Pamoka naudojant IKT parengiamojoje grupėje. Pamokos apie lego dizainą darželyje parengiamajai grupei naudojant IKT santrauka „Uzgiantis liūtas. Šokis su rudens lapais

Paskelbimo data: 01/21/18

Atvira pamoka-kelionė per matematiką parengiamojoje grupėje naudojant IKT.

Tema: „Pirmojo dešimties skaičių sudėjimas ir atėmimas“.

Tikslas: pasitikrinti vaikų žinias ir įgūdžius pagal matematikos programos reikalavimus.

Ugdykite loginį, vaizdinį, kūrybišką mąstymą; vaizduotė, klausos, regos atmintis, vaikų dėmesys ir kalba

Įtvirtinti skaičių eilučių žinias ir pirmojo dešimtuko skaičių sudėjimo ir atėmimo įgūdžius

Skatinkite domėjimąsi matematikos dalyku bendraujant su žodine liaudies menu

Ugdykite domėjimąsi matematika

Medžiaga: el. lenta, skaitmeninės kortelės, skaičiavimo pagaliukai, užduočių kortelės, skaidrių demonstravimas.

Kurso eiga.

Pamokos pradžios organizavimas.

Sveiki vaikai!

Merginos ir berniukai! (Vaikai atsako)

Mūsų užsiėmimas neįprastas,

Netgi labai simboliška.

Ar jums patinka keliauti? (Vaikų atsakymai).

Tada eik.

V .: Tam tikroje karalystėje, tolimoje valstybėje, gyveno Ivanas Tsarevičius ir Vasilisa Gražuolė. Vieną dieną Vasilisa dingo. Ivanas Tsarevičius sielojosi, sielojosi ir išėjo į paieškas. Bet kur eiti, kur ieškoti? Kas pagrobė Vasilisą? Mes padėsime Ivanui Carevičiui. Išskaidykime skaičių kelią nuo 0 iki 9. Paimkite lėkštes su skaičiais ir išdėliokite jas prie stalų. Šauniai padirbėta!

V .: Jis ilgai vaikščiojo ir atėjo į kryžkelę. Ant pakelės akmens yra užrašas. Padėsime pasirinkti kelią Ivanas Carevičius. (1 skaidrė).

Eikite į kairę, dešinę arba eikite tiesiai. Ką tu manai? Kodėl? (vaikų atsakymai)

V .: Ivanas Tsarevičius ilgą laiką vaikščiojo jūsų pasirinktu taku ir galiausiai nuėjo į miško proskyną, o ten stovi namelis ant vištienos kojų, Baba Yagos būstas. Ką turėtų pasakyti Ivanuška, kad trobelė atsigręžtų į jį? (Vaikų atsakymai).

Paimkite 10 pagaliukų ir pastatykite namą pagal modelį. (Vaikai daro).

Jūs pastatėte namą. Baba Yaga supyko ant Ivano Tsarevičiaus, kad jis ją trikdė ir užkerėjo namus, tik jūs galite padėti, perkeldami dvi lazdas, kad išskleistumėte trobelę. Šauniai padirbėta! (2, 3, 4 skaidrės).

Ji sutiko padėti tik tuo atveju, jei Ivanuška atspėtų jos užduotis.

1) Ant vandens yra dvi antys.

Kieme dvi vištos

Dvi žąsys tvenkinyje

Taip, kalakutas sode.

Kiek paukščių yra?

Suskaičiuok!

Taip, pasakyk man atsakymą. (Septyni).

2) Ežiukas nuėjo grybauti

Rasti 5 šafranai

3 įdėta į krepšelį

Likusieji yra ant nugaros.

Kiek tu nešiojiesi raudonplaukių

Ant tavo adatų, ežiukas? (Du).

3) Šeši juokingi meškiukai

Jie skuba į mišką aviečių.

Bet vienas vaikas pavargo

Aš atsilikau nuo savo bendražygių,

Dabar raskite atsakymą:

Kiek lokių yra priekyje? (Penki).(5, 6, 7 skaidrės)

V .: Baba Yaga padovanojo Ivanuškai stebuklingą kamuolį. Bet Ivanas Tsarevičius buvo pavargęs. Padėkime jam.

Kūno kultūra „Baba Yaga“.
Tamsiame miške yra trobelė. (Vaikai vaikšto.)
Stovi atgal. (Vaikai apsisuka.)
Toje trobelėje yra sena moteris. (Grasina pirštu.)
Močiutė Yaga gyvena. (Grasinkite kitos rankos pirštu.)
Nerta nosis, (Rodyti pirštu.)
Akys didelės (Jos rodo.)
Kaip žarijos dega. (Papurto galvą.)
Oho, koks piktas! (Bėga vietoje.)
Plaukai stojasi. (Rankas aukštyn.)

V .: Magiškas kamuolys nuvedė Ivaną Tsarevičių į Gyvatės Gorynych olą. Bet įėjimas nusėtas akmenimis, norint patekti į urvą reikia išardyti akmenis.(Akmenų siluetai). Paimkite akmenį su skaičiumi, nurodančiu skaičių po 5; su skaitmeniu, reiškiančiu skaičių prieš 4, su skaitmeniu, reiškiančiu skaičių nuo 7 iki 9, su skaitmeniu, kuris yra didesnis nei 4 x 1, su skaitmeniu skaičiui nuo 3 iki 5, skaitmeniu, reiškiančiu skaičių po 6, prieš skaičių 3, po 8. Išėmėme akmenis. Puiku vaikinai!

V .: Ivanas Tsarevičius iš krūtinės išėmė stebuklingą kardą ir nuėjo į Nemirtingojo Koshchei pilį. O ta pilis stovi ant aukštos kalvos, stačios. Šis kalnas yra stebuklingas. (Skaidr.).

V .: Na, mes atvykome į Koščejų. Šiais žodžiais jis susitiko su Ivanu Tsarevičiumi

„Kadangi galėjote patekti pas mane, atlikite mano užduotį, o Vasilisa yra jūsų! Jei to nepadarysi, nusitrauk nuo pečių!

Koščejaus pilyje yra keturi bokštai. Viename iš jų Vasilisa. Kuriame, jei žinome, kad pirmasis bokštas tuščias? Šis skaičius yra didesnis nei du, bet mažesnis nei keturi. Kur ji?

(Trečiame bokšte).

Bet čia mes padėjome Ivanui Carevičiui surasti Vasilisą Gražiąją.

V .: Pridėkime Vasilisai - „karoliukai“. (Dirbti porose).

Apibendrinant pamoką. Atspindys.

V .: Puiku, visi sugebėjo atlikti užduotis. Kuris buvo lengviausias? Kokia užduotis buvo įdomiausia? (Vaikų atsakymai).

Užbaigė: Gareeva L.A.

Baigiamosios integruotos pamokos parengiamojoje grupėje „Siurprizas iš Luntiko“ konspektas

Tikslas: Mokinių žinių, įgūdžių, įgūdžių nustatymas parengiamoji grupė.
Užduotys:
1. Švietimo:
Įtvirtinti gebėjimą naršyti aplinkinėje erdvėje ir plokštumoje (gebėjimas naudotis žemėlapiu).
Tobulinti vaikų skaičiavimo įgūdžius per 10 metų, konsoliduoti eilinį ir kiekybinį skaičiavimą; toliau mokyti vaikus pavadinti sekantį ir ankstesnį numerį prie vardinio, vardinti numerio kaimynus.
Stiprinti gebėjimą atlikti garsinę analizę, gebėjimą skaityti paprasti žodžiai toliau dirbti lavinant kalbą.
2. Kūrimas:
Ugdykite loginį mąstymą, gebėjimą spręsti paprastas matematines problemas, gebėjimą naršyti popieriaus lape, ugdyti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.
3. Pedagogai:
Formuoti gebėjimą derėtis, padėti vieni kitiems.
Ugdykite smalsumą, meilę gamtai, norą mokytis.
Įranga ir medžiagos:
Nešiojamas kompiuteris, projektorius.
Žemėlapis abėcėlės forma.
Preliminarus darbas: iliustracijų peržiūra, didaktiniai žaidimai: „įvardink kaimynus“, „suskaičiuok, kiek“, „rask atsakymą“. Paruoškite demonstracinę medžiagą.
Metodiniai metodai: vizualinis, žodinis (priminimai, nurodymai, klausimai), žaidimas (staigmenos akimirka), paskatinimas, diferencijuota pamokos analizė.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimas.
Pedagogas:- Vaikinai, man labai malonu jus matyti. Prašau stovėti ratu.
Visi vaikai susirinko į ratą
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai suimkime rankas
Ir mes šypsomės vienas kitam
Pedagogas:- Vaikinai, kokia nuostabi diena šiandien! Saulė šviečia ir dovanoja mums šypseną! Laikykite rankas poromis ir šypsokitės vienas kitam. Dabar pažiūrėkite į mūsų svečius, nusišypsokite. gerai!
(Į grupę skrenda aitvaras su raide.)
globėjas: Vaikinai, kas tai? Aitvaras o jis su laišku. O iš ko sužinosi, jei darysi raides pagal vaivorykštės spalvą ir perskaitysi žodį, tai ir sužinosi nuo ko. Vaikai skaitė iš "Luntik"
Norite sužinoti, kas jame yra?
Rašoma: „Mieli vaikai! Išskridau užkariauti kosmoso. Ir aš jums paruošiau staigmeną. Siunčiu tau oro balionai jie turi jums užduočių, atlikite jas ir jūs taip pat pasieksite nuostabią kelionę. Sėkmės! Tavo draugas Luntikas.
Pedagogas: Na, eikime į kelią.
(Prieš vaikus yra kamuoliukai, ant jų pažymėtos raidės - „stop“. Vaikai įvardija abėcėlės raides, atlieka užduotis).
Pirmoji stotelė – raidė „B“ – „Smagus matematikos diktatas“.
Prisiminkime skaičiavimą iki 10 pirmyn ir atgal. Dabar pasiimkite užrašų knygeles ir paprastą pieštuką " Grafinis diktantas» Uždėkite pieštuką ant raudono taško. Darbo pradžia.
2 ląstelės - dešinėje
5 ląstelės – žemyn
3 langeliai – aukštyn įstrižai į dešinę
2 ląstelės – aukštyn
2 ląstelės - dešinėje
9 ląstelės – žemyn
2 ląstelės - į kairę
5 ląstelės – aukštyn
3 langeliai – žemyn įstrižai į kairę
2 ląstelės – žemyn
2 ląstelės - į kairę
9 ląstelės – aukštyn
Kas atsitiko vaikinai? "Aš" yra teisingas. Kokia spalva dažysime?
Tinkamai raudona, nudažyti.
Fizik. minutė.
„Pelės išėjo pasivaikščioti“
Vaikai eina į kitus kamuoliukus ir randa naują užduotį.
Antra stotelė- raidė "I" - "Ištaisykite klaidą".
1. Kirminas pakštelėjo į starkį.
2. Lakštingala dainavo dainą.
3. Pūkuotas vikšras suėdė zylę.
4. Gėlėje buvo vaza.
5. Grybai rinko vaikus į krepšelį.
6. Pūkuota pelė pagavo katę.
Trečioji stotelė – raidė „L“ – „Loginės užduotys“.
1. Mama turi katę Pūkelį, šunį Družoką, dukrą Lidą. Kiek vaikų turi mama? (vienas).
2. Ką ėda krokodilai Šiaurės ašigalyje? (krokodilai ten negyvena).
3. Kas garsiau maukia: gaidys ar karvė? (gaidys nemoka giedoti).
4. Kokios spalvos koloboko plaukai? (bandelė neturi plaukų).
5. Ant stalo yra du apelsinai ir keturi bananai. Kiek daržovių yra ant stalo? (Niekas).
6. Kiek žvaigždžių danguje per dieną? (0)
7. Kiek kampų turi apskritimas? (Ne)
8. Iš kokių patiekalų negalima gerti? (iš tuščio).
Ketvirta stotelė – raidė „O“ – „Nustatykite, kurią raidę įterpti į žodį“ Paveikslėliai ir žodžiai projektoriuje. Pavyzdžiui: d m, namas, m k, aguona, s r, sūris, k t, banginis, s br, tvora ...
Penkta stotelė – raidė „P“ – „Pažintinė“.
1. Kokiu mėnesiu baigiasi metai? (gruodžio mėn.)
2. Kokiu mėnesiu prasideda metai? (sausio mėn.)
3. Kiek dienų per savaitę? (pavadink juos)
4. Kaip vadinasi valstybė, kurioje gyvename? (RUSIJA)
5. Kokia upė teka per mūsų miestą? (Miass)
6. Kaip vadinasi gaublio modelis? (Gaublys)
Šešta stotelė - raidė "U" - "Sužinok, koks žodis pasirodys"
Vaikai atlieka užduotis sąsiuviniuose.

Septintoji stotelė - raidė "C" - "Skaičiai pasiklydo"
Raskite skaičiaus kaimynus: 3, 6, 9. Patikrinkite
Aštuntoji stotelė – raidė „I“ – „Obuolys“.
Projektoriuje pasirodo paveikslėliai iš pasakos.
Pedagogas: Pasakyk man, iš kokios pasakos?
Vaikai: „Baimė turi dideles akis“ rusų liaudies pasaka.
Pedagogas: Pasakykite kam nors, kas buvo baimė.
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Puiku vaikinai. Jūs atlikote visas užduotis.
– Kuri užduotis jums patiko labiausiai?
Kokia užduotis atrodė sunkiausia?
– Ar džiaugiatės, kad Luntikas paruošė jums staigmeną?
Paklauskime svečių, ar susitvarkėme su Luntiko užduotimis. (Vyresnioji mokytoja duoda vaikams knygą iš serijos „Mano pirmoji enciklopedija“)

Pristatymas tema: Luntiko staigmena

Tikslas: Judančios konstrukcijos „Liūtas“ sukūrimas.

Švietimo sričių integracija:

  1. Ugdymo sritis: „Kognityvinis ugdymas“.
  2. Ugdymo sritis: „Kalbos ugdymas“.
  3. Ugdymo sritis: „Meninis ir estetinis tobulėjimas“.
  4. Ugdymo sritis: „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“.
  5. Ugdymo sritis: „Fizinis tobulėjimas“.

Užduotys:

"Kognityvinė raida"

  1. Pataisykite LEGO Education WeDo konstruktoriaus dalių pavadinimus.
  2. Ugdykite loginį mąstymą ir atmintį.
  3. Ugdykite konstruktyvius įgūdžius.
  4. Forma elementari tiriamoji veikla ir eksperimentavimas.

"Kalbos raida"

  1. Paaiškinkite vaikų teiginius, padėkite jiems tiksliau apibūdinti objektą.
  2. Skatinkite vaikus atsakyti visais sakiniais.

"Meninis ir estetinis vystymasis"

Ugdyti užuojautą ir norą padėti siužeto herojams.

„Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Ugdykite komandinio darbo įgūdžius.

"Fizinis vystymasis"

Lavinti smulkiąją motoriką naudojant sveikatą tausojančias technologijas.

Medžiagos ir įranga:

  • skaidrių pristatymas su zoologijos sodo gyvūnais;
  • LEGO Education WeDo konstravimo rinkiniai 4 vaikams, po vieną;
  • nešiojamieji kompiuteriai, skirti kas keturiems vaikams pagal „Roaring Lion“ konstravimo programą;
  • USB jungtys, jungiančios pastatą su kompiuteriu.

I. Organizacinis momentas

Mokytojas įjungia vaizdo pristatymą. Zoologijos sodo prižiūrėtojas užduoda vaikams mįslių. Narvuose esantys gyvūnai pateikia teisingus atsakymus: žirafa, krokodilas, zebras, beždžionės, dramblys. Tačiau kai vaikinai atspėja mįslę apie liūtą, pasirodo tuščias narvas. Kas nutiko? Liūtas pabėgo!

Zoologijos sodo prižiūrėtojas prašo vaikų surasti liūtą.

II. Laiko organizavimas

Mokytoja kalbasi ir kviečia vaikus susirasti liūtą. Pastatykime liūtą iš konstruktoriaus – siūlo mokytojas.

Prieš statybas vaikinai sako saugos priemones dirbant su dizaineriu: neimk į burną, neslėpk kišenėse, nelaižyk, nedėk į ausis, neimk iš vaikų, jie dirba ir kuria judančią struktūrą ant viršelio iš dizainerio , USB laidą jungia tik mokytojas.

Vaikinai susėda prie stalų po keturis ir paima dizainerius. Du iš vaikinų bus dizaineriai, o kiti du – programuotojai.

Tačiau prieš pradėdami dirbti, pašildykime pirštus:
Pirštų gimnastika „Linksma šeima“

Vaikinai pradeda statyti judančią konstrukciją "Riaumojo liūtas"

Ekrane pasirodo veikimo schema. Vaikai pasako dalių pavadinimus ir jas sujungia. Kai reikia programuoti liūtą, vaikinai susikeičia vietomis, o programuotojai tampa dizaineriais, o dizaineriai – programuotojais. Kai pastatas paruoštas, mokytojas įkiša USB laidą ir liūtas pradeda urzgti ir knarkti.

III. Atspindys

Skaidrių pristatyme pasirodo zoologijos sodo darbuotojas ir dėkoja vaikinams už liūtus. Mokytojas klausia vaikinų: iš kokių medžiagų galima pagaminti gyvūnus, kodėl liūtas pabėgo? Ar jiems patiko statyti iš konstruktoriaus?

Elena Buzmakova
Pamokos, naudojant IKT technologijas, parengiamojoje grupėje „Keliaujant su Vitaminka“ santrauka

Tikslas: teigiamo emocinio komforto kūrimas vaikams bendraujant tarpusavyje; didinti žinių apie tinkamą mitybą lygį.

Programos užduotys:

Švietimo: Įtvirtinti vaikų žinias apie vitaminai, jų paskirtis ir nauda žmogaus organizmui.

Švietimo: Kūrybiškai ugdykite vaikų gebėjimus naudotižinių ir įgūdžių sveikos gyvensenos klausimais praktinėse situacijose. Ugdykite įgūdžius naudoti

Švietimo: Ugdykite dalyvavimą, užuojautą, reagavimą ir bendradarbiavimą. Prisidėti prie kiekvieno vaiko noro ir noro atkurti ir išlaikyti sveikatą. Įskiepyti susidomėjimą viskuo, kas nauja ir įdomu.

Preliminarus darbas su vaikai:

Pokalbis su vaikais apie sveikatą, naudingą ir vitaminų turintys produktai.

Skaityti ir mokytis su vaikais posakių, eilėraščių, pasakų, susijusių su sveika gyvensena, apie augalų, daržovių, vaisių ir uogų naudą, rengti vaikų fotografijų parodą apie sveikas būdas gyvenimas, nuotraukų peržiūra su transporto rūšimis. Stalo žaidimai "Ascorbinka ir jos draugai". Pokalbis su vaikais apie sveikatą, naudingą ir vitaminų turintys produktai.

Medžiagos ir įranga: interaktyvi lenta ir stalas, kompiuteris, įvairių spalvų žymekliai, pjaustymo lentelės, peiliai, vaisiai, riešutai, grietinė, salotų dubuo.

Vaikų veiklos rūšys: žaismingas, komunikabilus.

Švietimo technologija: IKT technologija, žaidimai technologija.

Pasiruošimas pamokai: ventiliacija grupėse, darbo vietų organizavimas salotoms ruošti vaikų grupės.

Motyvacinis organizuotas

Pagrindinė dalis:

Skamba kaip smagi daina: "Saulė šviečia visiems"

globėjas: Vaikinai, labai džiaugiuosi matydamas jus visus sveikus ir laimingus! Sustokime ratu ir pasisveikinkime vieni su kitais. Pasukite į kairę ir į dešinę ir nusišypsokite savo kaimynui! Vaikinai, pasakykite man, ar žinote, kodėl žmonės sveikinasi? Ko jie nori vienas kitam?

Pypsėjimas Nr.1.

Vaikinai, ar klausotės? Panašu, kad gavome žinutę. Paskaitykime ir išsiaiškinkime, iš ko tai.

1 skaidrė (su personažo nuotrauka Vitaminai)

-"Labas mano vardas yra Vitaminas. Aš esu iš stebuklingos šalies Vitaminija. Man labai liūdna, nes nerandu draugų. Padėk man, prašau!"

globėjas:

Vaikinai, ar norite padėti Vitaminas?

Kaip mes galime jai padėti?

Kaip manote, kas yra jos draugai ir kur jų ieškoti?

Ką reikėtų daryti, kad nesusirgtumėte?

Jūs teisūs, vaikinai, jums reikia gerti vitaminai nes jie stiprina mūsų organizmą.

Vaikinai, aš labai atsiprašau Vitaminas ir aš tikrai noriu jai padėti. Ir tu?

Tada mums reikia kartu su Leiskitės į kelionę su vitaminu ir padėti susirasti jos draugų stebuklinga žemė teisę « Vitaminija» . Ar sutinki?

Kokią transporto priemonę norėtumėte naudoti? kelionė? Žaiskime ir išsirinkime transporto būdą.

http://www.igraemsa.ru/igry-dlja-detej/poznavatelnye-igry/igra-vidy-transporta

(45 sek.)

2 skaidrė (su miesto atvaizdu, herojais iš pasakos "Trys stori vyrai" Y. Olesha)

globėjas:

Ši šalis yra labai didelė ir joje yra daug miestų, bet manau, kad jūs ir aš turime jėgų tai padaryti. kelionė.

Taigi mes atvykome į miestą, vadinamą "Obzhorkino". Pažiūrėkite, kuo gyvena šios stoties gyventojai.

Ką apie juos galite pasakyti?

Kodėl šio miesto žmonės tokie stori?

Ką jie valgo?

Ar manote, kad šiame mieste rasime draugų? Vitaminai?

Eime su Vitaminas papasakokime šios stoties herojams, kaip teisingai maitintis ir kokie produktai yra naudingi mums vitaminai.

skaidrės numeris 3

Žaidimas "Suraskite ir apibraukite"

globėjas:

Pažvelkite į stebuklingas lentas, kurios guli priešais jus, ką ten matote? Apibraukite visus sveikus maisto produktus

Kodėl neapsukote pyragų, pyragų, saldumynų? Klausyk patarlė: „Nori, nenori, bet valgyti reikia“.

Kodėl patarlė taip sako, kaip manai?

Kodėl žmogui reikia maisto?

Teisingai, kad nežinotum apie ligas,

reikia teisingai maitintis.

globėjas: Linkime sveikatos šalies žmonėms "Obzhorkino" ir atsisveikindami pasakykite jiems, kuo skiriasi skanus ir sveikas maistas.

Vaikai:

Jei norite valgyti teisingai, prisiminsite patarimas:

Valgykite vaisius, košes su sviestu, žuvį, medų ir vinegretą.

Nieko nėra sveikiau už skanius vaisius ir daržoves!

Tiek Seryozha, tiek Irina yra naudingos visiems vitaminai!

Jei norite būti sveiki, valgykite teisingai!

Daugiau valgyk vitaminai, nežinau apie ligas!

globėjas:

Vaikinai, kur gyvena draugai Vitaminai?

globėjas:

Vaikinai, ką jūs manote, kur tai mus vadina? Vitaminas?

Ar norite pažaisti žaidimą? Galbūt šiame žaidime rasime užuominą.

http://www.igraemsa.ru/igry-dlja-detej/poznavatelnye-igry/igra-chto-gde-rastet

(43 sek.)

skaidrės numeris 5 (su vaisių, daržovių ir uogų atvaizdu)

globėjas:

Vaikinai, žaidime radote užuominą, kaip atrodo draugai Vitaminai?

Ar norite sužinoti, kur jie gyvena?

Dabar kviečiu visus prisėsti ant pagalvių ir pažiūrėti filmą "Kur gyveni vitaminai» .

Vaizdo pristatymas "Kur gyveni vitaminai»

globėjas: Taigi jūs ir aš sužinojome, kur jie gyvena vitaminai.

Pažiūrėkite, vaikinai, kiek mūsų yra vitaminai surinkta į vieną krepšelį? Galėsite sužinoti, kuris produktas kurį paslėpė vitaminas? Gerai, dabar patikrinsime.

Žaidimas žaidžiamas "Atspėk vitaminas»

globėjas: atneškite į šį krepšelį vitaminas"BET".

(vaikai bėga po vieną ir renkasi maisto produktą, kuriame to yra vitaminas, Kitas vitaminas"NUO", "IN", "D")

globėjas: Pažiūrėkite, kiek mūsų surinktų vitaminų, o kur dar, be produktų, yra vitaminas"D"?

Teisingai, tai vitaminas gauname nuo saulės, per žaidimus, dainas ir, žinoma, įkrovimą! Tai smagiausia vitaminas!

skaidrės numeris 6

Muzikinis apšilimas "Saulė šviečia"

globėjas:

Dabar jūs ir aš tapome ne tik stiprūs, gudrūs, energingi, sveiki, bet ir patys smagiausi! Vaikinai, ką galima virti iš daržovių ir vaisių? Dabar siūlau paruošti salotas, o norint sužinoti, iš ko jas gaminsime, siūlau pažaisti. Ar sutinki?

Skaidrių demonstracija su salotų gamybos veiksmų algoritmu.

(ruošiu salotas)

Kuris tada vitaminas gyvena apelsinuose ir kiviuose?

O kokie vaisiai saugo mus nuo kenksmingų mikrobų?

Kuo naudingi riešutai?

Kuo puošsime salotas?

Kaip manote, kuo naudinga grietinė?

Pažiūrėkite, kokios gražios, spalvingos pasirodė mūsų salotos! Vaikinai, kaip tai pavadinsime?

Sujunkime visus savo vardus ir pavadinkime savo salotas "Šventė vitaminai» .

globėjas: Vaikinai, jūs tokie puikūs, jie padėjo surasti Jūsų draugų vitaminas atliko visas užduotis! Ar manote, kad iš mūsų išmokote ko nors naujo ir įdomaus? kelionės į Vitaminijos šalį? Kokio tipo vitaminai gyvena vitaminijoje? Ir kas juose yra? Ar tai naudinga vitaminai ir kodėl? Ar jums patiko mūsų kelionė? O kaip mūsų keliones ar tau patiko labiausiai? Ačiū, draugai!

Vaikai vardija vardus vitaminai, pasiūlymas skirtingi variantai atsakymai

Vaikai išsako savo nuomonę, įspūdžius, dalijasi žiniomis.

Noras dalyvauti dialoge, emocinis atsakas į pokalbį

Noras padėti, empatija savo bendražygiams

Įtvirtinti žinias apie nesaikingo miltų ir konditerijos gaminių vartojimo pavojus.

Įtvirtinti žinias apie vitaminai kurių yra daržovėse, vaisiuose ir uogose.

Įgūdis naudoti kalba, skirta išreikšti mintis, jausmus ir norus, kurti kalbos teiginį bendravimo situacijoje.

Įtvirtinti žinias apie maisto produktus, kuriuose yra vitaminai A, B, C, D.

Ugdykite atmintį, dėmesį.

Pašalinkite stresą, kurį sukelia raumenų perkrova, nervų sistema.

Ugdykite dėmesį, atmintį, papildykite žodyną.

Stiprinti vardų žinias vitaminai kurių yra įvairiuose produktuose.

Sukelti teigiamas emocijas iš bendros veiklos. Žinių apie ligų prevencijos priemones įtvirtinimas, atminties, loginio mąstymo, stebėjimo ugdymas.

Vaikinai, šiandien jie atnešė mums laišką.

"Sveiki, vaikinai! Kviečiu jus į savo gimtadienį. Sužinojau, kad per darželis gyvena labai draugiški, linksmi ir drąsūs vaikinai. Jie žino skaičius, moka gerai skaičiuoti, spręsti uždavinius. Jei nebijai sunkumų, aš tavęs lauksiu. Malvina“.

Vaikinai, Malvina pakvietė mus į savo gimtadienį. Eime pas ją?

Ji gyvena savo mažame namelyje, norint patekti į Malviną, reikia atlikti užduotį: „Jei eisi teisingu keliu 7 žingsnius - pateksite į Malviną, jei eisite kairiuoju keliu - nepasieksite. bet kur“. Vienas du trys! Pirmyn!

Taigi mes atvykome į Malviną.

1 skaidrė, 2 skaidrė

Malvina:Žiūrėkite, vaikinai, Malvina paruošė jums galvosūkius! Atidžiai klausykite ir atsakykite.

1. Penki pirštai mikliai drasko žolę

Kita ranka aš taip pat draskau

Aš pagydysiu arklį žole

Kiek pirštų turiu?

2. Gaidys užskrido ant tvoros

Susitiko dar du

Kiek buvo gaidžių?

Kas turi atsakymą?

3. Sode vaikščiojo povas

Atsirado dar vienas

Už krūmų 2 povai

Kiek? Suskaičiuok save.

4. Ant didelės sofos iš eilės

Tanino lėlės sėdi

2 lizdinės lėlės, Pinokis,

Ir linksmas Čipolinas

Pedagogas: Puiku vaikinai! Visi tokie dėmesingi, mokate įminti mįsles. Žaiskime žaidimą „Skaitmeninis srautas“.

Vaikinai, pagal mano signalą: „1,2,3 imk“ – jūs paimate skaičius ir stovite poromis, kad sudarytumėte bendrą skaičių 8 (pavyzdžiui: 1 ir 7; 2 ir 6; 3 ir 5; 5 ir 3; 4 ir 4). Pro „vartus“ turi praeiti „upelis“. „Vartelius“ formuojantys vaikai leido tuos, kurie ne tik taisyklingai sudarė duotą skaičių, bet ir pasakė, kaip jis buvo sukomponuotas. Pavyzdžiui, 9 yra 7 ir 2. Ir mes einame pro vartus. Puiku vaikinai!

Pedagogas: Vaikinai, jūs pavargote, atsisėskite ant kėdžių. Malvina į savo šventę pakvietė daugiau svečių. Ka tu manai?

(Pinokis.) (3 skaidrė)

Žaidimas „Taisome dangtelį“. „Vaikinai, Pinokis norėjo padovanoti Malvinai antklodę gimtadienio proga, bet šušara žiurkė išgraužė skylutes lovatiesėje. Padėkite Pinokiui pataisyti lovatiesę: paimkite figūrėles ir užklijuokite pleistrus ant skylių. Suskaičiuokite, kiek skylių padarė žiurkė? vardas geometrines figūras. Vaikinai, įvardinkite visas plokščias geometrines figūras, suskaičiuokite, kiek jų? Įvardink viską trimatės figūros suskaičiuok kiek jų?

Fizminutka "Pinokis" Pailsėkime ir šiek tiek pagimdykime su Pinokiu.

Pinokis išsitempė

Kartą sulenkti, 2 sulenkti,

Pakeltos rankos į šonus

Matyt, raktas nerastas.

Kad gautume raktą

Turi atsistoti ant kojų pirštų

Ir mojuokite rankomis!

Pedagogas: Vaikinai pasakoje buvo Ekscentrikas - Duremaras, jis taip pat paruošė dovaną Malvinai. (4 skaidrės numeris)

Gaudė dėlių ir žuvies. Kaip manote, ką Duremaras davė Malvinai? O štai du kibirai su žuvimi.

Pažiūrėkime, kiek žuvų Duremaras pagavo. Kokie jie gražūs. Reikia suskaičiuoti žuvis.

Kiek žuvų yra viename kibire? (Skaičiuokite 5 chore), pažymėkite šį skaičių skaičiumi (1 vaikas padeda skaičių prie lentos)

Kitoje – kiek? (3) Išvada: O dabar palyginkime, kuriame kibirėlyje - „mažiau“, „daugiau“. (padėti ženklą)

Ir dabar mes išspręsime problemą. Vaikinai, prisiminkime, iš kokių dalių susideda užduotis? (Problemos sąlyga, klausimas, sprendimas ir atsakymas) Taip, gerai atlikta. Dabar atidžiai klausykite: „Duremaras turėjo 2 kibirus žuvies, 1 kibirą turėjo 5 žuvys, dar 3. Kiek žuvų buvo 2 kibiruose vienu metu? Vaikinai, pakartokite problemos sąlygą (Duremaras turėjo 2 kibirus žuvies, 1 kibire buvo 5 žuvys, o kitame 3), pakartokite klausimą (kiek žuvų buvo 2 kibiruose vienu metu?), Ir tu gulėjai. Išspręskite sprendimą naudodami skaičius skaičių kelyje savarankiškai, tada patikrinkite (1 prie lentos) 5 + 3 = 8), o atsakymas yra? (8 žuvys buvo 2 kibiruose). Puiku, vaikinai, jūs atlikote darbą.

Pedagogai, vaikinai, įprasta gimtadienio proga ateiti su dovanomis. Malvinai siūlau padovanoti - zuikį ar žuvelę pagal modelį. Bet pirmiausia paruošime pirštus darbui, ištieskime.

Pirštų gimnastika(Čia mano pagalbininkai (rankų pasukimais žiūrime į atvirus delnus), pasukite kaip jums patinka ir taip ir taip - niekaip neįsižeis (šepetėlių sukimasis į vieną pusę, tada kitoje). 1,2,3,4,5 (lenkiame pirštus) - jie vėl nesėdi (suspaudžia, atspaudžia), trenkė (ploja), pasisuko (rankų sukimas) ir norėjo dirbti . (suspauskite pirštus į kumščius)

D / Žaidimas „Kolumbo kiaušinis“.

globėjas: Puiku, vaikinai, Malvinai labai patiko jūsų dovanos. (5 skaidrė)

Didelis ačiū

mergaites, berniukus

Už tavo dovanas

Už tai, kad esi protingas

jus vaikai.

Iki pasimatymo, iki pasimatymo.