Atvira pamoka „gerumas išgelbės pasaulį“. GCD santrauka parengiamojoje grupėje. Gerumas išgelbės pasaulį, jį parklupdydamas

Tatjana Lebedeva

Pamokų užrašai« Gerumas išgelbės pasaulį»

Tikslas: pateikite idėją apie Gerai, O geri žmonės. Ką turi omenyje sakydamas žodį Gerai. Kodėl gerumas išgelbės pasaulį?

Pamokos eiga:

Laba diena vaikinai, Džiaugiuosi tave matydamas.

Šiandien kalbėsime apie kokybę, be kurios žmogus negali būti vadinamas žmogumi.

Šis žodis rimtas

Svarbiausia, svarbiausia,

Ką tai reiškia

Labai reikalingas visiems.

Tai yra kokybė

Gyvena daugelio širdyse

Ir apie kitų skausmą

Neleidžia pamiršti.

Apie kokią kokybę mes kalbame?

Vaikų atsakymai.

Teisingai, taip gerumas

Pasiklausykime vienos labai įdomios dainos apie gerumas nuo m/f svaro

Vaikinai, ką jūs manote? GERUMAS?

Vaikų atsakymai

Jei darai tai žmonėms Gerai, tada pats žmogus tampa malonus;

-Gerai Blogis visada laimi;

-Gerumas daro žmogų gražų ir džiaugsmingą;

Žmogus, turintis savo sielą gerumas visada atrodo laimingas;

Daryk Gerai draugams ir kitiems;

Reikia padaryti gerumas ne tik žodžiais, bet ir darbais;

„Tikėti Gerai, mes turime pradėti tai daryti" L. N. Tolstojus.

Gerai Gerai svarstomi pasitikėjimo, teisingumo, gailestingumo, meilės santykiai. Gerai Gerai pirmiausia siejamas su gebėjimu džiaugtis ir užjausti, užjausti, užjausti, reaguoti į kitų jausmus ir išlaikyti savo sielą atvirą. Malonus Malonusžmogus, pasiruošęs ateiti į pagalbą kitam, tai daro ne siekdamas pasipelnyti, ne pasirodydamas, o pasiaukojamai, savo širdies paliepimu.

Ką jūs manote, vaikinai, kaip žmonės vadinami malonus?

(kuris myli žmones, gyvūnus, kuris pasiruošęs padėti bet kurią akimirką, kuris myli ir saugo gamtą, Malonus asmuo stengiasi būti mandagus).

Vaikinai, pasodinkime medį Gerumas. (dirbti ant magnetinės lentos)

Turime medį ir lapus, ant kurių užrašyti žodžiai. Būtina pritvirtinti tik tuos lapus, kurie gali būti ant medžio Gerumas.

(piktas, nuoširdus, džiaugsmingas, blogas, užjaučiantis, laimingas, netvarkingas, geras, Malonus, nuoširdus, rūpestingas, meilus, liūdnas)

Vaikinai, kodėl palikote šiuos lapus? Kodėl nepakabinai jų ant medžio? Gerumas? (vaikų pareiškimas)

– Sakykite, vaikinai, kokiais žodžiais jie dažniausiai pradeda bendravimą, kai susitinka žmonės?

Vaikų atsakymai

Kokius dar magiškus žodžius žinai?

Prisiminkime ką Malonus tavo draugas padarė šį poelgį už tave, pasakykime jam Ačiū.

Žaidimas "voratinklis" iš gero"

Vaikinai, prisimindami, perduoda siūlų kamuolį ratu geri tikslai, vienas kitą.

Yra mūsų pamoka baigėsi.

Ar tau patiko? Ar esate geros nuotaikos?

Viso tau sėkmės ir iki pasimatymo!

Publikacijos šia tema:

„Gerumas išgelbės pasaulį“. Projektas, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai Projektas Tarptautinė žmonių su negalia diena darželyje Aktualu: Deja, žmonių su negalia gyvenimas ir toliau yra labai sunkus. Ate.

Dvasinio ir dorinio vaikų ugdymo pamokos santrauka vidurinė grupė darželis, tema: „Kas yra gerumas? Tikslai: užmegzti ryšį.

Edukacinių užsiėmimų apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi santrauka „Gerumas išgelbės pasaulį“„Gerumas išgelbės pasaulį“. Tikslas: ugdyti vaikuose gerumo ir atsakingumo jausmus, draugišką požiūrį vienas į kitą. Užduotys: Forma.

Pamokos santrauka vidurinės grupės vaikams „Kas yra gerumas“ Tikslas: dorovinis ugdymas vaikus, mokyti vaikus būti draugiškus, puoselėti gerumą ir draugystę, išmokyti įsijausti į svetimą nelaimę, rūpintis.

Pamokos santrauka vyresniųjų grupės vaikams „Gerumas ir mandagumas“ Tikslas: Įtvirtinti žinias apie gerumą ir mandagius žodžius. Tikslai: Skatinti pažintinės veiklos, smalsumo ir stebėjimo ugdymą.

Pamokos santrauka "Gerumas" Tikslai: koreguoti tokios moralinės savybės kaip gerumas apraiškų idėją, ugdyti norą būti maloniam ir įsipareigoti.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje tema: „Suteik žmonėms gerumą“

Autorius: Liudmila Aleksandrovna Shchukina, MBDOU „Sujungtas darželis Nr. 174“, Voronežas, mokytoja
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums tiesioginio santrauką švietėjiška veikla vaikams vyresnioji grupė(5-6 metai) tema „Suteik gerumą žmonėms“. Ši medžiaga bus naudinga vyresniųjų klasių mokytojams. Tai yra santrauka švietėjiška veikla, kuria siekiama plėtoti žmogaus dvasinio grožio ir psichinės sveikatos idėją.

Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniojoje grupėje santrauka tema: „Suteik žmonėms gerumą“

Integracija edukacines sritis : „Socialinis-komunikacinis“, „Meninis-estetinis“, „Kalba“, „Pažintinis“.

Tikslas: Suteikite vaikams idėją apie dvasinį žmogaus grožį ir psichinę sveikatą.
Užduotys:
Ugdomasis: formuoti idėją apie gėrio reikšmę harmonijai ir laimei.
Kalba: įjunkite žodžius „ačiū“, „prašau“, „atsiprašau“ vaikų kalboje, ugdykite nuoseklią kalbą.
Vystymasis: ugdykite gebėjimą padėti ir užjausti žmones.
Edukacinis: ugdyti norą dovanoti džiaugsmą ir gerą nuotaiką artimiesiems.
Dalomoji medžiaga: padėklai, kortelės su atspausdintais žodžiais „atsiprašau“, „ačiū“, „labas“, „sudie“
Metodinės technikos: žaidimas, pokalbis, probleminės situacijos sprendimas, kūno kultūra, užduotis, produktyvi veikla. Pedagogas:
Kažko sugalvojo, paprasta ir išmintinga
Susitikę pasisveikinkite: „Labas rytas!
- Labas rytas! Saulė ir paukščiai
-Labas rytas! besišypsantys veidai!
Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys
Leisti Labas rytas, trunka iki vakaro!
Auklėtojas: Vaikai, man labai malonu matyti, kad esate geros nuotaikos. Šiandien savo dieną pradėsime siųsdami vieni kitiems geras mintis, gerus jausmus. Papasakokime vieni kitiems savo geri norai. Aš turiu

„Maloni širdis“ jūsų rankose. Noriu tai padovanoti Veronikai ir palinkėti jai viso ko geriausio.
Žaidimas „Geros mintys, geri jausmai“
Pedagogas: Noriu jūsų paprašyti papasakoti, kaip jautėtės, kai siuntėte vienas kitam geras mintis ir gerus jausmus?
(Buvo smagu, pasidarė labai gera, jaučiausi gerai, patiko, įdomu taip žaisti...)
Auklėtojas: Vaikinai, kaip jūs suprantate patarlę: „Sveikame kūne sveikas protas“? Ši patarlė sako, kad žmogus turi kūną ir sielą. Kai serga kūnas, serga ir siela. Ir atvirkščiai, jei serga siela, blogai jaučiasi ir kūnas. Kas atsitinka, kai kūnas serga?
(Galvos skausmas, gerklės skausmas, sunku vaikščioti, vartoti vaistus...)
Pedagogas: kas nutinka žmogui, kai jo siela blogai jaučiasi, ką jis jaučia?
(Bloga nuotaika, melancholija, liūdna, niekuo nesidžiaugęs...)
Pedagogas: Kaip išgydyti nesveiką sielą?

(Pagailėk, aplankyk, ką nors padovanok, nudžiugink, padovanok įdomų žaislą...)
Auklėtojas: Puiku, vaikai! Pasakykite vienas kitam stebuklingus žodžius. Jei gerumas gyvena pasaulyje, suaugusieji ir vaikai džiaugiasi.
Patarlės apie gerumą
– Gėris visur yra gerai.
– Visi užsiėmę, nori sau gero.
– Gyvenimas duotas už gerus darbus.
– Visi mėgsta gėrį, bet ne visi jį myli.
– Geras žmogus moko gerų dalykų.
– Geras žodis katinui taip pat patinka.
- Malonus žmogus labiau linkęs ką nors padaryti nei piktas.
Pedagogas: Vaikinai, prisiminkite ir įvardinkite kokius gerus ir piktus pasakų veikėjus pažįstate?
(Leopoldas katė ir pelės, Pelenė ir pamotė, adatėlė ir tinginys ir kt.)
Pedagogas: Gyvenime būna, kad žmonės daro gerus ir blogus darbus. Pažvelkime į gyvenimo situacijas su jumis.
Situacijos:
1. Mergina verkia. Pasivaikščiojimo metu tarp merginų kilo kivirčas.
Pedagogas: Kas atsitiko? Ar galima padėti sielvartui ašaromis?
Mergina: Nastya ir aš žaidėme kamuolį. Ir kamuolys nuriedėjo į balą, aš norėjau gauti kamuolį ir įkritau į balą, Nastya pradėjo garsiai juoktis, o aš verkiau.
Pedagogas: Ar Nastya pasielgė teisingai? Ką tu darytum jos vietoje? Padėkime merginoms susitaikyti.
Pedagogas: Jei esi kivirčo kaltininkas, pirmas pripažink kaltę. Stebuklingi žodžiai jums padės: atleiskite, leisk man padėti, pažaiskime kartu...
2. Mergina atsisėdo ne toje kėdėje, vaikinas ją pastūmė ir pats atsisėdo. Mergina pradėjo verkti. Ar berniukas pasielgė teisingai? Ką tu darytum jo vietoje?
Vaikai: Paprašykite atsistoti nuo kėdės, atneškite jai savo kėdę...
Pedagogas: Kai girdi gerus žodžius, tavo siela pasidaro šiltesnė. Gėris gydo sielą. Geri darbai ir geros mintys yra geriausias vaistas sielai. Kad jūsų siela neskaudėtų, pirmiausia turite būti malonūs patys. Taigi žaisime gerais žodžiais ir gerais darbais. Pradėsiu skaityti eilėraščius, o jūs turėtumėte juos užbaigti vieningai:
– Net ledo luitas ištirps nuo šilto žodžio
Vaikai: Ačiū!
- Senas medžio kelmas išgirdęs pažaliuoja
Vaikai: Laba diena!
- Jei nebegalėsime valgyti, pasakysime mamai
Vaikai: Ačiū!
– Berniukas mandagus ir išsivysčiusi, kalba susitikęs
Vaikai: Sveiki!
– Kai mus bara dėl mūsų išdaigų, sakome
Vaikai: Atsiprašau, prašau!
- Ir Rusijoje, Ukrainoje, Danijoje, atsisveikinant, sako jie
Vaikai: Viso gero!
Pratimas:
Dėkle yra žodžiai. Tarp spausdintų žodžių raskite žodį, prasidedantį raide „I“, „Z“, „S“ („atsiprašau“, „labas“, „ačiū“). Raskite posakį, susidedantį iš dviejų žodžių ir prasidedantį raide „D“.
Kai ėjau pas tave, pūtė stiprus vėjas, nukrito „stebuklingas žodis“ ir raidės nulūžo, reikia jas atkurti. (Sudie).
Pedagogas: Puiku, kiek daug stebuklingų žodžių žinai! Geras žodis gali nudžiuginti kiekvieną žmogų sunkiais laikais ir išsklaidyti blogą nuotaiką.

Kūno kultūros minutė.
Sveika auksine saule,
Sveiki mėlynas dangus,
Sveiki, lengvas vėjelis,
Labas, mažasis ąžuoliukas,
Mes gyvename tame pačiame regione
Sveikinu jus visus!
(Atlikite judesius pagal tekstą).
Komandinis darbas„Nupiešk gerumo širdį“

Auklėtojas: Vaikai, nupieškime kartu didelę gerumo širdį (pirštais nupieškite širdį).


Pedagogas:Žiūrėkite, dabar mūsų grupėje yra „Gerumo širdis“. Ji atsiųs mums savo šilumą, linki sėkmės ir padės mokytis. Siūlau šią gerumo širdį pavadinti „Gerų darbų kalendoriumi“. Jame švęsime jūsų gerus darbus ir veiksmus, kuriuos atlikote per dieną. Dabar suglauskite abi rankas prie krūtinės, atverkite delnus, įsivaizduokite, kad juose yra tiek gerų jausmų, kiek telpa. Jums labai malonu jausti šilumą. Įdėkite kuo daugiau gėrio į savo širdį. (Sujunkite rankas ir padėkite jas ant krūtinės.) Pajutote savo sielos šilumą, visų, kurie dabar yra šalia jūsų, širdžių šilumą.
Pedagogas: Noriu, kad šiandien visą dieną jaustumėtės gerai. Ši širdis gali suteikti gerumo visiems žmonėms, tačiau tam reikia paleisti ją kartu su savo norais. Mūsų rankose – padaryti pasaulį malonesniu ir laimingesniu! (pūskite ant delnų).

TIKSLAI: ugdyti mokinių idėjas apie gėrį, ugdyti norą daryti gerus darbus ir ugdyti savigarbą; ugdyti mokinių kalbą, mąstymą, gebėjimą nuosekliai reikšti savo mintis, ugdyti bendravimo įgūdžius.

Pamokos eiga

1. Organizacinis punktas: 2. Įvadinis pokalbis :
Pedagogas:
– Vaikinai, šiandien susirinkome čia pasikalbėti apie gerumą ir gerus darbus.
Pedagogas: – Gerumas... Ką reiškia šis žodis?
(Vaikams paaiškinti, kaip jie supranta šį žodį) Auklėtojas : – Kokį žmogų galima pavadinti maloniu?
(Geras žmogus yra tas, kuris myli žmones ir yra pasirengęs jiems padėti sunkiais laikais.
Geras žmogus rūpinasi gamta, myli paukščius ir gyvūnus, padeda jiems išgyventi žiemos šaltyje.
Geras žmogus, bendraudamas su draugais ir suaugusiais, stengiasi būti tvarkingas, mandagus ir pagarbus.)
Pedagogas: - Dabar pereikime prie apibrėžimo aiškinamasis žodynas Sergejus Ožegovas.Gerumas- tai reagavimas, emocinis nusiteikimas žmonių atžvilgiu, noras daryti gera kitiems. Jis atkreipė dėmesį į gerumą apibūdinančias savybes: doras, geraširdis, geranoriškas, geraširdis, gerbiamas, geraširdis, sąžiningas.
- Gal būt, iš tikro malonus žmogus turi visas šias savybes.
– Man atrodo, kad jūsų gyvenime yra buvę atvejų, kai įsižeidėte.
(Vaikų atsakymai) Pedagogas: – Sakyk, kokius jausmus išgyvenai?(Skausmas, kartumas, pasipiktinimas, nusivylimas, vienišumo jausmas, neteisybė jūsų atžvilgiu, nesaugumas.) - Kaip manai, ar su tavimi elgėsi teisingai?(Vaikų atsakymai) Auklėtojas : -Dabar pasakyk, ar tavo gyvenime buvo situacijų, kai pats ką nors įžeidėte?(Vaikų atsakymai) Auklėtojas : – Dabar psichiškai atsistokite į tą, kuris jus įžeidė, vietą ir pagalvokite: ar norėtumėte, kad su jumis elgtųsi taip?- Mato evangelija sako: „...viską, ką norite, kad jums darytų žmonės, darykite jiems“.
– Tegul šie auksiniai žodžiai lemia visus jūsų veiksmus gyvenime. Kiekvienas vaikas nori, kad aplinkiniai jį mylėtų ir juo rūpintųsi. Tačiau neužtenka vien to norėti. Viską privalai daryti pats, kad tavo veiksmai nesukeltų aplinkinių pasipiktinimo, kartėlio, susierzinimo ir neteisybės jausmo.
3. Išanalizuokime situaciją. Auklėtojas : Yra du žmonės. Kiekvienas turi dešimt gerų draugų.
1. Kasdien vienas iš jų prašo draugų jam padėti: pasiskolinti pinigų, maisto, teikti kitas paslaugas. Kreipdamasis į juos, sako jis. Kad jei jie tikrai jo draugai, jie to jam neatsisakys ir galų gale tiesiog privalo jam padėti. Po kurio laiko visi draugai nuo jo nusisuka. Jie nustoja jam skambinti ir lankytis.
2. Kitas kiekvieną dieną keliasi anksti, kad viską padarytų. Jis visa širdimi atsidavęs draugams, todėl dažnai juos aplanko, visokeriopai padeda. Po kurio laiko visi, kuriuos pažįstu, jį laiko geriausias draugas, stengdamasis būti arčiau jo. Jie pasakoja apie jį kitiems ir jis tampa visų mėgstamiausiu.-Su kuriuo iš šių dviejų žmonių norėtum draugauti?(Vaikų atsakymai) Auklėtojos išvada: Visi žmonės yra labai skirtingi... vieni pasiruošę atiduoti savo draugui ar tiesiog pažįstamam iš paskutiniųjų; Iš kitų žiemą net sniego negali prašyti.4. Testo vykdymas Pedagogas: - Dabar atliksime testą „Ar aš geras?
Kiekvienas iš jūsų galės pasitikrinti, koks esate žmogus, ar visada esate dėmesingas ir malonus kitiems?
Auklėtojas : - Pažiūrėkime į atsakymo formą. Jums siūlomi klausimai ir atsakymų forma, kurioje prie kiekvieno klausimo numerio turite pažymėti „taip“ ir „ne“.
Auklėtojas : - Ir dabar klausimus. 1. Jūs turite pinigų. Ar galėtumėte išleisti viską, ką turite dovanoms draugams ar šeimos nariams?
2. Draugas pokalbio metu dalijasi su jumis savo problemomis ar bėdomis. Jei tema jums neįdomi, ar apie tai pranešite savo pašnekovui?
3. Jūsų partneris prastai žaidžia šachmatais ar kitą partiją. Ar pasiduosite jam, kad jis neprarastų susidomėjimo žaidimu?
4. Ar jums patinka pasakyti žmonėms gražius dalykus, kad juos nudžiugintumėte?
5. Ar dažnai juokauji piktus pokštus?
6. Ar jums būdingas kerštingumas ir įniršis?
7. Ar tęsite pokalbį su draugu, jei tema jūsų visiškai nedomina?
8. Ar esate pasirengęs panaudoti savo sugebėjimus kitiems žmonėms?
9. Ar išeinate iš žaidimo, kai jau akivaizdu, kad pralaimėjote?
10. Jei esate įsitikinęs, kad esate teisus, ar išklausysite kito žmogaus argumentus?
11. Ar dirbsite darbą savo tėvų prašymu, jei tai neįeina į jūsų pareigas (pavyzdžiui, ką nors padaryti kam nors namuose)?
12. Ar mėgdžiosite ką nors, kad linksmintumėte savo draugus?
Auklėtojas : - Dabar pažiūrėkime, kaip teisingai apskaičiuoti taškus.
Po vieną tašką už kiekvieną teigiamą atsakymą į 1, 3, 4, 7, 11 klausimus ir už kiekvieną neigiamą atsakymą į 2, 5, 6, 8, 9, 10, 12 klausimus.
Rezultatai: Daugiau nei 8 taškai. Esate malonus, žmonėms patinkate ir mokate bendrauti su žmonėmis. Ar tu turi daug draugų. Vienas atsargumo žodis: niekada neleiskite niekam pasinaudoti jūsų gerumu.Nuo 4 iki 8 taškų. Jūsų gerumas yra atsitiktinumo reikalas: esate malonus ne visiems. Dėl kažkieno padarysi bet ką, bet pasistenk būti lygus su visais, kad tau nebūtų įžeidimų.Mažiau nei 4 taškai. Turite sunkų darbą su savimi.5. Žaidimas: „Pasakos herojus – gėris ar blogis? Auklėtojas : – Jūs visi mėgstate pasakas. Viena pagrindinių rusų temų liaudies pasakos buvo gėrio ir blogio tema. Pasakose yra geri ir blogi herojai. Dabar pažaiskime žaidimą. aš paskambinsiu pasakos herojus, ir jūs atsakysite, ar jis geras, ar blogis. Jei esi geras, džiaugsmingai ploji rankomis, jei esi piktas, trypi kojomis.
Ivanas - Tsarevičius, Nykštutė, Karabasas - Barabasas, Raudonkepuraitė, Baba Yaga, Pelenė, Malvina. Pedagogas: – Ką jūs, vaikinai, manote, ko daugiau žemėje: gėrio ar blogio?6. Darbas su žodžiais
- Dabar pabandykime pakeisti pirmojo stulpelio žodžius priešingos reikšmės žodžiais:
Blogai - gerai
Blogis – gėris
Karas – taika
Godumas – dosnumas
Šiurkštumas – mandagumas
Žiaurumas yra gerumas
Melas yra tiesa
Išdavystė – atsidavimas
Pedagogas: – Norint nugalėti blogį, gėrio turi būti daugiau.
Gyvenime gėrio lašeliai, susilieję, virsta upeliu, upeliai – upe, upės – gėrio jūra. Gerai, kai žmogus palieka gerą pėdsaką. Vienas išmintingas žmogus pastebėjo: žmogus nenugyveno savo gyvenimo veltui, jei pasistatė namą, augino sodą ir užaugino vaiką.
Auklėtojas :- Tai reiškia, kad ne tik žodžiai turi būti geri, bet ir darbai.
Pedagogas: - Pagalvokite ir pasakykite man, kokius gerus darbus galite padaryti klasėje, namuose, gatvėje, transporte, gamtoje?
(vaikų atsakymai) 7. Pokalbis apie mandagius žodžius.
Pedagogas: – Pagalvokite ir atsakykite, kas bendraujant vienas su kitu padeda, kad mūsų santykiai būtų šiltesni, malonesni, nuoširdesni?(Vaikų atsakymai)
Pedagogas: - Žinoma, tai malonūs, gražūs žodžiai. Kuris?(Vaikų atsakymai: „gera sveikata“, „geros kelionės“, „būk malonus“ ir kt.)
Auklėtojas : - Sakykite, kaip galite sustiprinti šių žodžių grožį ir žavesį?? (Naudojant šypseną, draugišką žvilgsnį.)
- Geri žodžiai– tai žmogaus sielos gėlės. Ir nebūkite šykštūs dalindami šias gėles kitiems.
Tai patys nuostabiausi žodžiai,
Visiems labai malonu girdėti;
Suaugusieji ir vaikai tampa švelnesni,
Ir jie puola šypsotis visiems.
Žaidimas
Pedagogas:
- Pažaiskime šiek tiek. Aš skaitysiu eilėraštį, o tavo užduotis – užbaigti gerą žodį, atitinkantį prasmę.
Kažkas sugalvojo paprastai ir išmintingai -
Kai susitiksite, pasisveikinkite...
("Labas rytas!")
Senas kelmas žaliuoja,
Kai išgirsta:...
("Laba diena!")
Berniukas mandagus ir išsivystęs,
Jis sako susitikęs...
("Sveiki!")
Ledo luitas ištirps,
Iš gero žodžio...
("Ačiū!")
Kai jie bara tave už išdaigas,
Mes kalbame:…
("Atleisk man prašau!")
Tiek Prancūzijoje, tiek Danijoje,
Atsisveikindami sako:...
(„Sudie!“)
Su didele meile jums visiems,
Noras…
( Gera sveikata".) Mokytojo išvada : Mūsų kalboje daug šiltų, malonių žodžių. Geras žodis gali mus padrąsinti. Įskiepykite mumis pasitikėjimą, sušildykite mūsų sielas.8. Dirbkite poromis.
Pedagogas: Gerumas yra vertingiausia Rusijos žmonių moralinė savybė. Kiek daug patarlių ir posakių apie gerumą sukūrė rusų išmintis! Prisiminkite kai kuriuos iš jų:
Jums duodamos kortelės, jos turi 2 stulpelius, iš antrojo stulpelio turite pasiimti patarlės pradžios tęsinį, sujungti jį rodyklėmis. Kas greitesnis.
1. Malonus žodis
ir katė patenkinta.
2. Ne drabužiai daro žmogų,
ir jo geri darbai.
3. Paskubėkite padaryti gerą darbą,
ir blogis ateis savaime.
4. Nesigirk sidabru,
bet pasigirti gerais dalykais.
5. Kas daro gera
Dievas jam padėkos.
6. Kuriame nėra gėrio,
Tiesos tame mažai.
7. Neieškok grožio –
siekti gerumo.
Auklėtojas : - Dabar patikrinkime.9. Išvada Mokomasis žaidimas „Stebuklinga gėrio gėlė“
Auklėtojas : Vaikai, stovėkite ratu, šiek tiek ištieskite rankas į priekį, delnais į viršų ir užmerkite akis. Įsivaizduok, ką aš tau dabar pasakysiu.(Graži, maloni muzika groja)
- Vaizduotėje nupieškite gerumo ir geros nuotaikos gėlę. Uždėkite ant abiejų delnų. Pajuskite, kaip tai šildo: jūsų rankos, kūnas, siela. Skleidžia nuostabų kvapą ir malonią muziką. Ir tu nori jo klausytis. Protiškai įdėkite visą šios gėlės gėrį ir gerą nuotaiką viduje, į savo širdį.
Pajuskite, kaip į jus įeina gėris ir teikia džiaugsmo. Jūs turite naujų galių: sveikatos, laimės ir džiaugsmo. Jaučiate, kad jūsų kūnas pripildytas malonumo ir džiaugsmo. Koks malonus tavo veidas, kokia gera ir džiaugsminga tampa tavo siela...
Aplink jus pučia šiltas, švelnus vėjelis. Turite gerą, sielą šildančią nuotaiką.
Apibendrinant – Jūs dar vaikai, bet jūsų laukia daug šlovingų darbų. Jūs padarysite mūsų planetą Žemę gražią. Bet pirmiausia turite užaugti tikrais žmonėmis – drąsiais, maloniais, darbščiais. Juk daryti gera yra puiku.
- Dabar atmerk akis. Apsižvalgyti. Laikyti rankas. Žiūrėdami vienas kitam į veidą, palinkėkite ko nors gero. (Vaikai taip daro) Noriu, kad prisimintumėte, ką jaučiate dabar, ir pasiimtumėte tai su savimi, kai išeisite iš šio kambario. Šilti jausmai ir jūsų gera nuotaika išliks su jumis.
- Viskas kas geriausia! Ir atminkite: „Gerumas išgelbės pasaulį!

Dėmesio! Svetainės administracija neatsako už turinį metodologinius pokyčius, taip pat už tai, kad būtų laikomasi federalinio valstybinio išsilavinimo standarto.

Pamoka skirta vyresniems vaikams ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupės 5-6 metų amžiaus.
Vaikai pirmą kartą išgirs apie „labdaros“ sąvoką žaidimo forma pasistenk jame dalyvauti!
Mokiniai išgelbės zuikį! Pamokos metu jie atliks įvairias užduotis, už kurias gaus tikrus pinigus – monetas. Ir galų gale jie turės pasirinkti: ką pirkti? Saldainiai ar tabletės Zuikui?

Tikslas:Įveskite „labdaros“ sąvoką į vaikų žodyną.

Užduotys:

  • ugdyti nuoseklią vaikų kalbą;
  • išmokti atsakyti pilnais sakiniais;
  • lavinti dėmesį, atmintį, vaizduotę;
  • įtvirtinti taisyklingą garsų S, Z, C tarimą;
  • supažindinti vaikus su „labdaros“ sąvoka;
  • lavinti stambiąją motoriką ir judrumą;
  • ugdyti vaikų reagavimo jausmą;
  • sužadinti norą įsipareigoti malonus veiksmus ir juos įvertinti.

Preliminarus darbas: Animacinio filmo „Mažiausias nykštukas“ žiūrėjimas dieną prieš pamoką

Įranga: vokas su laišku nuo nykštuko Vasios, atvirutės su užduotimis, krepšelis saldainių, taupyklė su atidaromu dugnu, buteliukas tablečių, žaislas Kiškis, tušti popieriaus lapai kiekvienam vaikui, spalvoti pieštukai.

Įžanginė dalis

Vaikai sėdi prie stalų.

- Sveiki bičiuliai! Vakar žiūrėjome animacinį filmuką „Mažiausias nykštukas“. Pasakyk man, koks buvo animacinio filmo pagrindinio veikėjo vardas? (gnomas Vasya)

– O kur istorija prasidėjo? (Nuo to laiko, kai nykštukas Vasia išėjo pasivaikščioti į mišką. Su visais pasisveikino, bet niekas jo nepastebėjo. Vasja labai susinervino ir su klausimu nuėjo namo pas senelius:

„- Močiute, aš tokia maža, tokia maža, kad niekas manęs nepastebi. (Vasya)

- Ką tu padarei, kad tave pastebėtų? (Močiutė)

- Nieko. (Vasya)

– Nieko... Aš nuvyliau Nilsą tavo amžiuje. Saugojo Snieguolės miegą, kai ji užmigo.

Kad būtumėte pastebėti, turite padaryti ką nors gero. (Senelis)

– Ką reikia daryti? (Vasya)

– Tegul tavo širdis tau tai pasako! (močiutė)")

– Prisiminkime, kokius veiksmus Vasja padarė po pokalbio su seneliais? (vaikai atsako, ką Vasya išgelbėjo nuo vilko)

- Vaikinai, šįryt savo pašto dėžutėje radau laišką! Ir šis laiškas yra nuo nykštuko Vasijos!

(Laiško tekstas:

Sveiki bičiuliai! Man tikrai reikia jūsų pagalbos! Mūsų miške labai susirgo kiškis Poprygunčikas. Jam reikia tablečių. Bet aš nežinau, kas jie yra ir kur jų gauti. Kiškis kiekvieną dieną darosi vis blogesnis ir blogesnis. Tabletes reikia kuo greičiau. labai tikiuosi jusu pagalbos.

Nykštukas Vasya.)

Pagrindinė dalis

- Vaikinai, ką mes darysime? Ar padėsime Vasijai?

– Ar žinai, kas yra tabletės? Kodėl mums jų reikia?

-Kur gausime tabletes?

(Jei atsakant kyla kokių nors sunkumų, paprašykite vaikų atspėti mįslę:

Šioje šviesioje parduotuvėje
Pamatysite tai lange
Ne drabužiai, ne maistas,
Ir ne knygos, ir ne vaisiai.
Štai vaistai ir tabletės,
Čia yra garstyčių pleistrai ir pipetės.
Tepalai, lašai ir balzamai
Tau, mamai ir tėčiui.
Žmogaus sveikatai
Atidaro duris -...

Atsakymas: vaistinė)

- Na, vadinasi, mums skubiai reikia į vaistinę! Pasiruošk! Eime išgerti tablečių ir atiduoti Zuikui, kad jis greičiau pasveiktų.

Kūno kultūros minutė: (vaikai atsistojo ir stovi prie kėdžių)

Visi vaikinai atsistojo kartu - Ištiesins.

Ir jie ėjo vietoje. – Vaikščiojimas vietoje.

Jie išsitiesė ant kojų pirštų, - Pakelkite rankas aukštyn.

Ir dabar jie pasilenkė atgal. – Sulenkite atgal, padėkite rankas už galvos.

Mes susėdome kaip šaltiniai - Atsisėskite.

Ir jie iš karto tyliai atsisėdo. – Ištieskite ir atsisėskite.

- Oi! Vaikinai! Ar vaistinė duos mums tokių tablečių? Ar mes tiesiog turime ateiti ir paklausti?

- Kur mes galime gauti pinigų? Tu turi? Iš kur atsiranda pinigų?

– Tikrai, juos reikia užsidirbti! O dabar siūlau tai padaryti!

– Jūs atliksite mano užduotis, o aš jums mokėsiu tik už tas, kurias atliksite teisingai. Sutiko?

– O štai pirmoji užduotis:

– Iš krepšelio išimate kortelę. Perskaičiau tau užduotį, o tu ją įvykdai.

(naudota didaktinis vadovas„Švilpukai, vaškiniai. Logopedinės užduotys automatizavimui skamba S, Z, C. 27 kortelės. Mersibo.ru)

– O dabar kviečiu išeiti ant kilimo, kur žaisime „Saulėtą zuikį“. Atsistokite ratu.

- Pirma, mes pasirinksime vedančią katę, naudodami skaičiavimo eilėraštį (skaitymo eilė gali būti bet kokia!)

Vienas du trys keturi Penki,
Kiškutis išėjo pasivaikščioti.
Staiga išbėga medžiotojas,
Jis šauna tiesiai į zuikį.
Bang! Pow! Praleistas.
Pilkas zuikis nušuoliavo.

(Katė sėdi kilimo centre ir „snūduriuoja“. Vaikai šokinėja ratu aplink vairuotoją ir sako tekstą. Išgirdę žodžius „Negaudyk!“ vairuotojas puola pastebėti „zuikius“. nubėgti nuo kilimo krašto, kur dėmėti negalima.)

Pūlė šokinėja ant parketo,
Kaip purus baltas rutulys.
Saulėtas zuikis nusijuokia
Pūlė negali sučiupti rankų.
Vienas du trys keturi Penki,
Pūlė negali sugauti zuikio!

- Na, mes su tavimi užsidirbome pinigų! Greitai eikime į vaistinę!

(Ant stalo yra krepšelis su saldainiais, o šalia jo yra taupyklė, į kurią reikia įdėti monetas, norint gauti tabletes)

- O, vaikinai! Žiūrėk! Čia netgi galite nusipirkti saldainių! Jei norite nusipirkti saldainių, atiduokite pinigus pardavėjui. Ir jei norite nusipirkti Zuikui tablečių, įdėkite pinigus į taupyklę. (vaikai renkasi patys, mokytojas situacijos nekomentuoja!)

– Atidarykime taupyklę ir paskaičiuokime, ar turime pakankamai pinigų Zuikiui nupirkti tabletes.

(Renginių vystymo parinktys:

1. Kai ne visi vaikai deda pinigus į taupyklę:

- O, mes neturime pakankamai pinigų! Ką daryti? Ar tikrai negalime padėti Zuikui?

– Kur gauti trūkstamą sumą?

2. Kai niekas nededa pinigų į taupyklę. Kiekvienas nusipirko sau saldainių:

- O, vaikinai! Ką turėtume daryti? Ką atsakysime nykštukui Vasjai? Ar tikrai negalime padėti Zuikui? (jokiu būdu nedarykite spaudimo vaikams! Užbaikite pamoką ir pagalvokite apie kitokią įvykių eigą, nubrėžkite veiksmų planą, kaip pakeisti situaciją)

3. Kai visi įdėjo pinigus į taupyklę:

– Kokie jūs puikūs bičiuliai! Dabar Jumpy tikrai pagerės!)

Baigiamoji dalis. Apibendrinant

- Vaikinai! Prašau pasakyti, ar kada nors girdėjote žodį „labdara“. Kaip manote, ką tai reiškia?

– Bet dabar jūs ir aš dalyvavome labdaringoje veikloje. Pinigų nepasilikome ir saldainių nepirkome. Nes jie suprato, kad Zuikui jie yra svarbesni. Kartu mums pavyko jį išgelbėti! Ir tai yra labdara. Kai padedame, kažkuo dalijamės, nieko nesitikėdami.

– Bet Varya ir Egoras jau seniai nebuvo mūsų grupėje. Ar žinai kodėl? (Jie serga, Varya adaptacijos laikotarpis po operacijos, o Egoras yra ligoninėje).

– Kaip tu ir aš galime jiems padėti? Jie turi tabletes ir visus reikalingus vaistus. Bet jie tikrai tavęs pasiilgo ir darželis. (vaikų atsakymai)

– Siūlau nupiešti ką nors Varjai arba Jegorui, kad jiems patiktų. Tada aš įdėsiu jūsų laiškus į vokus ir išsiųsime juos savo vaikinams!

– Kokie jūs puikūs bičiuliai!

– Ir pabaigai norėčiau pasakyti, kad žodis „labdara“ susideda iš dviejų dalių: gėrio ir kurti. Ir senelis teisingai pasakė nykštukui Vasya, kad norint būti pastebėtas, reikia padaryti ką nors gero (o tai yra, daryti gera). Niekada nepraeikite pro kažkieno nelaimę, visada stenkitės padėti ne tik savo artimiesiems, bet ir nepažįstamiems, nepažįstamiems žmonėms. Juk tu ir aš iš pradžių nepažinojome mažojo zuikio, bet vis tiek norėjome jam padėti...

Scenarijus Papildoma veikla

Tema. Gerumas išgelbės pasaulį.

Tikslas: ugdyti bendravimo tarpusavyje kultūrą.

Užduotys: atskleisti teigiamų pusių gerumas, skatinti jautrumą suaugusiems ir bendraamžiams, gamtai; formuoti vaikų mintyse „gerumo“ sąvoką; plėsti vaikų žinias apie gerumą ir jo vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime.

Planuojami rezultatai.

Asmeninis UUD: mokyti daryti moralinius sprendimus ir duoti moralinį įvertinimą, išmokyti suprasti, kas jis yra šiame pasaulyje, jo stiprybės ir silpnosios pusės.

Reguliuojantis UUD: planuoti (bendradarbiaujant su mokytoju ir klasės draugais arba savarankiškai) būtinus veiksmus, operacijas, veiksmus pagal planą; stebėti vaikų veiklos eigą ir rezultatus;

Kognityvinis UUD: ugdyti vaikų supratimą apie tai, kas yra gerumas ir koks turi būti geras žmogus;

Komunikacinis UUD: bendravimo įgūdžių ugdymas, gebėjimas bendrauti komandoje; išmokti kalbėti prieš auditoriją, aktyviai dalyvauti diskusijose, išmokti atsižvelgti į savo pašnekovo poziciją;

Prieš pradedant pamokas, vaikai patys pasirenka popieriaus lapus. skirtinga spalva, atsisėskite puslankiu. Vyksta įžanginis pokalbis.

Pamokos eiga.

Mokytojas: Vaikinai, labas rytas! Pradėkime savo pamoką. Bet pirmiausia pasveikinkime svečius, kuriuos mums labai malonu matyti; atsigręžk į juos ir nusišypsok; atsigręžkite vienas į kitą, šypsokitės ir gera nuotaika Atsisėskite. Tu esi pasiruošęs? Tada pradėkime.

Pradėkime savo pamoką žiūrėdami animacinį filmuką. Mes žiūrime į ekraną. (Funtik animacinis filmas „Gerumas“).

Jūs klausėtės dainos. Apie ką tai? (apie gerumą)

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime?

Teisingai, apie gerumą. Kaip tu supranti šį žodį?

Puiku, viską pasakei teisingai.

Tyli muzika P.I. Čaikovskio „Metų laikai“
Muzikos fone mokytojas sako žodžius:

Mūsų planeta – Žemė
Labai dosnus ir turtingas
Kalnai, miškai ir laukai
Mūsų brangūs namai, vaikinai.
Anksti teka saulė,
Apšviečia dieną spinduliu.

Paukštis linksmai gieda,
Diena prasideda daina.
Kaip gerai, pažiūrėk atidžiau
Klevai, beržai ir eglės!
Išmok giedoti iš paukščio,
Ir bitės sunkus darbas.

Gerumą ir gailestingumą žmonija išugdė per šimtmečius, siekdama palengvinti visų gyvenimą, bendrauti tarpusavyje, kad šis bendravimas teiktų džiaugsmą.

Kokius žmogaus veiksmus galima pavadinti gerais? Po vaikų atsakymų.
Noriu tau perskaityti pasaką, o tu jos atidžiai klausykis. Mokiniai klausosi senovės kinų pasakos. Mokytojas skaito.

Kadaise gyveno imperatorius, kuris mylėjo paukščius. Jis sužinojo, kad berniukai timpais šaudo į paukščius ir paskelbė:

Kas atneš į rūmus gyvą paukštį, gaus saują ryžių.

Apie tai išgirdę berniukai nustojo šaudyti į paukščius. Miške jie įrengė daugybę spąstų ir netrukus visi namai prisipildė paukščių.

Atsitiko, kad imperatorių aplankė išminčius iš kaimyninės kunigaikštystės. Jis pamatė rūmuose paukščius ir paklausė: „Kodėl čia tiek daug paukščių?

Imperatorius atsakė:

Aš turiu gerą širdį ir gelbėju juos nuo berniukų. Jie paukščių nebežudo, o atneša man gyvus.

Kas maitina jų jauniklius? – paklausė išminčius.

Kokie jaunikliai? – paklausė imperatorius.

Dabar rūmų kambariuose gyvenantys paukščiai miške palikti su bejėgiais jaunikliais. Kas juos maitina?

„Aš apie tai negalvojau“, - prisipažino imperatorius.

Tada išminčius pasakė:

Turite malonią širdį, mylite paukščius, bet niekas jiems neatnešė tiek žalos, kiek jūs. Visi jūsų miškų lizdai dabar užpildyti negyvų jauniklių. Jūs išgelbėjote daug paukščių, bet nužudėte penkis kartus daugiau jauniklių!

Oi, kaip sunku būti maloniam! – sušuko nusiminęs imperatorius.

Į tai išminčius pastebėjo:

Ir gera turi būti daroma išmintingai. Protas be gėrio yra blogas. Tačiau gėris be proto nėra geresnis.

Klausytos pasakos analizė, diskusija.

Kaip suprasti paskutinę pasakos eilutę?

Kokie turi būti geri darbai? (Jie turi ateiti iš tyros širdies, apgalvotai)

Šiandien pabandysime atskleisti teigiamas gerumo puses. Kalbėkime apie gerus darbus ne tik žmonėms, bet ir savo gamtai.

Mokytojas: O dabar siūlau burtis į grupes pagal lapų spalvą.

Vaikinai, ar žinote, kad kažkur auga net gerumo medis? Pabandykime šiandien užauginti tokį medį. Kelyje yra kliūčių, stengsimės jas įveikti. Ką pasiimsime į savo kelionę? Autobusu? Ar jis mūsų laukia? Gal lėktuve? Ar turime lėktuvą? Na, tada pėsčiomis? Ar sutinki?

Eisime per pelkę, per tiltą, keliuku. Susitarkime, kad eidami keliu trypiame kojomis; ant tilto - beldžiasi į krūtinę; o pelkėje – kojas pakeliame aukščiau. Sutiko? Einam: kelias, pelkė, kelias, tiltas, kelias, stotelė.

Žmonės visada su gerumu elgėsi ypatingai. Nenuostabu, kad jie sako: „Geras žodis džiugina katę“. Apie gerumą buvo daug patarlių ir posakių.

Dabar pabandysime kai kuriuos iš jų prisiminti. Ant savo stalų 1 numeriu radome voką, voke yra patarlė apie gerumą. Bet patarlė subyrėjo. Turite ją sudaryti, perskaityti, paaiškinti šios patarlės reikšmę, pristatyti mums. Taisyklės: iš karto turite susitarti, kas bus atsakingas už atsakymą. Kas nesupranta užduoties, pakelkite rankas? Turite 2 minutes. Pradėkime. (Skamba A. Agafonovo klipas „Daina apie gerumą“, dirba vaikai)

1 grupė: geras žodis gydo, o piktas – suluošina.

2 grupė: drąsiai kalbėkite apie gerą poelgį.

3 grupė: Žmogų daro ne drabužiai, o geri darbai.

Ar tu jau pasiruošęs? Tada mes jūsų klausomės.

Patarlėse ir posakiuose visada yra liaudies išmintis, pasakyk, kokios išminties išmokai iš šių patarlių? Iš šių patarlių matome, kad gėris visada džiugina mus supančius žmones. Kad visada reikia daryti gera.

Vaikinai, pasakykite man, ar lengva būti maloniam? (vaikų atsakymai)

Kad būtų visiškai gera

visai nelengva:

Gerumas nepriklauso nuo ūgio,

Gerumas nepriklauso nuo spalvos.

Gerumas – ne morka, ne saldainis.

Jūs tiesiog privalote, tiesiog turite būti malonūs

O bėdų metu nepamirškite vienas kito.

Nelengva būti tikrai maloniam ir visai nelengva. Deja, ne visada supratingai elgiamės ne tik vienas su kitu, bet ir su mus supančia aplinka.

Klausyk eilėraščio.

Žmogus ir gamta

Žmonės apie gamtą

Nustojo galvoti.

Sunaikink, sugadink,

Jie žudo, kankina.

Ir gyvūnai ir paukščiai

Jie žiauriai žudo.

Šiukšlės, atliekos

Upės užterštos!

Kaip tai įmanoma, vaikinai? Ar tai tiesa? Tiesa, bet ne visi žmonės tokie.

Vaikinai, ar jums patinka gamta? Kaip manote, kokia yra meilės gamtai esmė? Kaip žmogus parodo savo meilę gamtai? (Vaikų atsakymai) Nelaužai medžių? Ar ne veltui gėlių skinate?

Ar nešaudysite paukščių timpais?

Ar žinai elgesio gamtoje taisykles? Kitas vokas numeris 2. Rastas. Ant šių vokų kortelės užrašytos taisyklės, tačiau trūksta žodžių. Jūs turite užpildyti trūkstamus žodžius taisyklėse, tada mes jums perskaitysime kiekvieną taisyklę. Pirmąją taisyklę skaito pirmoji grupė, antrąją – antroji, o trečiąją – trečioji. Taip pat turite 2 minutes šiai užduočiai atlikti. (darbas su kortelėmis). Užduotys kiekvienai komandai.

    Naudokite (šiukšlių maišai) , visas susikaupusias šiukšles nunešti į artimiausią šiukšliadėžę ar sąvartyną.

    palapinei pakloti naudokite kilimėlius arba čiužinius, (nekapoti ) pušų spyglių ir eglių šakų.

    Po poilsio gamtoje (užpildyti ) ugnis vandeniu arba (užmigti) žemė. Patikrinkime.

Tai yra nuostabios mūsų taisyklės, naudokitės jomis ir tada nepakenksite gamtai.

Ką gero padarei? Kaip padėjote žmonėms?

Galbūt jis užaugino medį. Arba išvalė tvenkinius?

Gal kuriate raketą? Hidro stotis? Namas?

Planetos atšilimas. Dėl savo taikaus darbo?

Arba po sniego pudra. Ar gelbsti kažkieno gyvybę?

Daryti gerus dalykus žmonėms reiškia būti gražiam.

Vaikinai, mano rankose yra obuolys. Įsivaizduokime, kad tai ne obuolys, o mūsų planeta Žemė. Pažiūrėk, kokia ji graži. Bet ar ji visada taip atrodo?

O kada ji atrodo kitaip? (Vaikų atsakymai: kai darome blogus dalykus).

Vaikinai, ar galime sakyti, kad kai elgiamės blogai, ją įskaudiname? (Taip)

O kokiais veiksmais mes darome žaizdas savo planetai? (vaikai vardija, o mokytojas įsmeigia dantų krapštukus į obuolį)

Vaikinai, ar turėtume ją tokią palikti? Ką darysime, kad išgydytume planetą? (daryk gerus darbus)

O kokios, įvardink. Ir aš išgydysiu mūsų planetą. (Vaikai skambina, o mokytojas išima dantų krapštukus).

Pažiūrėkite, ar mūsų planeta tapo tokia, kokia buvo? (Vaikų atsakymai: ne, dar yra žaizdų)

Ką reikia padaryti, kad šios žaizdos greičiau gytų? (Vaikų atsakymai: sakykite daugiau gerų žodžių, darykite daugiau malonių darbų).

Dabar prisiminkime ir priminkime kitiems, kaip elgtis su gamta, o tam sukursime emblemas. Radome voką Nr.3. Šiai užduočiai atlikti reikės spalvotų pieštukų, žymeklių ir vaizduotės. Klausyk, užduotis: voke yra dvi taisyklės, kiekvienai elgesio gamtoje taisyklei reikia sukurti emblemą. Savo grupėje susitarkite, kas eis prie lentos, perskaitykite taisyklę ir parodykite emblemą. (Emblema bus obuolio formos.)

Mokytojas: Medžiai, žolė, gėlės ir paukščiai ne visada žino, kaip apsiginti.
Jei jie bus sunaikinti, mes liksime vieni planetoje.

Žaidimas „Ekologiškas šviesoforas“
Visi žinome, kaip atrodo šviesoforas. Iš kokių spalvų jis susideda? (raudona, geltona, žalia). Jūs ir aš taip pat esame suskirstyti į grupes, turime grupę, kuri turi geltonus, žalius ir raudonus lapus. Kiekvienas signalas, kurį duodu miško take, reiškia beveik tą patį, kaip ir kelyje:
raudona šviesa- žala gamtai! Tai reiškia, kad raudona šviesa užsidega, kai žmogaus veiksmai daro žalą gamtai.
Geltona- atsargiai! O tai reiškia, kad visiems veiksmams, kuriuose žmogus turi laikytis saiko arba laikytis tam tikrų taisyklių, kad nepadarytų žalos nei gamtai, nei sau.
Šviesiai žalia- Kaip grazu! – Žalia šviesa dega tiems vaikinams, kurie daro gerus darbus ne tik miškui, bet ir jo gyventojams – augalams ir gyvūnams!
Žaiskime: Aš papasakosiu apie savo veiksmus, o jūs „uždekite“ norimą šviesoforą ir paaiškinsite, kodėl pasirinkote šią spalvą?

Garsiai grojame muziką lauke. (Raudona spalva)

Jauniklius fotografuojame šliauždami iki pat lizdo. (geltona)

Po atostogų surinkome šiukšles. (žalias)

Norėjome parsinešti ežiuką namo, kad jį pamaitintume ir prižiūrėtume. (geltona)

Norėjome skinti gėles gamtoje. (geltona ir raudona)

Kiekvienais metais valome šalia namų esančią teritoriją. (žalias)

Su savimi į proskyną paėmėme tinklą drugeliams gaudyti. (raudona)

Prie mokyklos pasodinome medžius. (žalias)

Šauniai padirbėta! Jūs žinote apie gerus darbus.

Kiekvienas iš mūsų turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Siūlau jums žaisti vaidmenų situacijas, kurios pravers gyvenime, kad išliktumėte malonūs, rūpestingi, mandagūs ir dėmesingi aplinkiniams.

Gerų darbų medis (nuotrauka plakate, be lapų)

Pamokos pradžioje sutarėme užauginti gerumo medį. Mano plakate rodomas tik kamienas, ko trūksta mūsų gerumo medžiui? (išeina) Ar mes jų turime? (taip) Bet prieš pritvirtindami popieriaus lapus, ant kiekvieno jų užrašykite, kas yra gerumas, šiandien klasėje daug kalbėjome apie gerumą, apie gerus darbus. Susitarkite, kas eis į lentą ir perskaitykite visus jūsų pareiškimus. Sukursime gerumo ir gerų darbų medį. (vaikai užsirašo, paskui prideda lapus prie medžio pagal T. Mukhametšinos muziką „Gėrio daina“). Tegul auga daugiau tokių nuostabių gerumo medžių.

Kelias į gerumą nėra lengvas, ilgas kelias, kuriame žmogus susiduria su pakilimais ir nuosmukiais, nusileidimais ir pakilimais, gėrio ir blogio kaitaliojimu. Išmokti būti tikrai maloniam yra sunku. Žmogus turėtų dažniau sustoti ir apmąstyti savo padarytus veiksmus. Nes gerumas išgelbės mūsų pasaulį! Prašau!

Dėkoju visiems už šiltą, konfidencialų pokalbį, už geras, protingas mintis, kūrybišką požiūrį į darbą.

    Malonūs žodžiai yra šaknys.

    Geros mintys yra gėlės.

    Geri darbai yra vaisiai.

    Geros širdys yra sodai.