Kalbos ugdymo pamoka vyresniųjų grupėje „Draugystė. Kalbos ugdymo pamoka tema „Draugystės pamoka“ Tikslai Naujos medžiagos mokymasis

Abstraktus atvira klasė apie kalbos raidą parengiamoji grupė. Tema: „Kelionė į draugystės salą“

Tikslas:
Supažindinti vaikus su sąvokomis „draugystė“, „draugas“; ugdyti savitarpio pagalbos jausmą.
Integracija edukacines sritis: « Kalbos raida», « Kognityvinė raida“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“
Užduotys:
- tobulėti žaidimų veikla bendravimo įgūdžiai;
- stiprinti gebėjimą atlikti užduotis komandoje;
- išmokti palaikyti draugiškus santykius kolektyve;
- praturtinti ir aktyvinti temos žodyną;
- ugdyti kalbos ritmą, intonacijos išraiškingumą;
- ugdyti taisyklingą vidutinį kalbos tempą;
- tobulinti dialogines ir monologines kalbos formas;
- tobulinti kalbos gramatinę struktūrą;
- lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį bei atmintį;
- ugdyti loginį mąstymą, kūrybinę vaizduotę;
- ugdyti bendravimo su pašnekovu kultūrą;
- vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius rankas
Preliminarus darbas:
- eilėraščių apie draugystę mokymasis;
- M. Plyatskovskio pasakos „Draugystės pamoka“ skaitymas;
- vaidmenų žaidimas pagal M. Plyatskovskio pasakas;
- skaitymas grožinė literatūra;
- žaidimai ir pratimai, skirti lavinti leksikagramatinę struktūrą ir kalbos darną, formuoti tarimo pusę ir lavinti fonemines funkcijas;
- spausdinti stalo žaidimai: „Stebuklinga gėlė“, „Atspėk žodį“, „Skiemenų loterija“, „Garso namai“;
- išmokti patarlių ir posakių apie draugystę;
- temos iliustracijų nagrinėjimas.
Medžiagos: žaislinė širdelė; žemėlapis kelionėms po salą; kilimėlis; raidės; trys vokai; kepurės; varpai; Stebuklinga lazdele; kartono apskritimas, supjaustytas į 3 dalis; padėklas; iškirpti paveikslėliai su vaisiais, uogomis, daržovėmis; gėlės staigmenai; prijuostė; dangtelis; pieštukiniai klijai; trys lankai; istorijos iliustracijos. Vaikai grupėje stovi puslankiu.
- Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime su jais.
Vaikai sveikinasi.
Sveika, auksine saule.
Sveiki, dangus mėlynas.
Sveiki, lengvas vėjelis.
Labas, mažasis ąžuoliukas.
Labas rytas, labas popietė.
Mes netingi pasisveikinti.
Sveiki!
- Vaikinai, kaip kitaip galite vienas kitą pasveikinti? ( vaikų atsakymai)
– Ar galima pasakyti „labas“ suaugusiam nepažįstamam žmogui? Vaikinai, jūs ir aš žinome, kad be sveikinimo žodžių yra daug kitų malonių, meilių žodžių, vadinamų...? ( komplimentus).

Žaidimas "Komplimentai"

Sakykime vieni kitiems komplimentus. Atsistokite ratu.
Vaikai, perduodami „širdies“ žaislą, sako vienas kitam komplimentus.
- Vaikinai, nuo malonūs žodžiai Visi buvo linksmai nusiteikę, esame kartu ir jaučiamės gerai!

Sėskim ant kilimėlio. Kaip manote, apie ką kalbėsime? ( vaikų atsakymai)
– Noriu pakviesti paklausyti dainos, kad spėtum greičiau atspėti.
Yra daina apie draugystę.
Vaikai sako, kad ši daina yra apie draugystę.
– Kas žino, ką reiškia žodžiai: draugystė, draugas, būk draugai...? (vaikų atsakymai.)

Draugystė – tai artimi santykiai, pagrįsti abipusiu pasitikėjimu, meile ir bendrais interesais. ( S.I. Ožegovas „Rusų kalbos žodynas“)
- Vaikinai, ar mokate būti draugais? Pažiūrėkime?
– Siūlau leistis į neįprastą kelionę į pasakišką „Draugystės“ salą. Norėti?
- Vaikinai, kaip mes galime ten eiti? ( traukiniu, lėktuvu ir kt.). Bet mūsų sala pasakiška, tad ar transportas turi būti pasakiškas? Kuris? ( skraidantis kilimas, vaikščiojimo batai, debesis)
– O štai skraidantis kilimas. Kokios tos raidės ant jos? Ką jie galėtų reikšti? ( atsakymų variantai). Teisingai. Raidės reiškia pirmąjį garsą, kuriuo prasideda jūsų vardas. Tai bus jūsų vieta ant stebuklingo kilimo. Ir kas tai yra? ( vaikų atsakymai). Tai žemėlapis, kuris padės mums keliauti po salą. Užimkite savo vietas.( vaikai užima savo vietas).
Groja muzika

- Užsimerk.

Onomatopoėja:

Skrisdami kartosime gyvūnų ir objektų, virš kurių skrendame, garsus.
– Skrendame virš miesto, mašinos triukšmauja: ššššš.
- Plyšo padangos: ssss.
- Mes skrendame virš miško. Medžiai triukšmingi: oh-ooh
- Vabalai dūzgia: w-w-w.
- Uodai skraido: z-z-z.
– Dabar pakilsime aukštai, kur šaltas oras, ir sušildysime delnus: x-x-x. – Stebuklingas kilimas leidžiasi žemyn. Mes saloje.
– Čia mūsų laukia išbandymai, kurie išmokys mus draugauti.
- Vaikinai, pažiūrėkite į žemėlapį. Kas laukia ateityje? ( vaikų atsakymai).

Žaidimas „Eik per iškilimus“

Tai pirmasis išbandymas. Per pelkę reikia eiti palei kauburėlius. Tačiau norint pereiti nuo kauburėlio prie kauburio, reikia atlikti užduotį. Jei kas nors negali susidoroti, turite paprašyti draugų pagalbos.
Mokytojas paima voką ir pasako pirmąją užduotį.
- Aš pradėsiu, o tu tęsi. Draugystė prasideda... su šypsena, su pažintimi, su pasitikėjimu, su malonūs žodžiai, iš linksmybių, dėl bendrų pomėgių)
Vaikai pakaitomis sako frazės tęsinį.
Vaikai peržengia pirmą iškilimą.
- Pasakykite padėkos žodžius. ( ačiū, ačiū, tegul tai tau teikia džiaugsmo, priimk mano dėkingumą, tu toks malonus, tu toks malonus, sėkmės, aš tai vertinu)
Vaikai peržengia antrąjį iškilimą.

- Kokie yra atsiprašymo žodžiai? ( Atsiprašau, atsiprašau, norėjau geriausio, nenorėjau įžeisti, aš kaltas, atsiprašau, nepyk ant manęs)
Vaikai peržengia trečią iškilimą.
- Šauniai padirbėta! Atlikome šią užduotį. Pirmyn. Pažiūrėkime į žemėlapį.

Žaidimas „Stebuklingas varpas“

Vaikinai, pažiūrėkite į skrybėles ir varpelius. Kaip manote, kam tai skirta? ( vaikų atsakymai)
- Vaikinai, tai stebuklingos kepurės ir varpeliai. Jei užsidėsite skrybėlę ir paskambinsite varpeliu, jūsų brangiausias noras išsipildys. Ar visi turite norą? Užsidėkime kepures, skambinkime ir palinkėkime. ( vaikai paeiliui skambina varpais, bet vienas varpas nutyla).
– Ką daryti, koks nemalonumas, kaip padėti draugui išsakyti norą? ( vaikai siūlo problemos sprendimus, padovanoja draugui skambutį).
– Teisingai, vaikinai, tikri draugai visada padeda vienas kitam.
- Galime judėti toliau.

M. Plyatskovskio pasakos „Draugystės pamoka“ aptarimas

Iliustracijos pasakai ant magnetinės lentos.
"Draugystės pamoka"
Gyveno du žvirbliai: Chick ir Chirik.
Vieną dieną Chickas gavo siuntinį iš savo močiutės. Visa dėžė sorų. Tačiau Čikas apie tai savo draugui nesakė nė žodžio. „Jei aš atiduosiu sorą, tada sau nieko neliks“, – pagalvojo jis. Taigi visus grūdus jis nuskabė vienas. O kai išmečiau dėžutę, keli grūdeliai vis tiek išsiliejo ant žemės. Chirikas surado šiuos grūdus, kruopščiai surinko juos į maišą ir nuskrido pas savo draugą Čiką.
- Labas, Chick! Šiandien radau dešimt sorų grūdelių. Padalinkime juos po lygiai ir susmulkinkime.
„Nereikia... Kodėl?..“ Viščiukas pradėjo mojuoti sparnais. – Radai – valgyk!
„Bet mes esame draugai“, - sakė Chirikas. – O draugai turėtų viską padalinti per pusę. Ar ne taip?
- Tikriausiai tu teisus, - atsakė Čikas.
Jam buvo labai gėda. Juk jis pats nuskabė visą dėžę sorų ir su draugu nepasidalijo, nedavė nė grūdo. O dabar atsisakyti draugo dovanos reiškia jį įžeisti. Viščiukas paėmė penkis grūdus ir pasakė:
- Ačiū, Chirik! Ir už grūdus, ir už pamoką... draugystės!
- Vaikinai, ar pažįstate šiuos žvirblių draugus? ( Tai Chirikas ir Čikas)
- Vaikinai, kas tai yra? ( stebuklinga lazdele). Kur ją galima rasti? ( pasakoje)
-Užduosiu tau klausimus, o burtų lazdelė parodys tą, kuris atsakys. Diskusija apie pasaką
– Kas parašė pasaką apie du žvirblius? ( M. Plyatskovskis)
– Kaip vadinasi ši pasaka? ( "Draugystės pamoka")
– Vaikinai, kuris iš dviejų žvirblių draugų yra godus, o kuris – dosnus? ( „Twitter“ – dosnus, „Twitter“ – godus)
- Kodėl taip manai? ( Čikas suvalgė visą dėžutę sorų ir su draugu nepasidalino, o Chirikas pasidalino dešimčia grūdų. Dosnus yra tas, kuris gali atiduoti paskutinį.)
-Kas gali būti laikomas tikru draugu ir kodėl?( Paskelbkite „Twitter“, nes pasidalino su draugu.)
– Ko ši pasaka moko? (Pasakykite tiesą, galvokite apie savo bendražygius, visada dalinkitės.)
- Ar Čikas suprato savo klaidą? ( Taip, aš suprantu)
– Ką darytumėte šioje situacijoje?

Puiku, jūs taip pat susidorojote su šia užduotimi. Gavau gera pamoka Draugystė. Dabar žinome, kad nereikia būti gobšus su draugais.
Kūno kultūros minutė.
-Dabar pailsėkim.

Kūno kultūros minutė

Vaikai atsistokite, stovėkite ratu
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Pasukite į kairę, pasukite į dešinę
Ir šypsosi vienas kitam.
Rankos ištiestos į saulę,
Jie pagavo spindulius ir greitai prispaudė prie krūtinės.
Su šiuo spinduliu mano krūtinėje
Pažvelkite į pasaulį aiškiau

Žaidimas "Draugystė"

Pažiūrėkime į žemėlapį. Kur eiti toliau? Ar mūsų laukia proskyna?
Vaikai sėdi ant minkštų modulių ratu.
- Vaikinai, dėl ko draugai gali ginčytis? Ar dažnai ginčijatės? Žodis gali įžeisti ir įžeisti žmogų. Turi reikšti tai, ką sakai. Kokie žodžiai gali tave įžeisti? O kuriuos guosti? Kartais nutinka taip, kad vienas žmogus gali įžeisti kitą žmogų, pirmas išrėkdamas atsakymą, aplenkdamas savo draugą. Dėl to kyla ir kivirčų. Žaisime žaidimą, kuris išmokys jus valdyti save.
Užduodu klausimą, kas žino atsakymą, laikys nykštį aukštyn. Galite atsakyti po mano žodžių: „Pasakyk vienas, du, trys! , bet pašnibždomis.
– Jei šiandien trečiadienis, kokia diena buvo vakar?
-Kokiu metų laiku nuo rudens iki pavasario?
-Kaip vadinamas užšaldytas vanduo?
– Antras žiemos mėnuo?
– Koks paskutinis metų mėnuo?
- Šauniai padirbėta! Tačiau mūsų laukia paskutinis išbandymas. Mes tęsiame savo kelią. Pažiūrėkime į žemėlapį.

Žaidimas „Magiška picerija“

Užsimerk.
Groja muzika.
– Pabandykite įsivaizduoti, kokia tai vieta. Pajuskite ką tik iškepto pyrago kvapą, keptų vaisių ir daržovių kvapą. Kaip manote, kokia čia vieta? Kas ką pristatė? ( vaikų atsakymai)
Mokytojas užsideda prijuostę ir kepuraitę.
- Atmerk akis. Jūs esate stebuklingoje picerijoje. Mano picerija visada pilna lankytojų. Jos populiarumo paslaptis yra ta, kad kiekvienas gali savo rankomis pasigaminti gabalėlį stebuklingos picos. Jūsų užduotis yra papuošti savo kūrinį. Kaip galite jį papuošti? ( vaikų atsakymai)
Mokytojas paskirsto iškirpto kartono apskritimo gabalėlius, kurie imituoja picos gabaliukus.
- Prieš jus yra tešlos sluoksnis.
- Pasiskirstykite į poras, paimkite vienas kitą už rankų arba apkabinkite. Galite papuošti savo gabalus. ( Vaikai, susikibę rankomis, laisvomis rankomis klijuoja daržoves, vaisius ir uogas prie kartoninio pyrago)
– Svarbiausia – mokėjimas derėtis tarpusavyje ir nepadėti rankomis, kuriomis laikai.
Mokytojas deda gatavas dalis ant padėklo.
- Pažiūrėk, kokia graži pica išėjo.
Mokytoja klausia, kas iš ko gamino picą.
– Ar gaminote iš vaisių? Kokią picą gaminote? ( vaisinis)
- Ar tu iš daržovių? ( daržovių)
- Ar tu pagamintas iš uogų? ( uogos)
– Iš kiek dalių pica susideda? Kiek vaisių (daržovių, uogų) picos gabalėlių gavote?
- Vaikinai, mūsų picoje nėra pakankamai prieskonių. Pagardinkime savo picą geriausiomis dvasinėmis savybėmis.
Vaikai sako, kokius jausmus jie sukels į savo picą (gerumas, meilė, švelnumas, meilė, linksmybės, džiaugsmas ir kt.)
– Mūsų pica gavosi labai gera. Tešla buvo ta pati, bet kiekvienas dėjo savo. Siūlau jį padovanoti mūsų svečiams kaip mūsų susitikimo atminimą.
- Ir mūsų kelionė baigėsi, laikas mums grįžti į d/s. Atsistokime ant stebuklingo kilimo. Užmerkime akis. Įsivaizduokime, kaip skrendame aukštai, aukštai virš miškų, virš laukų, virš jūrų. Palaikykite vienas kitą, kad nenukristų. Štai mes esame d/s.
- Ar jums patiko mūsų kelionė? Ką naujo išmokote?
- Noriu tau padėkoti. Tu buvai puikus. Parodė, kaip galima susidraugauti.
Mokytojas išima muzikos dėžutę.
- Ir čia yra dovana prisiminti mūsų kelionę - stebuklingos gėlės Draugystė.

Kalbos raidos pamoka „DRAUGYSTĖ. DRAUGAI". Kabanova L.N., mokytoja pradines klases MBOU „Ikimokyklinio ugdymo įstaiga 2“, Dobrjanka Miesto kūrimas.


Pamokos tikslas: 1 etapas - žodyno ir semantinio lauko tikslinimas, taisymas ir plėtojimas tema „Draugystė. Draugai“; plėtra draugiškus santykius, noras kalbėti apie savo draugus (bendravimo poreikio susiformavimas). 2 etapas - gramatinės struktūros ir rišlios kalbos (gebėjimas konstruoti frazes ir sakinius) taisymas ir tobulinimas.










Patarlės apie draugystę. Tiesioginiai draugai yra broliai. Tikras draugas geriau nei šimtas tarnų. Draugas vertingesnis už pinigus. Neturi 100 rublių, bet turi 100 draugų. Žmogus be draugų yra kaip medis be šaknų. Paukštis stiprus sparnais, o žmogus stiprus draugyste. senas draugas geriau nei naujieji du. Jei neturi draugo, ieškok jo, bet jei surasi – pasirūpink!






















Bibliografinis sąrašas Logopedija. Šešt. Redaguota Volkova L.S., Shakhovskoy S.N., M., Valstybinis tyrimų centras „Vlados“, 1998. Korekcinės pedagogikos ir specialiosios psichologijos pagrindai. Šešt., red. Nigaeva A.N., Alekseeva O.L., Shivrinoy E.V., Jekaterinburgas, UGPU, 1997 Repina Z.A., Buiko V.I. Logopedinės pamokos. Jekaterinburgas, „Litur“, 1999 m. Rusų kalba pradinėje mokykloje: mokymo teorija ir praktika. Uch. vadovas, red. Soloveychik M.S., M., IC "Akademija", 1997 m. Sadovnikova I.N. Rašytinės kalbos sutrikimai ir jų įveikimas jaunesniųjų klasių moksleiviai. M., Valstybinis tyrimų centras „Vlados“, 1997 m. Khvattsev M.E. Kalbos terapija. S – Pb., „Delta“ + M., „Akvariumas“, 1996 m

Kalbos raidos ir supažindinimo su aplinka pamokos santrauka vyresnioji grupė tema "Draugystė"

Autorius: Borodina Tatjana Gennadievna, Valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos 289 vidurinės mokyklos vyresniosios grupės mokytoja ( darželis Nr. 1867) Maskvos miesto.
Siūlau jums pamokos apie kalbos raidą vyresniems vaikams santrauką ikimokyklinio amžiaus. Ši medžiaga bus naudinga vyresnių darželio grupių mokytojams. Pamoka skirta ugdyti vaikų moralines savybes ir ugdyti „draugystės“ sampratą.

Tema: Draugystė. Rašyti istorijas apie draugystę.

Programos turinys.
Ugdymo tikslai:
Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą.
Išmokite pasirinkti žodžių apibrėžimo žodžius.
Stiprinti vaikų gebėjimą sugalvoti istorijas apie draugystę.
Patikslinkite patarlių apie draugystę turinį.
Toliau mokykite vaikus atsakyti į klausimus.

Edukacinės užduotys:
Puoselėti žodinio bendravimo kultūrą.
Ugdyti vaikų dorovines savybes.

Žodinės problemos:
Vaikų žodyno aktyvinimas.
Patikslinkite ir sutvirtinkite draugystę apibūdinančius žodžius (draugas: ištikimas, patikimas, supratingas ir kt.)

Medžiaga:
- dainos vaikams:
« Tikras draugas“ – T. Saveljevas, M. Plyatskovskis;
„Kai mano draugai su manimi“ - V. Šainskis, M. Tanichas;
- patarlės ir posakiai apie draugystę iš knygos „Rusai liaudies mįslės, patarlės, priežodžiai“;
- Yu.Entin eilėraštis „Apie draugystę“.

Pamokos eiga:
Klausimas: - Vaikinai, atidžiai paklausykime dainos „Tikras draugas“, o tada papasakokite, apie ką ši daina.
- Ar tau patiko daina?
– Apie ką dainuojama?
– Teisingai, apie draugystę, apie draugą.
- Liza, ką reiškia tikras, ištikimas draugas?
L: – Draugas nepaliks tavęs bėdoje, per daug neprašys.
Klausimas: - Puiku, Liza.
Kas gali pasakyti, ką draugas darys, jei jausitės blogai?
D: – Jis ateis į pagalbą.
B: - Teisingai. Vanya, pasakyk man, ką mano draugas darys, jei atsitiks kažkas blogo?
A: - Draugas visada padės.
Kl .: - Gerai padaryta vaikinai.

Klausimas: - Dabar pažaiskime vieną įdomus žaidimas„Paimk žodį“.

Pavyzdžiui, aš metau kamuolį Lizai ir sakau žodį „draugas“, o Liza man pasako, koks turi būti draugas, pavyzdžiui: sąžiningas, malonus ir pan.
- Ar tu viską supranti? Pradėkime žaidimą.
B: - Danija, „draugė“ (mėta kamuolį).
D: - Ištikimas draugas.
Klausimas: – Tikras draugas yra draugas, kuriam galime patikėti savo paslaptis, kuris mūsų neišduos.
- Daša, „draugas“ (mėtyti kamuolį).
D: - Patikimas draugas.
Klausimas: - Patikimas draugas yra tas, kuriuo galite pasikliauti.
- Taigi koks draugas turi būti draugas, vaikinai?
D: - Malonus, ištikimas, patikimas, sąžiningas, dosnus.

Klausimas: - Vaikinai, pažaiskime kitą žaidimą: „Pasakyk maloniai“: pavyzdžiui, draugas – draugas, draugas – mergina, mama – mama, tėtis – tėtis, brolis – brolis ir t.t.

Klausimas: - Taip pat galite žaisti šį žaidimą: „Pasakyk priešingai“: pavyzdžiui, draugas - priešas, berniukas - mergina, dosnus - godus, piktas - malonus, liūdnas - linksmas.

Klausimas: - Vaikinai, ar jūs visi turite draugų?
- Dabar sugalvok ir papasakok istoriją apie savo geriausią draugą.
Sukurkite tokią istoriją:
- Koks draugo vardas.
- Kiek jam metų.
- Kaip jis atrodo.
- Ką tu su juo žaidi?
- Kodėl tu su juo draugauji?

Kl .: - Kas pirmas nori papasakoti apie savo draugą?
- Anė, ar tu nori? Visi klausykimės Anės.
A: (pavyzdinė vaiko istorija)
- Aš turiu merginą. Jos vardas Sasha. Jai 6 metai. Ji labai maloni, linksma ir gera. Ji ir aš einame kartu ir žaidžiame grupėje. Mes su ja draugaujame, nes mums labai smagu.
B: - Puiku, Anė. Labai gera istorija. Kas dar nori papasakoti apie savo draugą? (vaikų apklausa).

Klausimas: - Vaikinai, ar jūs tikriausiai pavargote nuo manęs? Palikime stalus ir šiek tiek atsipalaiduokime. Visi manęs klauso ir kartoja mano judesius.
„Jei tau tai patinka, tai daryk taip (plodamas rankomis),
Jei tau tai patinka, tai daryk taip (mes trypiame kojomis),
Jei patinka, parodyk kitiems (plakimas rankomis),
Jei patinka, tai darykite taip (einame ratu).
- O dabar, vaikinai, greitai grįžkite į savo vietas ir klausykite manęs.
Klausimas: - Vaikinai, klausykite patarlių apie draugystę ir pasakykite, kaip jas suprantate.
Būk atsargus.
Klausimas: „Be draugo širdyje siaučia pūga“.
- Daša, apie ką ši patarlė?
- Teisingai, jei neturi draugo, tai labai sunku.
- Klausyk šios patarlės: „Draugystė – ne grybas, miške jos nerasi“.
- Saša, kaip tu supranti šią patarlę?
– Gerą draugystę rasti nelengva, todėl ją reikia vertinti.
- Puiku vaikinai! Paklausykime šios patarlės:
„Lengviau prarasti draugą, nei jį susirasti“.
- Maksimai, apie ką ši patarlė?
- Teisingai, nėra lengva rasti draugą, bet labai lengva prarasti, jei jį įžeidžiate. Todėl privalome pasirūpinti savo draugais!
- Klausykite šios patarlės: „Nėra brangesnio draugo už tavo paties mamą“.
- Ksyusha, apie ką ši patarlė?
K: - Mama yra mano geriausia draugė.
Klausimas: - Taip, Ksyusha.
Mama yra artimiausia, ištikimiausia ir patikimiausia draugė.
Mama niekada to neduos. Mama reikia pasirūpinti!
(Su vaikais išgyvenu dar 4-5 patarles).
- Puiku, vaikinai. Man labai patinka, kaip tu dirbi.

Vaikinai, pasiklausykime eilėraščio apie draugystę. Vania mums tai skaitys (skaitys poeziją).
Apie draugystę
Vėjas draugauja su saule,
O rasa yra su žole.
Gėlė draugauja su drugeliu,
Mes su tavimi draugai.
Viskas su draugais per pusę
Džiaugiamės galėdami pasidalinti!
Tik draugai ginčijosi
Niekada!

Apie ką šis eilėraštis?
- Ar tau patiko šis eilėraštis?
- Vaikinai, kaip jūs suprantate žodžius:
„Viskas su draugais per pusę
Džiaugiamės galėdami pasidalinti!
– Draugystė žmogui labai svarbi. Labai blogai be draugo. Draugui nieko negaila.
Jei jaučiamės blogai, mus įžeidė, pas ką bėgsime?
– Žinoma, pas draugę ar pas mamą. Bet mama, tai taip pat draugas.
– Taigi draugystę reikia vertinti!
Draugus reikia saugoti!


- Vaikinai, pasiklausykime kitos dainos apie draugystę „Kai mano draugai yra su manimi“.
- Ar tau patiko ši daina?
- Apie ką ši daina?
– Žinoma, apie draugus!
- Nadya, kam tie draugai?
N: - Draugai padeda, padeda.
Klausimas: - Taip, Nadya. Draugai visada ateis į pagalbą. Smagiai leidžiame laiką su draugais.
– Antanai, su kuo smagesnis kelias? Kodėl?
A: - Su draugais nuobodu vienam.
Klausimas: – Tai va, mums su draugais labai smagu!

Klausimas: - Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?
– Teisingai, apie draugystę.
Mums visiems reikia draugystės.
Be draugo labai sunku.
Draugus reikia saugoti.

Klausimas: - Šiandien visi buvote puikūs. Man ypač patiko tavo pasakojimai apie draugystę.

Kalbos ugdymo pamoka tema „Draugystės pamoka“

Užduotys. Skatinkite vaikus užmegzti žodinį bendravimą su suaugusiaisiais ir bendraamžiais, dalyvauti bendrame pokalbyje, taip pat argumentuoti ir motyvuoti savo teiginius.

Išmokykite vaikus perpasakoti trumpi tekstai; pasirinkti tikslius duoto žodžio epitetus.

Ugdykite foneminį suvokimą, kalbos dėmesį, dikciją, intonaciją, kalbos išraiškingumą.

Pamokos eiga:

Org momentas.

Skamba V. Šainskio daina „Jei tu eitum į kelionę su draugu“.

Pedagogas: Vaikinai, apie ką ši daina? (apie draugystę)

Šiandien mūsų pokalbis skirtas draugystei ir draugams.

Yra daug patarlių apie draugystę. Paklausykite vieno iš jų: „Draugystė ir brolystė yra vertingesnės už bet kokį turtą“.

Kaip suprasti šią patarlę? (vaikų atsakymai)

Ką reiškia ši patarlė: „Draugas yra draugas, kurio reikia“? (vaikų pasisakymai)

Ar jūsų gyvenime buvo tokių atvejų, kai draugą ištiko bėda?

Naujos medžiagos mokymasis.

Šiandien skaitysime M. Plyatskovskio apsakymą „Draugystės pamoka“

Mokytojas parodo knygą, kurioje yra ši istorija, ir pradeda skaityti.

Gyveno du žvirbliai: Chick ir Chirik.
Vieną dieną Chickas gavo siuntinį iš savo močiutės. Visa dėžė sorų. Tačiau Čikas apie tai savo draugui nesakė nė žodžio. „Jei aš atiduosiu sorą, tada sau nieko neliks“, – pagalvojo jis. Taigi visus grūdus jis nuskabė vienas. O kai išmečiau dėžutę, keli grūdeliai vis tiek išsiliejo ant žemės. Chirikas surado šiuos grūdus, kruopščiai surinko juos į maišą ir nuskrido pas savo draugą Čiką.
- Labas, Chick! Šiandien radau dešimt sorų grūdelių. Padalinkime juos po lygiai ir susmulkinkime.
„Nereikia... Kodėl?..“ Viščiukas pradėjo mojuoti sparnais. – Radai – valgyk!
„Bet mes esame draugai“, - sakė Chirikas. – O draugai turėtų viską padalinti per pusę. Ar ne taip?
- Tikriausiai tu teisus, - atsakė Čikas.

Jam buvo labai gėda. Juk jis pats nuskabė visą dėžę sorų ir su draugu nepasidalijo, nedavė nė grūdo. O dabar atsisakyti draugo dovanos reiškia jį įžeisti. Viščiukas paėmė penkis grūdus ir pasakė:
- Ačiū, Chirik! Ir už grūdus, ir už pamoką... draugystės!

Pedagogas: Kokią draugystės pamoką išmoko žvirblis viščiukas? (turi pasidalinti su draugu)

Dažnai draugai vienas kitam dovanoja gėlių. Taigi žaisime su draugystės gėle.

Žaidimas su gėle.

Pedagogas: Atsistokite ratu. Aš įteiksiu gėlę, o tu pasakyk žodžius. Apie kokius žodžius galima pasakyti geras draugas? Koks jis? (vaikai įteikia gėlę ir sako žodžius - patikimas, ištikimas, drąsus, malonus, užjaučiantis, sąžiningas, teisingas, dėmesingas, griežtas ir pan.)

Pedagogas: Pagalvokite, kas yra jūsų patikimiausias draugas? Pasakyk man, koks jis?

Kūno kultūros minutė(vaikai vaidina poromis):

Tu esi vyras, o aš esu vyras (show)

Tu turi nosį, o aš turiu nosį.

Tu turi raudonus skruostus, o aš turiu raudonus skruostus,

Tavo lūpos raudonos, o mano lūpos raudonos.

Esame du draugai, mylime vienas kitą (apkabiname).

Darbas su garso tarimu.

Pedagogas: Kartu pasakykime paprastą posakį:

Žvirblis sėdėjo ant pušies,

Jis užmigo ir užmigo.

Jei jis nebūtų užmigęs,

Dar sėdėčiau ant pušies.

Vaikai lėtai perskaito visą istoriją ir vaikšto ratu. Visas pareiškimas skaitomas dar 3-4 kartus.

Pedagogas: Dabar pažaiskime kamuolio žaidimas. Aš užduosiu tau klausimus, o tu atsakyk mano pabrėžtu žodžiu, nesakyk žodžių „taip“ ir „ne“.

Mokytojas meta kamuolį vaikui ir klausia: „ Šeštžvirblis ant pušies? (šeštadienis)

"Aš sėdėjau žvirblis ant pušies? (Žvirblis)

„Žvirblis sėdėjo ant pušies? (Ant pušies)

« Užmigo ir pargriuvo sapne? (Užmigo ir užmigo)

Žaidimas tęsiasi, nes vaikų susidomėjimas tęsiasi.

Apatinė eilutė. Staigmenos akimirka.

Pedagogas: Dar kartą įsitikinau, kad mūsų grupėje draugystė gyvuoja, draugauti mokate ir, žinoma, galite išmokyti draugauti kitus vaikus, kurie dar neturi draugų. O kad draugystė tarp jūsų taptų stipri ir tikra, įdėkite savo norus į šią stebuklingą dėžutę. Norėdami tai padaryti, kiekvienas iš jūsų paims po širdelę, pasakys palinkėjimą (koks turite būti, kad susidraugautumėte) ir įmes į dėžutę. Dabar aš tau ramus, dėžutė liks mūsų grupėje, o ją galėsite papildyti naujais draugystės linkėjimais.

Atsipalaidavimo muzikinė pertraukėlė.

Atsistokite ratu, laikykitės už rankų ir šypsokitės vienas kitam. Man labai malonu, kad mokate būti draugais. Jauti, kaip tarp delnų įsiliepsnojo maža kibirkštėlė, maža, maža saulė. Jis nedega, o šildo, blyksteli akyse. Žinau, kad kartais ginčijatės, bet kai tik kieno nors akyse blyksteli pyktis, uždėkite rankas jam ant pečių, ir gėris pyktį ištirpdys be pėdsakų.

Savivaldybės biudžetinė įstaiga papildomas išsilavinimas

„Vaikų kūrybos centras“ Orenburge

Atvira pamokos santrauka

apie kalbos raidą

Tema: „Pokalbis apie draugystę“

6-7 metų vaikai,

Pamokos forma: grupė

papildomo ugdymo mokytoja

Orenburgas

2015

Planas – pamokos metmenų schema

6 skyrius:"Greitai į mokyklą"

1 pamokos tema:„Pokalbis apie draugystę“

Tikslas: plėtra aktyvus žodynas tema „Draugystė“.

Užduotys:

    Švietimas:

- apibendrinti ir plėsti vaikų žinias apie „draugo“, „draugystės“ sąvokas;

- skatinti supratimą, kad draugystė teikia džiaugsmą bendraujant vieniems su kitais;

Sudaryti sąlygas vaikams reikšti draugiškus jausmus įvairiose situacijose;

Išplėsti ir gilinti leksika;

Išmokykite vaikus pasirinkti žodžius, apibūdinančius jausmus ir veiksmus.

    Švietimas:

Ugdykite gebėjimą derėtis, išeiti iš konfliktines situacijas;

Ugdykite kalbos aktyvumą ir žodinį lankstumą, gebėjimą sudaryti sakinius duotu žodžiu;

Ugdykite emocinį reagavimą;

    Švietimas:

Ugdykite draugišką požiūrį į bendraamžius ir suaugusiuosius;

Ugdyti vertybinį požiūrį į draugystę;

Skatinti vaikų vienybę ir palaikyti abipusę simpatiją.

Veiklos rūšis : pamoka – konsolidacija

Pamokos forma: grupė

Metodinės technikos:

Žodinis: klausimai vaikams, pokalbis, padrąsinimas, rekomendacijos.

Vaizdas: nuotraukos tema "Draugystė"

Praktiška: pasakojimo apie draugą rašymas, sveikatą tausojantys pratimai, patarlių aiškinimas, priešingos reikšmės žodžių pasirinkimas.

Pagrindinės sąvokos ir terminai: reaguojantis, draugiškas, džiaugsmingas, paklusnus, pasiaukojantis, be rūpesčių, vienintelis, draugai, draugystė, draugiškas

Pamokos eiga

Laiko organizavimas

Blakstienos nusileidžia, akys užsimerkia

Užmigkime stebuklingu miegu

Skrendame į pasakų šalį.

Vienas du trys keturi Penki -

Pažiūrėkime dar kartą!

Lengva kvėpuoti

Lygus, gilus.

Mes vėl linksmi ir energingi

Ir pasiruošę pamokoms.

Vaikai atlieka vizualinius pratimus.

Grupinis darbas

Tikslo nustatymas (ryšio tarp turinio užmezgimas mokomoji medžiaga)

Vaikinai, pažiūrėkite, ką turime lentoje (lentoje yra kortelės su žodžiais: reaguojantys, draugiški, džiaugsmingi, paklusnūs, pasiaukojantys, be rūpesčių, vieninteliai). Žodžiai susimaišę ir nežinia, kas ką seka. Padėkite juos teisingai.

Dabar atidžiai pažiūrėkite, apie ką kalbėsime šios dienos pamokoje?

Vaikai atlieka užduotį.

Vaikų atsakymai: Apie draugystę.

Grupinis darbas

Planavimas ir savikontrolė (darbas komandoje ir individualus)

Teisingai. Pakalbėkime apie draugystę.

Visi esame skirtingi, tačiau sakoma, kad vieni yra tikri, patikimi draugai, o apie kitus to negalima pasakyti. Ši viena geriausių žmogaus savybių – draugystė – visada buvo vertinama!

Įsivaizduokite, kad jūsų paprašė išsirinkti gėlę kaip dovaną draugui. Kurią pasirinktumėte jūs? Čia meluoja daugiausia skirtingos gėlės. Tereikia išsirinkti vieną ir įdėti į vazą.

Ant padėklo daug ryškių, gražių gėlių ir keletas nuobodžių, susiraukšlėjusių; vaikai atlieka užduotį.

Grupinis darbas.

Pažiūrėkite, kokią gražią, ryškią draugystės puokštę sukūrėte. Visi vaikinai išrinko pačias gražiausias gėles, o savo draugei niekas nenorėjo dovanoti šių suglamžytų, nuobodžių gėlių. Ir tu teisus! Juk draugystė – šviesus, malonus, šviesus jausmas. Jie rašo pasakas ir istorijas apie draugus, kuria dainas, sugalvoja patarlių. Ar žinai patarlių apie draugus, apie draugystę?

Prisiminkime juos.

Stiprios draugystės negalima nukirsti kirviu.

Žmogus be draugų yra kaip medis be šaknų.

Jei neturite draugo, ieškokite jo, bet jei surasite, pasirūpinkite juo

Laikykitės vienas kito – nieko nebijokite

Kartu bėdas lengviau pakeliama

Visi už vieną ir vienas už visus

Būkite kartu už taiką – karo nebus.

Vaikai paaiškina kiekvieną patarlę taip, kaip ją supranta.

Individualus darbas

Ką galite papasakoti apie savo draugus? Kaip tu juos vadini? ka veikiate kartu? Kodėl tu gali jį vadinti savo draugu?

Vaikai kalba apie savo draugus.

Individualus darbas

Girdėjau, kad tu ir tavo draugai mokate gerai žaisti. Ar mokate taip pat gerai mokytis? Neseniai pradėjome mokytis, kaip sudaryti „gyvus“ sakinius su duotu žodžiu. Taigi Maksimas kartu su 2 draugais sugalvoja sakinį su žodžiu „draugai“. O tu, Lida, su draugais sakinys su žodžiu „draugiškas“

Vaikai pasitraukia, pasitaria ir tada ištaria savo pasiūlymą.

Tada pasiūloma kita žodžių pora: „žaisti“, „padėk“.

Darbas pogrupiuose

Veiklos vertinimas

Kiekvienas vaikų pogrupis vertina kitų atsakymus.

Darbas pogrupiuose

Savireguliacija

Bet, tiesą sakant, gyvenime draugai gali ne tik žaisti, mokytis ar ką nors kurti, bet ir bartis. Ar taip atsitinka? Pažiūrėkite, vaikinai, kas vieną dieną nutiko mūsų grupėje.

Vania į darželį atnešė naują gražų kamuolį ir niekam jo nedavė, žaidė vienas. Ildaras paprašė kamuolio, kad galėtų žaisti ir jis. Vania jo nedavė, o Ildaras, neištvėręs, atėmė ir pabėgo.

Ar berniukams sekėsi gerai? Ką darytum, jei būtum Vanya? Ildara? Ką patartumėte jiems?

Žinoma, reikėjo susitarti ir žaisti kartu. Manau, jiems laikas susitaikyti. Vanya ir Ildarai, ar sutinkate susitaikyti ir žaisti kartu? Tada jums padės sutaikytojas.

Mes nebepyksime
Nusprendėme susitaikyti
Piktasis, šalin nuo mūsų.
Dabar mes vėl draugai!

Vaikinai, būkite sąžiningi, ar kartais ginčijatės su draugais? Parodykite savo nuotaiką be žodžių, kai esate įžeistas ar susiginčijęs. O, kokie pikti veidai! Bloga nuotaika. Dabar atsigręžkite vienas į kitą ir kartu tarsime susitaikymo žodžius

2 berniukai atlieka veiksmus pagal pasakojimą.

Vaikų atsakymai.

Pirmas dvi eilutes vaikai limpa mažaisiais piršteliais, trečioje tarsi nusikrato nešvarumus nuo rankų, ketvirtoje – apsikabina).

Vaikai „susitaiko“ su savo kaimynu.

Grupinis darbas.

Dirbti porose.

Dabar jau visai kitas reikalas. Matau linksmus veidus ir šypsenas. Kiekvienas turi gera nuotaika. Ir tikriausiai visi nori žaisti su šiuo gražiu kamuoliu? Tada kviečiu sustoti į ratą. Žaidimas vadinasi „Mano draugas“. Metu kamuolį vienam iš jūsų ir pasakau, koks tu draugas. Jei sutinki, kartok mano žodžius, jei nesutinki, sakyk kitaip ir visada grąžink kamuolį man.

ar tavo draugas blogas? (Ne, mano draugas geras)

ar tavo draugas kaprizingas? (paklusnus)

ar tavo draugas godus? (malonus, dosnus)

ar tavo draugas tinginys? (sunkiai dirbantis)

ar tavo draugas blogas? (Malonus)

ar tavo draugas žalingas? (paklusnus, geras)

ar tavo draugas kvailas? (protingas)

tavo draugas liūdnas (linksmas)

ar tavo draugas žiaurus? (Malonus)

ar tavo draugas nemandagus? (paklusnus, malonus, geras)

ar tavo draugas patikimas? (Taip, mano draugas yra patikimas)

ar tavo draugas įgudęs?

ar tavo draugas talentingas?

Vaikai dalyvauja žaidime.

Individualus darbas

Paskutinė dalis:

Rezultatas:

Draugystė nėra dovana iš aukščiau,

Draugystė yra šviesa lange

Draugas visada tave išgirs

Jis nepasiduos net bėdoje.

Kas vaikščiojo be draugo,

Šio gyvenimo kelyje

Jis negyveno, jis egzistavo,

Draugystė yra planetos ramybė!

Įvertinimas:

Ar susidomėjai? Apie ką mes kalbėjome?

Išbandykime patys su saulės pagalba įvertinti savo darbą klasėje, išsirinkite sau saulę:

Linksma saulė – esate patenkinti savo darbu, lengvai ir paprastai susidorojote su užduotimis. Saulė su debesimis – atsakymuose turėjote nedidelių klaidų, bet jas ištaisėte.

Dėkoju visiems už pamoką. Šauniai padirbėta! Viso gero.

Vaikai pasirenka saulės šviesą

Grupinis darbas