darbinė veikla padarė suaugusieji, apie jų rezultatus darbo apie darbui reikalingą įrangą, įrankius ir medžiagas. Ugdykite pagarbą suaugusiųjų darbas, jų rezultatai darbo. Ugdykite pastabumą, smalsumą; noras mėgdžioti suaugusiuosius; noras atspindėti gautus įspūdžius

Savitarna skalbimo procese.

eilėraščių skaitymas "Vanduo, vanduo..." Mokytis: nusiprauskite veidą, nusisausinkite savo, nuimtu ir išlankstytu rankšluosčiu, atsargiai pakabinkite į vietą. Išmokite rūpintis asmeninėmis higienos priemonėmis (rankšluostis).

Savitarna persirengimo procese

Pratimas „Mūsų daiktai eina miegoti“

Išmokykite vaikus atsargiai sulankstyti daiktus ant aukštos kėdės; ugdyti pagarbą daiktams

Užsakymai, susiję su buitimi darbo

Prieš išeidami iš pasivaikščiojimo surinkite žaislus Išmok atlikti auklėtojos, auklės užduotis. Išmokite užbaigti tai, ką pradėjote. Ugdykite pagarbą žaislams, domėjimąsi kasdienybe darbo, noras jame dalyvauti; noras dirbti

darbas gamtoje

Kambarinių augalų laistymas

Toliau mokykitės, kaip tinkamai laistyti augalus; ugdyti rūpestingą požiūrį į augalus

Namų ūkis dirbti

Padėkite mokytojui paruošti įrangą pamokai. Toliau teisingai dėkite pieštukų laikiklius ant stalų Pieštukų laikikliai

Savitarna skalbimo procese

Išmokite laiku naudotis nosine. Išmok elgtis ramiai, rodyti mandagumą; pasirūpinti asmeninėmis higienos priemonėmis (nosinė);

Savitarna apsirengimo ir nusirengimo procese. Įtvirtinti vaikų gebėjimą tam tikra seka nusirengti ir apsiauti drabužius, avalynę. Ugdyti tvarkingumą, gebėjimą pastebėti drabužių netvarką ir ją pašalinti su nedidele suaugusiojo pagalba; atidus požiūris į daiktus, savarankiškumas

Užsakymai, susiję su buitimi darbo.

Surinkite šiukšles. Išmok atlikti mokytojo, auklės užduotis. Ugdykite norą dirbti savarankiškai aktyvus; meilė švarai ir tvarkai, noras stropiai dirbti dirbti bendram labui; siekianti rezultatų darbo tai svarbu aplinkiniams.

darbas gamtoje

Padėkite mokytojui laistyti gėlyną, daržą. Išmok teisingai nešti vandenį laistytuvuose, laistyti augalus (tolygiai pilkite vandenį po lapais). Ugdykite savarankiškumą, tikslumą, norą dirbti bendram labui. laistytuvai

Namų ūkis dirbti

Padėkite auklei padengti stalus vakarienei (servetėlių laikikliai ir duonos krepšeliai)

Išmokyti vaikus tinkamai padengti stalus; ugdyti norą padėti suaugusiems